Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg Pa 900

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

ibanezfan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.06. 21:00
Hangszer: korg pa600, korg ps60, ibanez rg1570
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 68 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 20995Hozzászólás ibanezfan
2014.01.16. 06:00

Szia Szcsabi.
Igen, csak a pcg hangokat.



szcsabi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.12.21. 22:11
Hangszer: Korg pa 900 Korg Krome 61 Roland fp4 Yamaha clp 13
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21061Hozzászólás szcsabi
2014.01.17. 22:26

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudja valaki hogyan lehet a midi file mellet audió sávot szinkronban futtatni? Ezt song módban kell? Esetleg egx padhoz kell az audiót hozzá rendelni? Remélem nem mint sampling mintát kell használni? Előre is köszönöm a segítséget.



ibanezfan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.06. 21:00
Hangszer: korg pa600, korg ps60, ibanez rg1570
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 68 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21086Hozzászólás ibanezfan
2014.01.18. 11:47

Szia Szcsabi!
Latom van korg krome-od is. Annak hogy tetszik a hangzasvilaga, pa900-assal osszehasonlitva?
Bar tudom az egyik arranger a masik meg workstation, egyikben stilus alapu zeneles a masikban meg tobb elektronikus hangszin es arpeggiok stb. De foleg a megszolalas teren erdekelne.



szcsabi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.12.21. 22:11
Hangszer: Korg pa 900 Korg Krome 61 Roland fp4 Yamaha clp 13
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21096Hozzászólás szcsabi
2014.01.18. 14:22

[Valóban a két hangszer teljesen más. Amíg a krome nagyon jó szinti hangokkal van tele bár a fúvósok vonósok sem rosszak és a zongorák sem, addig a pa 900-ba olyan minták kerültek amikkel a világslágerek régi discó nóták vagy rock nóták kiválóan megszóllalnak. HA esetleg egy bárszaxszafonost vagy egy harmonikást szeretnél a szinpadra varázsolni akkor az a pa 900 esetében egy gombnyomás. A lényeg nehéz hasonlítgatni mert olyan mintha egy luxus autót egy házimozival hasonlítgatnánk. Mind a kettő másra való. :)



szcsabi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.12.21. 22:11
Hangszer: Korg pa 900 Korg Krome 61 Roland fp4 Yamaha clp 13
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21225Hozzászólás szcsabi
2014.01.20. 17:28

Sziasztok! Nincs valakinek véletlenül egy Magyar nyelvű pa 900 gépkönyve pdf-ben bedigitalizálva?



szcsabi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.12.21. 22:11
Hangszer: Korg pa 900 Korg Krome 61 Roland fp4 Yamaha clp 13
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21442Hozzászólás szcsabi
2014.01.26. 14:57

Sziasztok!

Úgy gondoltam írok egy kis tesztet a pa 900-ról de előre bocsájtom ez csak az én tapasztalataim tehát van biztos más vélemény a hangszerről. Amikor kicsomagoltam nem estem hasra sem ámulstba pedig vártam már nagyon. A külsőt illetően dzóval nekem soha sem jöttek be a beépített hangszórós mindent tudó csoda cuccok. Aztám az álványra rakva megtetszett az ezüstös csillógás. Sokan mondják sérülékeny a műanyag burkolat de elhihetitek a fém burkolatú szintikre úgyan úgy kell vigyázni. Ezt tapasztalatból mondom. A burkolatról annyit még, hogy a hangszer részt vett egy videó forgatáson és mivel tokja nincs még így a gyári dobozban vittem. Leejtették természetesen dobozostúl majd rádőlt egy mikrofon állvány a szinpadon. Miután újra élesztettek és elment a mentő :) bekapcsoltam és átnéztem a burkolatot. Sehol egy karc és tökéletesen működik. Azért ezt a produkciót nem ajánlom senkinek, hogy kipróbálja! Az igaz, hogy a kezelő felületen a burkolat jó minőségű a gombok gumiszerű anyagból vannak és a fedőlap sem kopik. Persze arra már rájöttem tök egyedül, hogy a korg cég azért nem képes lemenni kutyába és ultra gagyit gyártani. A billentyűzet egész jó de a kalapácsmechanika után kellett pár hét mire megszoktam. A stílusokról, hangszínekről csak annyit, hogy valóban azt kaptam amit a demókban a neten hallottam. Profi az egész hangzás. Szép, inteligens. A kiséret valóban egy zenekar érzetét kelti és nagyon jól szól a beépített hangszóró. Imádom ezt a cuccot. :) Vannak azért gondok vele. Például a szequencer nem egy nagy tigris. Inkább a régi ataris notátor programhoz hasonlít. Szóval ha egy hangot ki akarsz törölni sok idő amig megtalálod hasoha sem láttál atarit vagy régi szequenszert. Lejátszás közben nem látni melyik hangnál tartunk. Aztán ott a gitar mode ami csak a style módban működik. Persze lehet, hogy csak én nem tudok még valamit erről a szolgáltatásról. Még annyi kifogásom lenne, hogy a beépített videó kimenet helyett jobb lett volna valami ipad app amivel kirakható a monitor képe egy ipadra. Szerintem manapság táblagépet többen használnak mint sima pc monitort de az rca kimenet arra utal, hogy inkább tv-re köthető egyszerűen a pa 900. Most befejezem de folytatom majd ezt a kis tesztet főleg ha érdekel benneteket.

Üdv: szcsabi



ibanezfan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.06. 21:00
Hangszer: korg pa600, korg ps60, ibanez rg1570
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 68 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21476Hozzászólás ibanezfan
2014.01.26. 19:28

Hali, engem erdekel, irjal meg!



Avatar
mamfi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2012.09.19. 17:54
Hangszer: fender stratocaster 60s classic player
Tartózkodási hely: Tulln
Adott köszönetek: : 326 alkalommal
Kapott köszönetek: : 350 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21477Hozzászólás mamfi
2014.01.26. 19:38

Engem is, kérlek tovább,tovább.....


mamfi

[font=fantasy]"Jobban szeretek zenélni, mint tudok"[/font][dropshadow=blue][/dropshadow]

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21478Hozzászólás Zeneboy
2014.01.26. 20:34

Bár a Guitar módot abban a formátumban nincs mint style playben, azért nagyságrendileg jobban szól a gitár sáv, ha seqvencer részben SOng edit/RX convertelnél, rx hangokat adtok guitar sávként! Itt az RX értékkel kell játszani, majd a velocity érték segít használhatóvá tenni a sávot RX gitár esetén! :idea:


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

szcsabi
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2013.12.21. 22:11
Hangszer: Korg pa 900 Korg Krome 61 Roland fp4 Yamaha clp 13
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Korg Pa 900

Hozzászólás: # 21906Hozzászólás szcsabi
2014.02.05. 12:27

Sziasztok. Azt hiszem ezt a gitársáv kérdést mindenki rossz irányból közelíti meg. Még én is bele estem a saját csapdámba hiszen ahhoz vagyok szokva, hogy a studióban úgy kezdünk felvenni egy dalt, hogy semmi sincs a gépben legfeljebb a taktjel. Meg kellett tanulnom az utóbbii hetekben a korg mérnökeinek a fejével gondolkoznom. Az RX hangokkal próbálkozni a midi szerkesztőben teljesen felesleges és időigényes munka és az eredmény csak félmegoldás. Az ilyen gitársáv nem nevezhető profi helyzetekben használható sávnak. A korg mérnökei más irányból közelítették meg a dolgot. A Pa hangszereket nem csak billentyűsöknek fejlesztették és ez nagyon okos dolog. Hány szóló hangszeres zenész van aki zenekarban tud igazán csak érvényesülni ám manapság már egy trió is nehezen eladható normális pénzért. Nekik marad na és nekünk is billentyűsöknek, zongoristáknak a kisérőautomatika. És már is itt a lényeg. Ha speciális gitársávot szeretnél nincs más dolgod mint a style módban használható gitár módot beüzemelned. Készítsd el azt a speciális riffet vagy sika gitárt úgy, hogy egyik kezeddel fogod az akkordot a másikkal meg a le és fel pengetést és a tompítást játszod. Hamar meg lehet találni az ehhez szükséges billentyűket és nem kell hozzá semmilyen zongorista képzetség. Amikor a speciális gitár style meg van, és felvetted akkor jön a következő lépés. Természetesen készíthetsz kiállást breack-ket bármit. Ez után fogd magad és a style seqencerben játszd fel az akkordokat ezzel az előbb elkészített gitár stílussal kiállásokkal mindennel együtt. Csodát fog látni és hallani. A gitárosod profin ott fogja játszani a dalodat a szintiben. Nem gitársávra hasonlító midi bénázás lesz hanem aaaa gitársáv. Látni meg azért fogsz csodát mert a gitársávod ott lesz a midiszerkesztőben is a 9-16-os sáviv valamelyiken és bele léphetsz az event szerkesztésbe ahol látni fogod a note és controller összes adatát amit tovább editálhatsz de akár az egészet ki is másolhatod és cubaseben vagy más zeneszerkesztőben folytathatod a munkát. Ha maradnál a pa seqencerénél akkor most már vígan dobolhatsz, zongorázhatsz, trombitázhatsz és a gitárosod veled fog játszani. :) Bizonyára a korgnál így képzelhették a dolgot. Ez egyébként gyári stílusokkal is működik amibdn van gitársáv. Nekem kb 20 percbe telt egy spéci gitársávot gyártani ami normál esetben eddig sokkal hosszabb ideig tartott. Jó gitározást nektek is! :)



Új hozzászólás