Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Istvan
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.08.28. 17:37
Hangszer: Korg PA1X Pro, Korg P 4x
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Adott köszönetek: : 168 alkalommal
Kapott köszönetek: : 225 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 69735Hozzászólás Istvan
2024.03.24. 20:24

Tisztelt Kollégák ! segítséget sazeretnék kérni az alábbi témában. Jelenleg egy Korg Pa4x géppel dolgozom melyet negyon jól megismertem. Köztudott, hogy megjelent a Korg Pa5x gép ebben szeretnék öszinte véleményt kérni.
Én 99%-ban az általam megszerkesztett stylusokban játszom. Kérdésem, hogy érdemes-e váltani Pa5x gépre mivel eléggé drága . Az eddig megszerkesztett stylusokat szertném felhasználniPa5x-re amennyiben az nem írja felül a meglévő file--kat . A 4x-ben mappák vannakm ig a Pa5x , ben ezek nincsenek. Azt látom, hogy át kell konvertálni KST file-ba . Padokat és styleket szertném át másolni a Pa5x-re. Ez hogyan lehetséges és van-e értelme. Néztem a Pa5x gép leírását és látom, hogy teljesen más a struktúrája mint az eddigi gépemé volt. Számomra érthetetlen, hogy miért változtattak a megnevezéseken, hová tünt a globál és média megnevezés . A lényeg az , hogy mi az amiért érdemes lenne váltani.
Köszönöm előre is az öszinte válaszokat.
Tisztelettel: István


Istvan ( melodia)

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 69736Hozzászólás galambjozsef
2024.03.25. 10:41

Istvan írta:
2024.03.24. 20:24
Tisztelt Kollégák ! .......
Tisztelettel: István
Szia.
A Pa5x megjelenésekor én is "váltottam" mondjuk a Pa4x is meg van, nem volt szükséges eladnom, meg jó ha van egy másik hangszer is :), szóval a Pa4x SET-emet kimentettem, a Pa5x-be beimportáltam, azóta is így használom!
Pa5x-re az import nem nagy kunszt, a kimentett SET-et egyszerűen át lehet alakítani KST-re, ezt magán a Pa5x-en kell megcsinálni, a FILE gomb, MENU gomb, DATE CONVERSION részben!
Néhány dolog részben, vagy gyökeresen változott a Pa5x-ben a korábbiakhoz képest, de gyorsan megtanulható, átlátható.
A MEDIA gomb helyett FILE gomb van, a GLOBAL gomb helyett SETTINGS gomb van, mondjuk úgy a nevük lett más :)
Amit egyébként a Pa4x-en megcsináltál, ugyanúgy meg fog szólalni a Pa5x-ben, nem kell heteket, hónapokat hangszerelgetni, mint korábban!
A régi tartalmaimhoz hozzá se nyúltam, azóta is ugyanugy használom őket, ahogy a pa4x-ben. néha, amikor időm van, nekiülök, és az új lehetőségekből még teszek hozzájuk, valamint az új dolgokat már ezen készítem!
Vannak még hiányosságok a Pa5x-ben, mint pl a teljes értékű Sequencer, vagy mondjuk a KAOSS pad, de ha ezekre nincs nagyon szükséged, akkor nem is nagyon lesz hiányérzeted.
Néhány funkció megvéltozott, vagy épp némileg más helyre került, ezt meg kell szokni, meg kell tanulni, de nem nagy ördöngősség, főleg ha a pa4x-et is kiirmerted, meg fogod találni!
A mappák szinte korlátlanok, nincsenek korlátok, annyi stylust, pad-ot, beállítást töltesz fel, és használsz, amennyit csak akarsz, sőt, be se kell töltened, akár USB-ről használhatod. Ami kivétel ezalól az USER SOUND és USER DRUMS, jelenleg ugyanugy 6 USERSOUND és 3 USERDK mappád van, mint ahogyan az a pa4x-ben is!
Ha gondolod, és szóban akarsz még kérdéseket feltenni, keress és hívj bizalommal, ahogyan azt nagyon sokan mások is teszik!
A weboldalam megtalálod közvetlenül az írásom alján (piros foltban), valamint a bio-ban, ott meg megtalálod a telefonszámom is :)

Üdv.: Galamb József


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Istvan
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.08.28. 17:37
Hangszer: Korg PA1X Pro, Korg P 4x
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Adott köszönetek: : 168 alkalommal
Kapott köszönetek: : 225 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 69737Hozzászólás Istvan
2024.03.25. 13:20

Szia ! köszönöm gyors válaszodat. Összefogom gyűjteni azokat a dolgokat amiket nem tudok. Egyenlőre elég nehéz mert még nincs meg a PA5x így csak a netről az angol videokat tanulmányozom és írom le az egyes műveleteket.
Amennyiben meg lesz a gép és egy kicsit ismerkedek vele akkor jelzek majd, hogy mikor tudunk egy kicsit beszélgetni. Addig is köszönöm mégegyszer válaszodat.
Üdv: István


Istvan ( melodia)

Új hozzászólás