Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

KETRON - használhatósági tapasztalatok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 254
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68642Hozzászólás HunHyper
2022.10.29. 19:24

Mauglidyro írta:
2022.10.29. 19:03
Igazából a Demók azok meggyőzően szólnak, de úgy is testközelben dőlnek el a dolgok ...
2-3 hét múlva majd beszámolok róla, hogy milyen is igazából... Remélem, addigra itt lesz az állványomon...
Amúgy meg az Event professzionális felhasználásra szánt hangszer... Amit említettél, hogy 5 gitár sáv, stb.,
az megoldható ebben a hangszerben... Ha mindenképpen annyira fontos, hogy tele legyen nyomva a hangszín
effektekkel, akkor beíllítod, felveszed az egyik sávot, majd a másikat, majd a harmadikat, aztán összerakod
vagy a STAM-ben vagy pedig csinálsz belőle Multi-Track Audio-t...
Megoldható, biztos vagyok benne...

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68643Hozzászólás almatom
2022.10.30. 01:48

Ez egy insert-effektek nélküli Ketron EVENT style hangzás!
Valakinek esetleg bármilyen hiányérzete? :777
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68644Hozzászólás malko
2022.10.30. 09:01

almatom írta:
2022.10.30. 01:48
Ez egy insert-effektek nélküli Ketron EVENT style hangzás!
Valakinek esetleg bármilyen hiányérzete? :777
Tök jól szól semmi hiány érzetem nincs. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ha váltok esetleg Ketronra, van-e lehetőségem insert effect használatára,mert nekem ez fontos még ha nem is kell esetleg. A stílusok nem érdekelnek mert 10 darab stílus elég egész este. Nekem főleg midire kell. És az is kérdés még, hogy a live gitárokat tudom-e majd midiben használni?
Nincs szükségem se full hd felbontásra sem a touch-os képernyő vezérlésre csak egy pár insert effectre.
Küldök 4 felvételt én is, ami midi és a genossal fettem fel. Szeretem használni az effecteket a gitárokra, még ha nem is
kell. Persze az tök jó lenne ha lenne egy gitáros a zenekarban mert egy gonddal kevesebb lenne. De abban biztos vagyok, hogy ő is használna effecteket.Köszönöm!
Hazam hazam.zip
Repter.zip
Varj nelkuled.zip
Hosszu forro nyar.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 168
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68645Hozzászólás almatom
2022.10.30. 10:19

malko írta:
2022.10.30. 09:01
almatom írta:
2022.10.30. 01:48
Ez egy insert-effektek nélküli Ketron EVENT style hangzás!
Valakinek esetleg bármilyen hiányérzete? :777
Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ha váltok esetleg Ketronra, van-e lehetőségem insert effect használatára,mert nekem ez fontos még ha nem is kell esetleg.
Malkó, nem kell váltsál hangszert. A te hangszered a Yamaha. Nagyon jól szól a kezed alatt, akkor minek is váltanál?!
Ha pedig váltasz, akkor ne a Yamahát keresd benne mert ez nem az, mint ahogy a Yamaha meg nem Ketron.
A zenék teljesen jól szólnak, kifogástalanok. Illetve ha elfogadsz egy tanácsot: amikor akusztikus hangzást csinálsz, akkor ne legyenek főleg a dobok, de a basszusok -meg úgy egyébként semmi sem- rácsra húzva. Ami megöli a zenét az az irritáló matek pontosság. Ilyen a természetben nincs! Ez pont olyan zavaró, mint az autotune az éneken.
Tessék összekócolni a kvantálást, mert nincs olyan, hogy atomóra pontosságú dobos. Még egy triolát sem tud úgy megütni a dobos, hogy a 3 hang közti time egymáshoz képest is ugyanakkorák legyenek. És ezektől az apró dolgoktól fog feléledni egy digitális zene, mert így bármilyen jól is szól a hangszered, a hatás nagyon gépies marad. Ez már csak rajtad függ és nem a hangszereden.
:777



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68647Hozzászólás malko
2022.10.30. 13:23

Tomi!

Épp nem a yamahát keresem hanem egy más hangzást amit úgy gondolok, hogy a Ketron Event erre nekem alkalmas lenne.
Szerintem egy két millás hangszerben igen is legyen már 3-4insert effect amit tudok használni. Nem kérek 16.-ot de még 10.-sem.
De még most sem tudom, hogy mennyi lesz benne.
Ez egy nagy luxus amit kérek? Ha nem hát akkor nem tudomásul veszem. Akkor ki kell mondani, hogy ez a hangszer inkább stílus játékra lett kifejlesztve.

Kvantálással kapcsolatban meg csak annyit mondanék, hogy el kell menni egy komolyabb stúdióba és meg kell nézni, hogy mit csinálnak pl. egy dobkeverésnél.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 59
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68651Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.30. 15:58

almatom írta:
2022.10.30. 10:19
Tessék összekócolni a kvantálást, mert nincs olyan, hogy atomóra pontosságú dobos. Még egy triolát sem tud úgy megütni a dobos, hogy a 3 hang közti time egymáshoz képest is ugyanakkorák legyenek.
Ezzel már annyit kínlódtam, de valahogy nem sikerül és mindig a qantálásnál kötök ki!
Elmennék hozzád egy továbbképzésre ez ügyben...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 59
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68652Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.30. 16:02

Malko!

Szerintem te sem váltsál Ketronra!
Teljesen fölöslegesen vennél a nyakadba egy olyan munkát, amit már megcsináltál a Yamahára.
Ezek a nóták így jól szólnak, minek akarod ezt "átrakni" Ketronra?

Én ugyanezért nem váltok. Mindenem Korgon van, Korgra megírva és nincs az a pénz, amiért én nekiülök és újracsinálom az egészet Ketronra. Ha valami jól szól, akkor jól szól, tök mindegy. hogy ez Yamaha vagy Ketron!



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 254
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68654Hozzászólás HunHyper
2022.10.30. 16:11

Találtam egy érdekes videót... Ha már arról beszéltünk, hogy miket kellene tudni egy nagyon drága hangszernek...



"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68655Hozzászólás malko
2022.10.30. 17:45

HunHyper írta:
2022.10.30. 16:11
Találtam egy érdekes videót... Ha már arról beszéltünk, hogy miket kellene tudni egy nagyon drága hangszernek...

Ez tényleg érdekes videó. E nélkül lehet élni de minek. Csak, hogy megcáfoljam a kedves urat aki ezt az idióta értelmetlen videót csinálta.
Majd el lehet gondolkodni, hogy is van ez a dolog.Csatolom a fájt.
No cut.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 254
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: KETRON - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 68656Hozzászólás HunHyper
2022.10.30. 18:07

Köszi Malko!
Ez tényleg érdekes... :777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás