Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Pa 600

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 59944Hozzászólás Piercarlo
2018.11.17. 20:30

Égen-földön kerestem a Musikant kiegészítést, de sehol sem leltem. Végül megtaláltam az Korg amerikai webshopjában kétszáz dollárért! És sima letölthető verzió, még SD kártya se kell hozzá! De 56 ezer Ft-ért? Az egy picit sok... Ha öten-hatan beszállnánk és szétosztanánk a költségeket, akkor esetleg megérné, de így nem...

Szerk: erről beszélek (A "German" nevű fülnél)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Piercarlo 2018.11.17. 22:31-kor.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Pa600-ra Pa50-es

Hozzászólás: # 64489Hozzászólás Verklis
2020.02.08. 12:30

Idén Pa600-ra váltottam Pa50-ről. Több midinél is szükségem volt a régi hangszínekre, ezért elkészítettem egy olyan listát, ami alapján könnyen megtalálom azt a "hangszert", amit a Pa50-ről át szeretnék tenni a Pa600-ra is. Hátha másnak is hasznára válik. Az első szám, hogy melyik bankban van a Pa50 Program bankjai közül
Bank.docx
. (A második szám, hogy azon belül milyen sorszámú, de ez utóbbi valójában felesleges, mert a Pa600 ábécé sorrendben nyitja meg.)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Hangszerváltás 1.

Hozzászólás: # 64522Hozzászólás Verklis
2020.02.13. 09:29

Ezeket a sorokat azoknak szánom, akik hangszerváltás előtt állnak. Kb. egy hónapja vásároltam Pa600-as Korgot. Elolvastam a zeneszek.com oldalain, amit a Pa600-ról találtam, azt értettem ki belőle, hogy jó kis hangszer, főleg ár-érték arányban. Tavaly sokáig gondolkodtam, hogy Pa50sd után Yamaha, vagy Korg Pa600 legyen-e a következő, vagy a több mint 110E-rel (akkor még talán 140E-rel) drágább Korg Pa700.
Duóban játszottam Yamahás, meg Korgos zenésszel is. Van, amiben a Yamaha jobban tetszett, ezért hangszerüzletben kipróbálom azokat, amik a számomra elérhető árkategóriában vannak. Ha valaki rákérdez, megírom, hogy Yamaha miért nem jó nekem, de mivel itt a Pa600-ról szeretnék írni, ezért most nem kezdek bele.

Pa50sd után nekem jó választásnak tűnik a Pa600. Kb. 15 stílust használtam a 50sd-n, azok közül 2 kivételével mind használható a 600-on is, bár nem pont úgy. Sok midit használok, amire élőben játszom rá a dallamot, meg a szólót, rengeteg munkám volt, hogy ezeket a Pa50sd-n átszerkesszem olyanra, ahogy nekem tetszik. Ezek a midik mind működnek a 600-on is. Elsőre nagyon sok nem úgy szólt, ahogy nekem megszokott volt, de az 50sd hangszíneit - USER Bankba - rá lehet tenni a 600-ra. Jó, ha tudja, aki vált! Sok munka, hogy a 600-on jól szóljanak. Mivel műsorra már a 600-ast viszem, ezért egyelőre 50-60 órát tudtam erre rászánni, így 90-95%-ban szólnak úgy, ahogy megszoktam.
Ami viszont váltás előtt állónak lehet, hogy még érdekes lehet. (Kérem a régi tagokat, ha nem értenek egyet velem, ne kritizálják agyon ezeket a sorokat! Tudom, hogy szubjektív vélemény, amit írok.) Ha valaki nagy előrelépést vár ilyen hangszercserétől, annak nem biztos, hogy ezt a típust érdemes választania. A két hangszert összehasonlítva, az én felhasználói szintemen hasonló értékű a kettő. Kétségtelen, hogy a Pa600-as többet tud, illetve vannak rajta olyan lehetőségek, amik a Pa50sd-n nem voltak. De vannak olyan dolog, ami a Pa50sd-n hasznos volt, viszont a 600-ról lemaradt. A hangzásában is van különbség, aki megszokta a Pa50-et, annak nem biztos, hogy minden tetszik a Pa600-ast kihangosítva. (Mondjuk ezt, ha valaki nagyon ért a Korg beállításokhoz, megcáfolhatja.) Ami még nem tetszik. A kezelőgombok nem olyanok, amit ilyen áron kapható hangszertől várnék.

Azokra a műsorokra, ahová engem hívnak, a Pa50sd is megfelel, csak már kopott a kinézete, meg az előző szervíz után másfél évvel megint előfordulnak vele műszaki gondok, ami miatt egy kicsit féltem vele elmenni műsorra. Összességében nekem jó a Pa600-as, tehát sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akarok senkit.

Ha kapok több tetszik értékelést, vagy kérdést, akkor folytatom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Verklis 2020.02.15. 21:43-kor.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 64523Hozzászólás galambjozsef
2020.02.13. 10:53

Szia!
Lehet megszoktad a Pa50-et, de érdemes fejlesztgetni, kiopróbálni újabb dolgokat, és ahhoz igazítgatni a megszokott alapokat, stylusokat, hangszineket!
Komolyabb minőséget tudsz kicsavarni a pa50-hez képest!
Annó én is sokáig így voltam ezzel, egészen addig amikor pa3xre váltottam. Akkor kezdtem el ismerkedni az új dolgokkal, többek között a samplerezési lehetőségekkel, és már ahhor csinálgattam a dolgaim!
Nekem Pa60 volt az első KORG, napra pontosan 10 évig gyűrtem, aztán szinte napra pontosan 2 évig volt Pa800! (Fura véletlen, mindig március 1.én váltottam hangszert,
ezalól a pa4x már kivétel, mert az 2015 október 22 :D
Mindettől függetnelűl kíváncsian várjuk a tapasztalataid!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Hangszerváltás 2.

Hozzászólás: # 64529Hozzászólás Verklis
2020.02.13. 19:47

Első hangszerváltásos szövegemet elsősorban azoknak írtam, akik hasonló cipőben lehetnek, vagy lesznek, mint én voltam pár hónapja. Akik bizonytalanok, töprengenek olyan dolgokon, ami engem is foglalkoztatott, mielőtt megvásároltam volna a Pa600-at. Örömmel láttam, hogy olyanok is megtisztelték „tetszik” visszajelzéssel az írásomat, akik messze magasabb szinten vannak a szintetizátor technikával kapcsolatban, mint én.

Galamb Józsi! Igen, bízom benne, hogy sikerül megvalósítanom, amit írtál. Most pár hónapon belül még csak az a célom, hogy legalább olyan minőségben tudjak zenéléseket vállalni, mint az elmúlt 5 évben, de a későbbiek során szeretném még jobban kihasználni a hangszer adta lehetőségeket.

Nekem egyébként sokat segített, hogy a Korg fórumon belül külön Pa600-as fórum is van. (Javaslom azoknak, akik majd ismerkednek a hangszerrel, hogy lapozzák végig, biztos találnak olyan bejegyzést, ami segítségükre lesz.) Épp ezért szeretnék majd egy kicsit hozzájárulni én is az oldal hasznosságához. Most még nem a saját tapasztalataimmal folytatnám, hanem írnék néhány témát, amik számomra a leghasznosabbak voltak, amiket ezen a fórumon olvastam másoktól. (Ezeket a keresőbe beírva mind meg lehet találni az előző oldalakon.) Köszönet azoknak, akik megírták!
- Szövegkiírás txt fájlból. Több jó tipp is volt! Kinek melyikre van szüksége.
- Midik áthangszerelése, amikor nem az elején, hanem csak pár ütem után áll be a kicserélendő hangszín.
- Grand Piano beállítás.
- Transzponálás beállítása. (Az elmentett transzponálásra gondolok.)
- Auto Fill mellett külön Fill-re megoldás.

Szívesen olvasnék minél többet ilyenekről, vagy ehhez hasonló dolgokról. Biztos lenne köztük még több olyan, hogy „Jé, erre nem is gondoltam, nekem is jó ezt tudni!” Lehet, hogy haladó szintiseknek, vagy akik régebb óta használják a Pa600-at, ezek a dolgok természetesek. De olyan zenésznek, mint én, akinek pl. más a fő hangszere, a szintetizátor sokszor inkább a virtuális zenekar, azoknak nagyon érdekes!



zeneszerető
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.02.16. 19:12
Hangszer: Korg PA 2x pro
Adott köszönetek: : 21 alkalommal
Kapott köszönetek: : 7 alkalommal

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 64590Hozzászólás zeneszerető
2020.02.17. 16:08

Sziasztok! PA 600-as hangszeren ha váltom a favorit mappákat, autómatikusan új ritmust tölt be az oldalról amelyikre átváltottam. Hogyan lehetne ezt orvosolni?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 64591Hozzászólás Asterix
2020.02.17. 17:35

Global -- > General Controls --> Auto select-nél a pipát vedd ki...



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Fill - Pa600 - nekem így vált be

Hozzászólás: # 64597Hozzászólás Verklis
2020.02.17. 19:34

Akik használnak már pedált, azoknak nem érdekes, amit írok, de akik még nem, azoknak lehet, hogy segítség.
Az előző hangszeremen nem volt AutoFill, csak két külön Fill, amihez hozzászoktam.
A Fórumon már olvastam, hogy AutoFill mellett miképp lehet két gomb együttes lenyomásával külön Fill. Itthon jó is volt, de élesben ez nem annyira vált be nekem. Aztán (nem Pa600-nál, hanem máshol) olvastam olyat, hogy valaki pedált használ Fill-hez. Ezzel kapcsolatban a magyar kézikönyv nekem nem volt egyértelmű, hogy milyen pedál, vagy milyen kapcsoló jó ehhez a hangszerhez (83-84.o.), de utánaérdeklődtem. Kiderült, hogy egy 5E Ft-os Roland DP-2 kapcsolópedál elég, amit a kézikönyv alapján beállítottam Fill 1-re. (Nem volt szükség kalibrálásra.)
Most úgy van, hogy amikor jó az AutoFill, akkor azt használom, de ha olyan variáció van, ami során túlságosan megtöri a zenét, akkor kikapcsolom, és a pedállal "pörgetek bele". Igaz, hogy ez minden variációhoz csak ugyanazt az egy Fill-t adja, ezért, hogy ne legyen unalmas váltogatom az AutoFill-t, meg a pedálos Fill-t.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 64604Hozzászólás Asterix
2020.02.17. 20:05

Nekem van EC5 és DP2 pedálom is. Használom is őket. Igaz, a 4x-en külön vannak a fillek az auto fillen kívül.
De a fillt be lehet állítani billentéserősségre is. Én így vezérlem a break-et. Ha megütöm 110 felett a billentyűzetet, akkor breakel egyet a hangszer...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 25
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Pa 600

Hozzászólás: # 64617Hozzászólás ---Qgli---
2020.02.19. 16:30

Laci!
Ha van EC5, akkor minek még a DP2?
Nem ugyanazt tudja a DP2, mint az EC5?

( Én egyébként az Expression pedált ajánlom mindenkinek! Bár nem könnyű vele bánni, de ha megtanulod, akkor sok hangszernél olyat lehet vele alakítani, hogy fantasztikus )



Új hozzászólás