Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 242
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67515Hozzászólás galambjozsef
2021.04.03. 20:16

Billentyűre kiosztás után tudod csak használni a sampler hangokat, legyen multisample, vagy drumsample. Ami nem drum, az minden esetben multi, máshogy nem is lehet ki osztani billentyűre, minden esetben suund (PCG) kell a megszolaláshoz, amit már alapból lehet görbézni és állítani rajta mindent!
Ha csak egy sampler hangot viszel fel, az csak egyetlen hang, Drum's esetében egyetlen ütős hang, sound esetében egyetlen hang, és azzal még nem lehet dallamot játszani, csak ugyanaz az egy sampling szól minden billentyűn. Ha pl egy "A" hangot veszel fel, és csak egyetlen mintaként szolaltatod meg az minden billentyűn csak egy "A" hang lesz. Hogy dallamot tudj vele játszani ki kell osztani billentyűre, onnantól már multisample lesz!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67537Hozzászólás Gábor István
2021.04.09. 20:13

Kedves Fórumtársak !

- ha esetleg van a hangszeren egy olyan lehetöség,hogy CREATE STYLE FROM MIDI FILE ( Style Creator Bot )- nyomok egy Execute gombot és kinyertem a midi - böl a stilust ! - majd IMPORTÁLOM a hangszerböl a stilust SMF fájlba és beviszem egy midi szerkesztö porogramban pl. CAKEWALK átszerkesztem ,kijavitom és majd Exportálom a hamszerben a midi - t stilusként ! van ilyen lehetöség a hangszeren, hogy IMPOrT és Export SMF . Csak kérdem lehetséges ?
Aa



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67538Hozzászólás Gábor István
2021.04.09. 20:57

Style Creator Bot



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 319
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67539Hozzászólás ---Qgli---
2021.04.10. 05:03

Export SMF-nél csak az aktuálisan beállított variációt küldi ki SMF-ben! Ezt a lépést minden egyes variációval, fill-el, intro-val és endinggel meg kell csinálni. Ezek mind egy-egy midi file lesz! Ezeket a midi file-okat tudod CakeWalk-el szerkeszteni és utána visszahívni Import SMF-el a szerkesztőben.
Ez a pa3x-en így működik, én így csinálom.

A szerkesztéssel vigyázz, hogy ne nevezd át és ne pakold át másik sávokra az adott sávokat, mert a korg csak így fogja tudni felismerni és a helyére tenni.

Egy jó tanács: Ha cakewalk-al szerkeszted, akkor javaslom, hogy midi kábellel kösd össze a hangszerrel és hangszer hangjaival hallgasd meg, mert pld a zörejhangok, csak így szólalnak meg a helyükön!



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67540Hozzászólás Gábor István
2021.04.10. 06:07

Szia ! Köszönöm hozzászólásod ! Akkor lehetséges ? ÉN, egy kottázó szerkesztöben szeretném bevinni a kimentett stilust és ott látok mindent - A mi nem kell kitörlöm stb ...

Amikor az előző hozzászólásra reagálsz, ne használd az idézést!
Asterix



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67541Hozzászólás Gábor István
2021.04.10. 06:20



KÉrdés ? - és viszza a hangszerben,hogyan tudom egyesiteni a patterneket ( variációkat ) ?



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67542Hozzászólás Gábor István
2021.04.10. 06:46

Például ,igy mint a mellékelt videón ! Hogyan tudnám kimenteni a Stylust a hangszerböl a számitógépes szeqvencerbe és majd vissza nyerni a hangszerbe,de már mint átszerkesztett stylus ?



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67543Hozzászólás Gábor István
2021.04.10. 09:21

például - a ritmus variáciokban az ACC1 pattern, ha szükitett vagy bövitett akkordot játszom,akkor hamisan szól ! - Ilyenkor mi a lehetöség ?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 319
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67547Hozzászólás ---Qgli---
2021.04.11. 05:58

Több tanácsom van:
1,
Ha még nem csináltál ilyet, akkor ne a gitár sávval kezdd el! A gitár sáv GTR módban a lehető legjobb megoldás, ezt viszont, csak akkor ajánlom, ha minden egyes billentyűhöz kiosztott akkordfelbontást, húrlefogást tudod, hogyan alkalmazza a hangszer! Eme tudás nélkül nem fogod tudni megoldani. GTR mód nélkül meg lehet oldani ( kb 20-szor annyi munka ), de akkor jönnek az ilyen szűkítettes problémák, mert szűkített akkordhoz a variáción belül egy másik variációt kell csinálni ( CV2 , CV3 stb ). Ezzel én nem szoktam kínlódni, inkább a GTR sávot ajánlom.
2,
Ha csak pár hangot akarsz törölni, akkor azért nem érdemes ezt a "midifile-ba mentéses" mutatványt megcsinálni, mert azt a pár hangot a hangszer szerkesztőjében is vissza lehet keresni és ki lehet törölni. ( Ha a hangszer szerkesztőjéhez kell segítség, akkor nagyon szívesen megírom neked, hogy melyik paraméter mit mutat )
3,
Kottázó programmal midi file-t szerkeszteni nem a legjobb megoldás, mert a kottázó program olyan dolgokat is belerak a file-ba, amik midi file-ként kimentve a hangszert megbolondíthatják! Ezt a hangszer miatt sem ajánlom!



Gábor István
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2020.02.22. 01:38
Hangszer: Korg pa 1000 - Tyros 2
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 67548Hozzászólás Gábor István
2021.04.11. 07:46

Szia ! Köszönöm hozzászólásod ! 1 - Használtam a hangszerbenlévö STYLE CONVERTER BOT funkciót ! - 10 - böl aránylag 7 db stilust össze lehet hozni egy kis útómunkával..

2 . Telepitettem a Style Works programot : - Hogy Én tudjam megadni a variációk,Intrók,Fillek hosszát, mert sajnos a hangszerben a Style Converter Bot funkcióval ,autómatikusan adja ( Korg Pa 1000 )
3. Esetleg a hangszerben nem lehet,hogy Én adjam meg a Intro - k Fill - ek ,Variációk hosszát ???



Új hozzászólás