Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3086Hozzászólás ---Qgli---
2012.02.26. 18:48

almatom írta:Szerintem meg a csúcs gép az lenne, ha lenne egy sok 10 gigás olyan flash ram-okat tartalmazó hangszer, amibe a mostani szoftszintiket lehetne feltölteni és kikapcsolás után az benne is marad, kvázi mintegy beégetett hangszín.
Amíg ez nem lesz kész, addig sajnos bármelyik szinti nevetségesen elmarad hangzásban a szoftok mögött.
De ha már mp3 lejátszás van, akkor már ezek fölöslegesek, mert az otthoni szofttal megcsinálja a zenész az alapot, menti mp3-ban és lejátssza. Nem?



Avatar
bendimusic
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.12.28. 20:03
Hangszer: Ketron Midjay Pro - Yamaha MX 61 - Studio Logic SL
Tartózkodási hely: Magyarország - Gyöngyös
Adott köszönetek: : 17 alkalommal
Kapott köszönetek: : 47 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3088Hozzászólás bendimusic
2012.02.26. 19:55

Lysis írta:Sziasztok!
Egy olyan kérdésem volna, hogy alkalmas-e arra a Midjay, hogy hangszeren belül felvegyem SMF-ben a kíséretet ill a dallamot, majd ezt mentsem a HD-re vagy belső memóriába.
Előre is kösz!
Üdv
Szia !

Igen, a midjay-ben van "harddisc rekorder".



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3089Hozzászólás ---Qgli---
2012.02.26. 20:18

almatom írta:Mert hiába csinálod meg otthon az alapot, tuti, hogy élôben a buli hevében -és fôleg a dob hangerôarányát tekintve- másképpen fogja kívánni az élôbeni játék. Sokkal hangosabban, mint ahogy azt a felvétel pillanatában jónak véltél megítélni.
Ha meg úgy veszed fel -hangos dobokkal- akkor meg egy langyosabb buliban ugyanaz a zene szétüti az agyad.
Én nem tudom, de én egyszer beállítok egy midifile-t rendesen és utána buli, vagy nem buli az jól szól.
Egy buliban miért kell hangosabbnak lenni a dobnak?

( Pedig én most erre apellálok, egy jó szoftszintivel megcsinált alapokra. )



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3090Hozzászólás Asterix
2012.02.26. 20:35

---Qgli--- írta:
almatom írta:Szerintem meg a csúcs gép az lenne, ha lenne egy sok 10 gigás olyan flash ram-okat tartalmazó hangszer, amibe a mostani szoftszintiket lehetne feltölteni és kikapcsolás után az benne is marad, kvázi mintegy beégetett hangszín.
Amíg ez nem lesz kész, addig sajnos bármelyik szinti nevetségesen elmarad hangzásban a szoftok mögött.
De ha már mp3 lejátszás van, akkor már ezek fölöslegesek, mert az otthoni szofttal megcsinálja a zenész az alapot, menti mp3-ban és lejátssza. Nem?
Nem, mert akkor az élő játékod túl gyenge minőségű lesz a playbackhez képest.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3092Hozzászólás Zeneboy
2012.02.26. 20:56

almatom írta:
---Qgli--- írta:
almatom írta:Mert hiába csinálod meg otthon az alapot, tuti, hogy élôben a buli hevében -és fôleg a dob hangerôarányát tekintve- másképpen fogja kívánni az élôbeni játék. Sokkal hangosabban, mint ahogy azt a felvétel pillanatában jónak véltél megítélni.
Ha meg úgy veszed fel -hangos dobokkal- akkor meg egy langyosabb buliban ugyanaz a zene szétüti az agyad.
Én nem tudom, de én egyszer beállítok egy midifile-t rendesen és utána buli, vagy nem buli az jól szól.
Egy buliban miért kell hangosabbnak lenni a dobnak?

( Pedig én most erre apellálok, egy jó szoftszintivel megcsinált alapokra. )
Rém egyszerû!
Ha van ismerôsöd, aki készít zenekarokról élô buli közbeni hangfelvételt, (úgy élô zenekarról, hogy élô hangszerekkel) úgy hogy a faszán, élôre behangerôzött hangszerekkel beálltak a bulira a zenészek, ami egyébként élôben kitûnôen szól......... na ezt a kitûnôen bearányozott jelet vedd fel a keverôbôl és úgy hallgasd meg, mennyire aránytalan lesz. Ez a lényeges különbség az élô és a felvételre készülô anyag között.
Ha a Te mididben a gitár nem úgy sikál a felvételen, hogy az egy fülesben szinte elnyom mindent, akkor az élôben mintha ott sem lenne. a fúvósoknál hatványozottan ugyanez a helyzet. A doboknál meg méginkább.
Szerintem meg lassan hangtechnika felé megy el a dolog! AZ előbb még az erős és halk bulikról volt szó ! AZ inkább hangtechnika, hogy egy 15" láda pl kis hangerőn semmit sem szól! Vagy rengeteg ládán ott van, hogy -10dB-n mit ad le és 0db körül mit produkál, mennyi Hz-et veszít...


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

pap66
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 62
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2011.08.24. 14:53
Hangszer: hammond
Tartózkodási hely: Szlovákia,Fülek
Adott köszönetek: : 150 alkalommal
Kapott köszönetek: : 107 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3093Hozzászólás pap66
2012.02.26. 21:03

Zeneboy!
Ide csak ZIP-ben lehet feltolteni? Próbáltam mp3-at, de nem ment.
P.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3094Hozzászólás Zeneboy
2012.02.26. 21:07

pap66 írta:Zeneboy!
Ide csak ZIP-ben lehet feltolteni? Próbáltam mp3-at, de nem ment.
P.

Audiót csak így enged!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3096Hozzászólás Zeneboy
2012.02.26. 21:55

almatom írta:
Zeneboy írta: Szerintem meg lassan hangtechnika felé megy el a dolog! AZ előbb még az erős és halk bulikról volt szó ! AZ inkább hangtechnika, hogy egy 15" láda pl kis hangerőn semmit sem szól! Vagy rengeteg ládán ott van, hogy -10dB-n mit ad le és 0db körül mit produkál, mennyi Hz-et veszít...
Szia Zsolti!
Én nem a hangtechnikára gondolok, amikor azt mondom, hogy a fúvósok akkor szólnak egy midiben jól élôben, hogyha ugyanabban az arányban felvett és meghallgatott felvételen a fúvósok szinte elviselhetetlenûl hangosak lesznek. Ha a fülesen hallgatva, egy cd-re kevert anyagot viszünk ki buliba, az egy kalap sz@r lesz, már ami az arányokat illeti. Nem fognak kiszólni a hangszerek. Ennek az az oka, hogy egy cd keverése egész más arányokat kíván, mint egy élôbeni megszólalás.
Nyilván egy hangszóró is szerepet játszik ebben, mert ha kevés közepet hoz egy fal, akkor az sok mindent el fog nyelni aminek ki kellene jönnie, de alaphelyzetben én az élô és a cd-re való keverés különbségére utaltam.

Így OK! Ilyen keveréseknél egyértelmű, miért van utómunka akár koncert dvd-knél is!

Abban pedig egy hangfalnak mint közvetítőnek nagyon nagy szerepe van, hogy mi hogyan jön elő! Én pont a pa3 esetében újra állításnál futottam bele, hogy pl. a fúvósok az I help yoru self-ben fülesben nem tűnt hangosnak! Nagy hangosításon már kihallatszott!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3097Hozzászólás ---Qgli---
2012.02.26. 22:10

almatom írta:Ha a fülesen hallgatva, egy cd-re kevert anyagot viszünk ki buliba, az egy kalap sz@r lesz, már ami az arányokat illeti. Nem fognak kiszólni a hangszerek. Ennek az az oka, hogy egy cd keverése egész más arányokat kíván, mint egy élôbeni megszólalás
Ez érdekes...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3101Hozzászólás ---Qgli---
2012.02.26. 23:21

almatom írta:Akkor most fogod megérteni a lényeget:
Ha egy elôadótól -akinek a koncertjére elmész- és berakják ugyanazzal a hangerôvel, ugyanattól a zenekartól, ugyanazt a számot, amit majd a banda utána élôben is elnyom, nos akkor fogod hallani/érteni, hogy mennyire más a cd-re lekevert anyag hangerôaránya, mint egy élôbeni játékhoz szükséges hangerô beállítás.
Azok a koncertfelvételek, amik profin szólnak a tv-ben, azok élôben sávonként vannak rögzítve és utólag lövik be referencia hangfalakkal a hangerô arányokat, hogy azok a fülre gyakorolt hatása arányos legyen. A koncerten hallott arányok merôben másak a cd-re lekevert anyagtól és nem azt az arányozásokat hallod vissza a cd-n, mint ahogy az élôben hallható volt.
Ez vili.
Akkor nekem mindig állítgatnom kéne a midifile hangerőarányait attól függően, hogy étteremben halkan játszok, vagy bálban nagy hangerőn? Ezt azért kérdem, mert én nem szoktam állítgatni. Én egyszer belövöm és kész.
Te mindig állítgatod zenélés közben a hangerőarányokat?
Nekem buli közben a legkisebb gondom is nagyobb ettől...



Új hozzászólás