Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

KETRON - használhatósági tapasztalatok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36835Hozzászólás Rolandbk5
2015.10.31. 09:30

Tom legyen úgy elmegyek hozzád a vassal és megnézed.
Nekem is csak Mac van és nálam úgy látja a hd-t, ha kihúzom az USB kábelt, majd visszadugom 2x-3x és a Mac-be is egyik USB -ből a másikba, és akkor egyszer csak kapcsolódik. De ezt nem lehet szabályba foglalni, hogy "2x húzd ki. Midjay-ből, majd egyszer a Mac-ből és úgy jó".
Anda Zoli azt is mondta, hogy ez inkább hardver peobléma( csak idéztem).

Meglátjuk az ünnepek után meglátogatlak, és kipróbálod te is.

Zotti. :777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 125
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36839Hozzászólás Asterix
2015.10.31. 11:27

Minden elismerésem tiéd Zoli. A múltkori MidJay után újra bevállalni egyet, nem semmi.
Számomra akkora pofon és olyan csalódás volt Norbi MidJay+ modulja, hogy én abba az életben még egyszer nem vágnék bele.
Nem sokkal drágábban kapsz SD-1-et, ami szerintem a mai napig megállja a helyét, szerintem fantasztikus arrangeres hangszer...

Most itt párhuzamot vontatok az Audya és az SD-7 között... Lehetne valami hasonló párhuzamot vonna az SD-7 és a MidJay pro között is??? Aki esetleg ismeri őket és találkozott is mind a kettővel komolyabban.
Azt megköszönném, ha megosztaná a tapasztalatait. Vagy esetleg valamilyen hangmodul formájában a vArrangerhez elérhető-e az SD-7 minősége??? :777



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 140
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36884Hozzászólás Bubamara
2015.11.01. 12:43

Asterix írta:esetleg valamilyen hangmodul formájában a vArrangerhez elérhető-e az SD-7 minősége??? :777
Érdemes lenne kipróbálnod az SD1000 modult, illetve előtte beszélgetned Szilveszterrel itt a fórumon. Ő használja a modult. member1346.html
Nem SD7 minőség, de újabb hangkészlet és dobok, mint az Sd2-ben. Valamint az effektekben is van előrelépés.
:777


Buba

Avatar
tommid
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 26
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2012.04.16. 13:08
Hangszer: Ketron SD 90, SL 73 STUDIO
Tartózkodási hely: kiskőrös
Adott köszönetek: : 166 alkalommal
Kapott köszönetek: : 185 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36892Hozzászólás tommid
2015.11.01. 18:08

Roland BK5 írta:

- A Midjay és a Midjay plus között pár hangszín, és stílus, meg a kijelző a különbség. SEMMI MÁS!!! A belseje mind a kettőnek UGYANAZ!!! -

A Midjay 32Mb voice ROM, 20Gb HD, a Midjay plus 64Mb voice ROM, 80Gb HD ! Ami azért nem kis különbség.( Bár ezt sehol sem reklámozzák )


"...a bölcsesség, a humor, az emberszeretet és a megbocsátásra való képesség minden buktatón átsegít."

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 36895Hozzászólás Rolandbk5
2015.11.01. 19:11

Tamás,

Anda Zolit idéztem. Ez így van ahogy mondod Tamás.

Zotti



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37068Hozzászólás Rolandbk5
2015.11.08. 20:35

Milyen módon készítettétek el a MIDI dalokat? Az SD7-ben vagy daw programmal?



Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 119
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37071Hozzászólás Rolandbk5
2015.11.08. 21:11

Milyen kapcsolattal csatlakoztatok a géphez?
USB - MIDI átalakítóval vagy simán USB?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 59
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37073Hozzászólás ---Qgli---
2015.11.09. 07:38

Már megint aktuális lenne egy midi file elkészítése, különböző márkájú hangszerekkel és mindenki meghallgatná, hogy melyik hangszerből mit lehet kihozni.



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37076Hozzászólás malko
2015.11.09. 10:57

Szép jó napot mindenkinek!

Tegnap sikerült végre testközelbe kerülni egy Ketron Sd7 hangszerrel, amit nagyon köszönök Buba barátomnak.
Aki önzetlenül és minden kérés nélkül le jött hozzám, hogy megmutassa nekem ezt a jószágot. Amit még egyszer köszönök neki.

Na rá is térnék a lényegre. Nem fogok mellé beszélni a valóságos tényeket fogom leírni vagy is azt inkább amit tapasztaltam, halottam. Hangszer előkerül egy komoly tokból amire szükség is van mert a billentő nem egy gagyi műanyagból készült kaszni ha nem a megszokott jó kis vasdarab. Igen amit Buba is írt az első negatívum a külső táp egy vicces vezeték hosszúsággal megduplázva. Bekapcsolás után a rendszer hamar lábra áll. A következő volt a hangszer menüjének megismerése majd a különböző gombok mire valók. Hát igen egy-két gomb még elférne rajta mert néha elég körülményes visszatérni egy adott képernyőhöz.

Következő lépésben a stílusokat hallgattuk meg. Hát azt kell mondjam, hogy a mai kísérő automatikás hangszerek között a legjobb. Nagyon jól kidolgozott stílusok, könnyen szerkeszthetőek és a modellezési funkcióval iszonyú jól dolgokat lehet kihozni. Nem is beszélnék róla többet mert ez a része zseniális. Aztán rátértünk a hangszínek meghallgatására. Közel 600 hangszín található a hangszerben. Közel 60-70% használható ,jól minta vet hangok, tisztán, vasragon szólalnak meg. A dobokról sem fogok beszélni mert nincs miről a legjobb a kategóriájában. Van egy-két dolog ami még lehetne jobb, Pl egy két cin lecsengése stb... Meg néha idegesít az amikor pergő mindig máshogy szólal meg de ez csak megszokás kérdése.

Ezek után úgy gondoltam, hogy nézzünk meg rajta egy-két midit hogy szólal meg. Először a hangszíneket kiosztását kellett megfejteni. Bevallom, hogy dolgoztam már egy-két hangszerrel de ilyen bonyolult értelmetlen hangszer kiosztással még nem találkoztam. És ráadásul gépkönyve is egy nagy túró mert az alapján az életben nem tudnál beváltani egy hangszert sem. Na végül is sikerült megfejteni a dolgokat nagyjából és úgy gondoltam, hogy hangszereljünk meg egy midit. Sajnos a hangszer hiányossága még az is, hogy a hangszínek mellé nem írja, program váltás helyét. Így ha kellet egy hangszín megnéztük a nevét gyári könyv megnéztük számát majd számológép kiszámoltam a bank helyét.
Pl csak egy példa.: Egy basszus hangszínváltása cakewalkban ilyen :1472/43 Szóval ez a része nagyon bonyolult jó lenne valahonnan egy ins fáj. Kb 20 perc kínlódás után azt kell mondjam, hogy a vártál jobb eredmény értem el mint amire számítottam. Különböző hangszerek jól elkülönültek egymástól, hallható volt minden gyönyörű tisztán megszólaló dal lett(sajnos nem vettem fel, majd legközelebb)

Található a hangszerben 32 olyan hangszer ami valami romban van benne. Ezek a hangszínek még jobban szólnak mint az eddigiek. Remek fúvósok, vonósok, orgonák, stb........ A könyv semmi olyat nem említ, hogy ezeket a hangszíneket lehet használni midiben sajna. De rájöttünk és lehet, ami igazán remek.

Na akkor jöjjön a fekete leves. Aki főhangszerként szeretné használni azt lebeszélném mert a jelenlegi szoftver mellet nem lehet benne megbízni. Egy-két példa akkor: volt olyan pl, hogy nem lehetett leállítani a lejátszást egyszerűen beakadt. A jukebox menüben egyszerűen eltűnnek a számok címei. Jobb kézre egy hangszínváltásnál újra indult a hangszer. Tényleg értelmetlen dolgokat tud művelni amire egyszerűen nincs magyarázat, reméljük, hogy ezt a későbbiekben majd orvosolják de addig nem lehet tökéletesen használni.

Ami nekem még nagy nagy érvágás, hogy mindössze egy insert effect áll rendelkezésre midi lejátszáskor.
Pad hangszínekből lehetne sokkal több. Gitár hangszínek alapból jól szólnak de ez effectezés hiánya miatt sajna nem lehet több gitár hangszínt egy midiben jól használni.

Aki ezekkel a hibákkal együtt tud élni annak igazán jó választás ez a hangszer, mert megszólalásban oda vág.
Reméljük, hogy előbb-utóbb rájönnek a hibákra és kijavítják és akkor igazán egy jó kis varrógép lesz ebből a vasból.

Üdv Malkó


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 59
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 37077Hozzászólás ---Qgli---
2015.11.09. 11:26

rodymusic írta:Ha jól tudom már volt ilyen, és abból is hosszabb vita lett végül, és nem derült ki egyértelműen melyik a legjobb.
Vita nem volt. Pro és kontra vélemények voltak, aztán mindenki eldöntötte, hogy neki melyik tetszik.



Új hozzászólás