Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - használhatósági tapasztalatok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 38
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések II

Hozzászólás: # 7490Hozzászólás marton1974
2012.09.12. 08:28

Mcmiki.
Ha tudsz dobj már fel egy komplett Musikant mentést...
;)



Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések II

Hozzászólás: # 7493Hozzászólás Mcmiki
2012.09.12. 08:31

Csak ennyit tettek fel a román oldalra amit Tibi feltöltött,nekem is csak ez van meg. :)


Üdv. Miki!

slyer
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2012.09.06. 22:27
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Tartózkodási hely: Écs
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések II

Hozzászólás: # 7538Hozzászólás slyer
2012.09.15. 10:07

Jőhet egy kis ajándék?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára slyer 2012.09.16. 10:00-kor.


Yamaha Tyros 4,yamaha genos,Korg pa3x pro,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések II

Hozzászólás: # 7541Hozzászólás Zeneboy
2012.09.15. 19:22

SZia! Én kíváncsi lennék rá..;-)

Moderálva! Nem idézzük a közvetlenül előttünk szólót!
Üdv. Vladimir


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
sanyika29
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.02.18. 10:29
Hangszer: Roland E60
Adott köszönetek: : 8 alkalommal
Kapott köszönetek: : 30 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 8426Hozzászólás sanyika29
2012.10.15. 18:15

Üdv!
Komolyan mondom megtetszett: katt



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 8651Hozzászólás Bubamara
2012.10.21. 21:51

Tippek, trükkök

Bizonyára akad közöttetek, aki olykor, vagy állandó jelleggel dobossal a háta mögött áll színpadra úgy, hogy közben a jobb hangszerelés érdekében zenei alapokat előre megírt fájlokat esetleg stílusokat és multipadokat használ a zenekarban. Ilyenkor sarkalatos kérdés a dobos számára, hogy a tempóról folyamatos takt jelet kapjon az esetleges csúszások elkerülésére.
Ez esetben a KORG pa Global menü / audio stetup alatt kapcsold be a metronómot, állítsd be a kimenetét Out 1-re, ezzel leválasztod a keverőbe küldött sztereó jeledtől és az 1. kimenetet küldd el a dobos monitor rendszerébe, fülesébe és magadnak is dugj be egy fülest és a taktjelet keverd hozzá a monitorodhoz. Így azt csak ti ketten halljátok.

1. Song Play mód midi file:
A dalokat syncro start paranccsal indítsd. (syncro start és play egyidejű megnyomása. Ekkor beszámol a metronóm így az aktuális tempót már hallja a dobos és a következő 1-re a billentyűzet lenyomásával indítod a dalt.
Bátran használhatsz multipadon perkákat, vagy speciális effekteket, ezzel is támogatva a dobos munkáját. Songbookba mentheted az így összeállított nótát és kiegészítőit, hangszínek, padok. Minden beállítással együtt.

2. style play mód
Itt a dal kezdésének kézben tartására az alábbit javaslom. Mivel a dobsáv vélhetően le vannak húzva, vagy legalább is alacsony hangerőn van, így a Tap tempo gombbal nem tudod küldeni a beütést, így az intro-k közül válaszd a 3. Count In gombot és syncrto starttal indítsd a nótát. A beszámolás alatt a dobos egy ütemnyi taktot kap, épp úgy mint a songplay módban feljebb leírt esetben. Így biztonsággal megtudta a dal tempóját az első két beütésből 3-4re pedig be tud ütni a bandának.

3. song play mód mp3:
A dal támogatásához a színpadon használhatsz mp3 formátumú felvételeket. Itt egy kis trükközésre van szükség. A felvételt úgy készíted el, hogy felvett anyag, gitárbetétek, fúvósok, vokál etc. monóban a bal oldalra kerüljön és a jobb oldalra előre felveszed a taktot beütéssel együtt a jobb sávba. A bal kimenetet elküldöd a keverőbe és monóban hozzáadod, a jobb kimenetet pedig küldöd a dobos monitor rendszerébe.
Ennek a megoldásnak hátránya, hogy a teljes hangszeres játékod is monóban jelenik meg a dalban, ami egyes kifejezetten stereo effekteket használó hangszínek esetében bizonyos fokú lebutítást eredményeznek.
Ezért erre a célra inkább egy külső playert javaslok, ha csak egy billentyűd van. Sajnos az mp3 lejátszás tempójához szinkronizált metronóm még nem megoldott. (KORG pa1x pro) és legjobb tudomásom szerint a későbbi verzióknál sem.

Volt alkalmam kipróbálni a Ketron Midjay, ami kifejezetten lejátszókra kihegyezve lett kifejlesztve, ott a taktnak külön 6,3-as jack kimenete van, azonban az audio fájloknál ott sem működik, csak mid és stílus játék esetében küld jelet.


Buba

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 89
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 8703Hozzászólás Attila
2012.10.23. 10:05

Én sem kimondottan szeretem a román népzenét, ezt csak azért teszem föl, hogy meghallgassátok mire is képes egy Korg Pa 2x pro.
Akinek füle van, hallja meg !
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Atti

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 89
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 9043Hozzászólás Attila
2012.11.06. 22:21

A munka meghozza gyümölcsét.
Export-al kimentettük a Korg Pa 3x Musikant ritmusait (1O Favorit és 3 User), én pedig szépen átkonv. a 2x pro-ra. Betöltöttem, áthangszereltem picit,(mert a hangkészlete nem ugyanaz) és hallgassátok csak....
Két sty -t tettem fel egyelőre.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Atti

Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 89
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 9193Hozzászólás Attila
2012.11.20. 10:19

Kedves forumozók !

Itt találtam egy nagyon érdekes filmet a Korg Pa 6oo-asról. Igaz, román nyelven van a bemutató, de ha van érdeklődés, szivesen lefordítom.


Atti

Avatar
CSL Studio
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.12.21. 14:41
Hangszer: Roland VA76
Adott köszönetek: : 7 alkalommal
Kapott köszönetek: : 61 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 9797Hozzászólás CSL Studio
2012.12.24. 00:35

---Qgli--- írta:
Így meg nem 3 év múlva bukta, hanem most!
A pa3x nem a "vendéglátózással pénzt kereső" embereknek lettek kitalálva, hanem a gazdag saját magukat szórakoztatni vágyó zenészeknek. Aki zenével akar pénzt keresni az pa 500-at vegyen hogy minél kisebb legyen a befektetés és ennél fogva a hangszereladáskor a bukás is.
A vendég nem veszi észre, hogy 300.000 Ft-os hangszered van, vagy 1.000.000 Ft-os. Az a 700.000 Ft különbség az viszont elég húzós tud lenni. Egy buliban nem fognak azért többet fizetni, mert neked pa3x-ed van. Ez senkit nem fog érdekelni én erre rájöttem és a lehető legkisebb befektetéssel fogok ezután is vásárolni.
Vegre talatam valakit aki gondolkodik!!!
Lassan mindenki (legalabb is az en kornyekemen) kezd megbolondulni 3x tyros4...LASSAN A TESTEL ZENESZEK!!!!Zenelni nem draga hangszer kell!!!elsosorban ful es kez!


[font=Arial Black]A zenében az ember néha minden keresgélés nélkül is megtalálja a választ a kérdéseire.[/font]

Új hozzászólás