Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3056Hozzászólás Asterix
2012.02.24. 17:15

Én az SD-1-et fantasztikusan kezelhető hangszernek tartottam. Az Audya is nagyon jó pár bosszantó hibától eltekintve. És ezután ismerkedtem meg a MidJay+ hangszerrel, ami nagyon nagy csalódást okozott. Hiába, ha valamin túl "kevés a gomb", akkor az a használhatóság rovására megy szerintem.



pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3072Hozzászólás pap66
2012.02.25. 21:29

Szia Asterix!
Boldog Audya tulaj vagyok 2.éve,és nem értem,miért emlegeted egyfolytában e tipusnak a kezési hibáit.Tisztelem a fórumokon a hozzászólásaidat,de úgy érzem
most már szólnom kell mivel a 4.2B sofi feltelepítése óta a géppel az égvilágon semmi kezelési probléma nincs!Az lehet,hogy a hozzánemérto kezelo,ha mindent összevissza
nyomogat rajta menet közben /Wav,DJ Loop,Mp3,Midi+ stilusok /- itt kiváncsi vagyok,melyik másik gép tudja ezt egyszerre ennyi polifónián-a gép nem jól veszi.Abban egyetértek
hogy a támogatottsága nem a Korg-é - azelőtt PA1XPro-m volt,de én ezzel a hangszerrel tudok muzsikálni,aKorg-al nem tudtam,hiába szólt és volt kezelhető szépen.Remélem és bizok benne,hogy végre Magyarországon is ki fog alakulni egy jó kis Ketronos közösség,aminek az igyekezetét az itteni szervezőknek előre is köszönöm.
Péter



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3074Hozzászólás Zeneboy
2012.02.25. 23:26

pap66 írta:Szia Asterix!
Boldog Audya tulaj vagyok 2.éve,és nem értem,miért emlegeted egyfolytában e tipusnak a kezési hibáit.Tisztelem a fórumokon a hozzászólásaidat,de úgy érzem
most már szólnom kell mivel a 4.2B sofi feltelepítése óta a géppel az égvilágon semmi kezelési probléma nincs!Az lehet,hogy a hozzánemérto kezelo,ha mindent összevissza
nyomogat rajta menet közben /Wav,DJ Loop,Mp3,Midi+ stilusok /- itt kiváncsi vagyok,melyik másik gép tudja ezt egyszerre ennyi polifónián-a gép nem jól veszi.Abban egyetértek
hogy a támogatottsága nem a Korg-é - azelőtt PA1XPro-m volt,de én ezzel a hangszerrel tudok muzsikálni,aKorg-al nem tudtam,hiába szólt és volt kezelhető szépen.Remélem és bizok benne,hogy végre Magyarországon is ki fog alakulni egy jó kis Ketronos közösség,aminek az igyekezetét az itteni szervezőknek előre is köszönöm.
Péter

Engem érdekelnének a tapasztalataid és egy bővebb beszámoló, ha megtisztelnél! Mit, hogyan enged használni, mire használod stb..

Esetleg hangzó anyag is jó lenen, kis hazai zene...
Köszönettel: Zeneboy


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3077Hozzászólás pap66
2012.02.26. 12:02

Szia Zeneboy!
Amit kérsz szerintem az itt leírhatatlan,u.i.a lehetőségei az Audyának korlátlanok.Szerintem dirrekt igy készitették,hogy mindenki találja
meg benne azt,ami neki pászol.Szerintem még DJ is lehetsz vele játszás közben,vagy felváltva az élőzenélést a mai hit-eket engedve bemixelve DJ loopokkal.
A midizést illetően Asterix-nek abban igazat adok,hogy e téren gyengébben szólnak az általános midik,no de....milyen lehetőségeket kinál fel itt az
Audya....A suttyó dobokat azonnal lecserélheted a gép bármelyik stilusáról az Audya audió dobjaira,ami már eleve nagy smurcot ad az egésznek,nem beszélve
arról,hogy a dalban ott van neked a stilus 4variációja,amit úgy használsz, ahogy akarsz a Fil-el,keverésekkel és azEnd-el.Wav-ból tudsz Loop-kat csinálni,tehát
egy szám jellegzetes részéből kivágsz egy darabot,ami feldolgozva már kész kiséret neked balkézre.Ezen a részen még nekem is van mit tanulni,mivel a Wav-ok sem egyformák és igy nem műkögnek általánosságban.
Mivel már én sem vagyok mai gyerek nekem az Audya élő hangszernek jön be,ami a köv-t jelenti.Igazi audio dobok grovokkal kiegészitve,basszus gitár-a dal stilusához választható-nem csak a hangszinre gondolok-és végül az igazi gitárkiséret,amit más hangszerben még nem találtam meg.Ez a gép úgy gitározik neked a kiséretben,ahogy minden bandában szeretnének a tagok,Ez is audio alapú,előre elkészitett loopok úgy mint a dobok-tetszés szerint rakod be őket.
Tehát ha összegzem ami nekem paszol: igazi audió dobok általam berakott basszus stilussal és a 'szuper gitárkisérettel" ..Ez a beton alap,a többit menet közben
odarakod,de az már csak szinezés.Igy kapok egy "igazi élő banda zenei hangzást".U.ezt megtudod csinálni a mai elektronikus zenei stilusokra arpeggiátorral stb.
Hát ennyi egy szuszra.Tudom,hogy Te Korgos vagy,azt hiszem új PA3-od van,ami tuti masina biztos,de nekem a Korg stilusok tulságosan kidolgozottaknak,tökéleteseknek tűnnek.
Péter



Avatar
Lysis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.26. 22:34
Hangszer: Korg Microarranger, Microstation, Fatar Ketron SD2
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Adott köszönetek: : 4 alkalommal
Kapott köszönetek: : 5 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3078Hozzászólás Lysis
2012.02.26. 13:41

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem volna, hogy alkalmas-e arra a Midjay, hogy hangszeren belül felvegyem SMF-ben a kíséretet ill a dallamot, majd ezt mentsem a HD-re vagy belső memóriába.
Előre is kösz!
Üdv



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3079Hozzászólás Asterix
2012.02.26. 15:16

pap66 írta:Szia Asterix!
Boldog Audya tulaj vagyok 2.éve,és nem értem,miért emlegeted egyfolytában e tipusnak a kezési hibáit.Tisztelem a fórumokon a hozzászólásaidat,de úgy érzem
most már szólnom kell mivel a 4.2B sofi feltelepítése óta a géppel az égvilágon semmi kezelési probléma nincs!Az lehet,hogy a hozzánemérto kezelo,ha mindent összevissza
nyomogat rajta menet közben a gép nem jól veszi.Azelőtt PA1XPro-m volt,de én ezzel a hangszerrel tudok muzsikálni,aKorg-al nem tudtam,hiába szólt és volt kezelhető szépen.Remélem és bizok benne,hogy végre Magyarországon is ki fog alakulni egy jó kis Ketronos közösség,aminek az igyekezetét az itteni szervezőknek előre is köszönöm.
Péter
Előszó: bármit, amit itt leírok, annak fényében olvasd el, hogy kevés nálam nagyobb "Ketronbuzi" van és ezt pusztán jó értelemben írom. Tehát senki ne vegyen semmit sértésnek.
Kettőnk között lényeges eltérés, hogy te a Korg Pa1x-ről váltottál Audyára, én pedig Korg Pa2xpro-t és Ketron SD-1-et használtam, amikor "harmadik" hangszernek megvettem az Audyát. Egyszerre tudtam összehasonlítani, őket, igaz, csak 3 hónapig és csak a !.1-es szoft volt a hangszeren.
1.) Igaz az, amit az Audya audio alapú stílusairól írsz. Valóban fantasztikusak, nincs jelenleg még egy hangszer, ami ilyet tudna. A Korg Pa3x az Audya live dobjait egy az egyben tudja használni, de a hangszer wavokat nem, mert nem képes a wavokat valós időben transzponálni. Ezek fantasztikusan szólnak az Audyában. Ezután bekapcsolva a Korg Pa2x-et olyan érzésem volt, mintha egy hifi torony után egy Sokol rádió kapcsoltam volna be (kis túlzással.) De ahol az előnye, ott a hátránya is. A saját midi alapú stílusait is kb. ugyanilyen mértékben megveri, ugyanígy a midiket is, igaz, hogy a midikbe ott a lehetőség, hogy a wavokkal megspékeld, ha időmilliomos vagy,akkor ez működik is, mert egyesével a rengeteg dalt megcsinálni nem kis munka.
2.) A hangszínekről. Összehasonlítottuk a hangszíneit az Audának és az SD-1-nek. Amelyek mind a 2 hangszerben benne voltak, füllel hallhatóan ugyanúgy szóltak. Különbséget nem hallottunk, pedig árban elég sok különbség van a 2 hangszer között.
3.) Az Audya jelenleg is folyamatosan lefagy, csak próbáld ki a Block regisztrációt, ez mindenkinél bejön, sajnos.

És mosz a számomra apró, de bosszantó hibák:
1.) 17 slider van a hangszeren és nem voltak képesek megoldani, hogy a midik sávjait külön lehessen hangerőzni legalább 2x8 bontásban.
2.) Stílus át hangerőzése: kiválasztod az egyik sávot, eltekered a tárcsát. Mi történik?? Az összes eddigi hangszeremnél az adott csatorna hangerejét állítom le v. fel. Az Audyánál nem, itt a hangszínt váltom el az értékbeállító tárcsával.
3.) Ugyanitt hangerőállítás. Elkezdem növelni a hangerőt. Minden hangszer amikor eléri a maximumot, akkor megáll és hiába nyomom tovább. Itt szépen visszaáll 32-re a hangerőérték és onnan állíthatom tovább. Mi ez, ha nem bosszantó???

És a legbosszantóbb, hogy örültem neki, hogy beletették gyárilag az SD-1 stílusait. Ez nagyon jó húzás volt. Egy a gond vele. Összehasonlítva az SD-1-et és az Audyát rá kell jönni, hogy az SD-1 stílusai fényévekkel dögösebben szólnak, mint ugyanazok az Audyában. És ki sem tudtuk keverni ugyanazt a minőséget.

Előbb-utóbb én is fogok újra Audyát venni a Pa3x Musikant mellé, de addig is ezeket a stílusokat használom, mert ez a gép hasonlít leginkább az Audyához.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3081Hozzászólás Asterix
2012.02.26. 16:39

Mert fantasztikusan szólnak a stílusai. Én a Ketronokkal és most a Musikanttal élvezem az "élő zenélést". Persze technikailag a stílus nem sokban különbözik a miditől, de mégis sokkal nagyobb a szabadságom. És ezt ezek a hangszerek nagyon megadják.



pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3082Hozzászólás pap66
2012.02.26. 16:54

Szia Tomi !

ůgy látom itt vagy,és koszi a beszólásért.Mivel az Audya új gener.hangszer szerintem nincs értelme hasonlítgatni a korábbiakkal.Biztos a PA3-ban sem úgy szól
a PA1 stilusai de mindegy.Viszont tudom,hogy Te is dolgozol Daw-al és láthatjátok,hogy lassan minden audió alapú lesz,van.Amin most dolgozok az a Mainstage2 Impulse-val osszkotve-eszméletlen dolgok mennek rajta,ezt akarom midi tempó szinkronba tenni a Ketronnal. Nos ez lesz a kreativitás!!!



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3083Hozzászólás Zeneboy
2012.02.26. 17:09

almatom írta:Én meg azt mondom, hogy aki midizik és ennek ellenére nem építi be a ketron által kínált groove-okat a dalokba, annak teljesen felesleges ketront használni!
Valójában én még 1 ilyen ketron júzerrel sem találkoztam........... :? De akkor minek a ketron neki???

Én pont ezért lennék kíváncsi az audyára így ilyen formában! Egy általunk bulikba használt alappal mit mutat! Groovozva...


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3084Hozzászólás Asterix
2012.02.26. 17:35

pap66 írta:Szia Tomi !

ůgy látom itt vagy,és koszi a beszólásért.Mivel az Audya új gener.hangszer szerintem nincs értelme hasonlítgatni a korábbiakkal.Biztos a PA3-ban sem úgy szól
a PA1 stilusai de mindegy.Viszont tudom,hogy Te is dolgozol Daw-al és láthatjátok,hogy lassan minden audió alapú lesz,van.Amin most dolgozok az a Mainstage2 Impulse-val osszkotve-eszméletlen dolgok mennek rajta,ezt akarom midi tempó szinkronba tenni a Ketronnal. Nos ez lesz a kreativitás!!!
Én mondtam, hogy hozzászólásomban ne a rosszakaratot próbáld kihámozni. Az Audya nagyon jó hangszer, de amíg nem teljesen audió alapú minden, addig van az összehasonlításoknak értelme. 3-4 audió sáv mellett még elég sok midi sáv marad. És azért szerintem nagyon-nagyon lassan lesz minden audió alapú. És nem biztos, hogy addigra, mire minden audió alapra fog átállni az Audya lesz még a használatos hangszer. Amikor igazán ki fog forrni a technológia, szerintem a többi gyártó is rá fog startolni.
A csúcs gép az lesz, amikor az Audya audió alapú "munkáját" keresztezni fogják a Lionstracs VSTi technológiájával. Igazán értelme szerintem a kettőnek együtt van és lesz.



Új hozzászólás