Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 91
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2778Hozzászólás Apelláta
2012.02.16. 07:54

jozsika81 írta:Sziasztok XD-9 hez szeretnék magyar leirást mert sehol nem találok.egyébként mit szoltok a hangszerhez?most vagyok vásárlás elöt de egyáltalán nem ismerem a ketront eddig yamahát használtam.
Szia!

Hát nagy bátorság úgy egy új márkába belevágni, hogy még sosem próbáltad. Ha nem is pont ezt, de valamelyik típusát legalább. Akkor honnan tudod, hogy tetszeni fog és meg leszel vele elégedve? Ha Korgos lennél, még csak-csak, mert ahhoz áll legközelebb, de a Yamitól ég és föld hangzásilag. Sok Yamis leszólja a Korgot, mert nem tud a hangjával megbarátkozni, és fordítva is így van. A kezeléséről nem is beszélve. Általában a Yamisok szidják legjobban a Korgok felhasználó barátságát. A Ketron meg még rá dob egy lapáttal a Korgra.

Félreértés ne essék, nem elakarom venni a kedved, nem is akarok márkaháborút szítani, csak te kértél véleményt, ezért mertem hozzászólni. Egyébként én sem játszottam még Ketronon, de a több évi fórumolvasásokból sok mindent leszűrtem róluk. Viszont SD1-et már hallottam élőben nem egyszer, és nekem, mint régi Korgosnak, nagyon profin szól.

Én biztos, hogy nem csalódnék a Ketronban, és kívánom, hogy neked is bejöjjön a számításod, és meg legyél elégedve vele.

;)


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 91
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2790Hozzászólás Apelláta
2012.02.16. 15:16

almatom írta:Ez a "felhasználóbarát" meg "könnyen kezelhetôség" teljesen értelmezhetetlen fogalmom.
Ha én ketronos vagyok és ezt használom, akkor ezen hangszer menüjét, illetve kezelhetôségét fogom játszi könnyedséggel kezelni és egy idegen yamahát pedig csak nyögvenyelôsen. Aztán azt is megtanulom és akkor az is logikus lesz.
Sosem fogom megérteni az ilyen kijelentéseket, hogy:
"ennek és ennek a márkának a legjobb a felhasznaló felülete"
Szia Tomi!

Miért nincs értelme annak a fogalomnak, hogy felhasználóbarát/felhasználóbarátabb? Csak egy példát had említsek.
Én 10 éve Pa80-at használok és 3-4 hónapja Pa3-at. A Pa3-at sokkal felhasználóbarátabbnak tartom, mint a Pa80-at. Ez alatt azt értem, hogy bár a Pa3-mal még sokkal kevesebb lehetőségem volt együtt lenni, és annak ellenére, hogy sokkal nagyobb tudású, több funkciójú hangszer, már most az a vélemény alakult ki bennem, hogy jobban átláthatóbb, logikusabb a kezelése mint a Pa80-nak. Több olyan funkciót megfejtettem és értem a lényegét a Pa3-on, ami a Pa80-on is megtalálható, de a mai napig nem tudnám mi az, ha a Pa3-on nem jövök rá. Tehát számomra a Pa3 felhasználóbarátabb.

Én erre értettem.


Üdv.: Apelláta

Tamás01
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 44
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2011.11.30. 19:10
Hangszer: varranger2 Ketron Audya76
Adott köszönetek: : 216 alkalommal
Kapott köszönetek: : 162 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2795Hozzászólás Tamás01
2012.02.16. 17:37

Sziasztok! Ketron kezelése nem bonyolultabb, mint a Korg Yamah Roland! Minden hangszernek más menürendszere van. 3-év Roland után váltottam Ketronra 20perc alatt megszoktam, a kezelését!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 2797Hozzászólás Asterix
2012.02.16. 17:57

almatom írta:Ez a "felhasználóbarát" meg "könnyen kezelhetôség" teljesen értelmezhetetlen fogalmom.
Ha én ketronos vagyok és ezt használom, akkor ezen hangszer menüjét, illetve kezelhetôségét fogom játszi könnyedséggel kezelni és egy idegen yamahát pedig csak nyögvenyelôsen. Aztán azt is megtanulom és akkor az is logikus lesz.
Sosem fogom megérteni az ilyen kijelentéseket, hogy:
"ennek és ennek a márkának a legjobb a felhasznaló felülete"
Ebben igazad van. De csak egy egyszerű példa: Pa3x. Bármit állítani akarok rámutatok a képernyőn az adott paraméterre és eltekerem a "nagy kereket". Ugyanez a művelet az SD-1-en kicsit macerásabb, se érintőképernyő, se Alfa Dial, Se egyértelmű irány gombok. Persze, ha megszokod, akkor egyértelmű és könnyen kezelhető az is, de sokan feladják még az eredmény előtt. Ezért mondtam, hogy a hangjában biztos nem fog csalódni, de a kezelését próbálja ki... :)



jozsika81
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.02.15. 19:11
Kapott köszönetek: : 42 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3028Hozzászólás jozsika81
2012.02.22. 20:30

Asterix írta:
jozsika81 írta:Sziasztok XD-9 hez szeretnék magyar leirást mert sehol nem találok.egyébként mit szoltok a hangszerhez?most vagyok vásárlás elöt de egyáltalán nem ismerem a ketront eddig yamahát használtam.
Nagyon jó hangszerek a Ketronok, de teljesen más világ. Nem elég a gépkönyvet átnézni, pár órát foglalkozni kell vele. Ha a kezelését meg tudod szokni, akkor nyugodtan megveheted, mert a hangjában nem fogsz csalódni az biztos. SD-1-hez van magyar nyelvűm, ha kell. :D
nem hiszem hogy a sd1 leirássával sokra mennék de azért köszönöm a gesztust :D



jozsika81
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.02.15. 19:11
Kapott köszönetek: : 42 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3029Hozzászólás jozsika81
2012.02.22. 20:35

Apelláta írta:
jozsika81 írta:Sziasztok XD-9 hez szeretnék magyar leirást mert sehol nem találok.egyébként mit szoltok a hangszerhez?most vagyok vásárlás elöt de egyáltalán nem ismerem a ketront eddig yamahát használtam.
Szia!

Hát nagy bátorság úgy egy új márkába belevágni, hogy még sosem próbáltad. Ha nem is pont ezt, de valamelyik típusát legalább. Akkor honnan tudod, hogy tetszeni fog és meg leszel vele elégedve? Ha Korgos lennél, még csak-csak, mert ahhoz áll legközelebb, de a Yamitól ég és föld hangzásilag. Sok Yamis leszólja a Korgot, mert nem tud a hangjával megbarátkozni, és fordítva is így van. A kezeléséről nem is beszélve. Általában a Yamisok szidják legjobban a Korgok felhasználó barátságát. A Ketron meg még rá dob egy lapáttal a Korgra.

Félreértés ne essék, nem elakarom venni a kedved, nem is akarok márkaháborút szítani, csak te kértél véleményt, ezért mertem hozzászólni. Egyébként én sem játszottam még Ketronon, de a több évi fórumolvasásokból sok mindent leszűrtem róluk. Viszont SD1-et már hallottam élőben nem egyszer, és nekem, mint régi Korgosnak, nagyon profin szól.

Én biztos, hogy nem csalódnék a Ketronban, és kívánom, hogy neked is bejöjjön a számításod, és meg legyél elégedve vele.

;)
köszönöm szépen a jó kivánságokat.hallani már hallotam ketront(demo)attol beájultam és ha egyetlen demotol el voltam alélva nem hiszem hogy rossz hangszer lehet annak idején a yamahával ugyan igy voltam.de már több mint tiz éve csak yamahám van és már kicsit unom most lett elég.ketronra vágyom :D



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 321
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3033Hozzászólás Asterix
2012.02.22. 21:56

jozsika81 írta: nem hiszem hogy a sd1 leirássával sokra mennék de azért köszönöm a gesztust :D
Ha teheted SD-1-et vegyél. Nem fogod megbánni! :lol:



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 91
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3037Hozzászólás Apelláta
2012.02.22. 23:26

Szia Jozsika81!

Ha megvetted az új deszkát egy élménybeszámolóra igényt tartunk!
;)


Üdv.: Apelláta

jozsika81
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.02.15. 19:11
Kapott köszönetek: : 42 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3047Hozzászólás jozsika81
2012.02.23. 14:39

Apelláta írta:Szia Jozsika81!

Ha megvetted az új deszkát egy élménybeszámolóra igényt tartunk!
;)
hát most minden ugy néz ki hogy holnap már a ketronosok táborát erösitem én is mindenképp le irom az elsö élményeim a billentyüvel. :D



Avatar
bendimusic
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 20
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2011.12.28. 20:03
Hangszer: Ketron Midjay Pro - Yamaha MX 61 - Studio Logic SL
Tartózkodási hely: Magyarország - Gyöngyös
Adott köszönetek: : 17 alkalommal
Kapott köszönetek: : 47 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 3051Hozzászólás bendimusic
2012.02.23. 20:23

Sziasztok !

Azt, hogy melyik hangszernek könnyű vagy nehéz a kezelhetősége nem tudom, de egy dologban biztos vagyok a Ketron kezelésével kapcsolatban.
Én Rolandról tértem át Ketronra, és az alap funkciókat (stílus-kiséret-hangszinek-effektek-vocalist-file keresés) kb 40 perc nyomkodás után már magabiztosan elsajátítottam.
Persze a konkrét hangszer ismerethez el kell telni egy kis időnek, de legyen szó bármilyen márkáról, ha a felhasználó veszi a fáradságot könnyen meg ismeri a hangszer adottságait.



Új hozzászólás