Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - használhatósági tapasztalatok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69582Hozzászólás almatom
2023.12.28. 09:38

És miért kell ezen hangszíneket és stílusokat külön szettben tárolni? Ez az, amit nem értek!
Mert ugye azt mondjátok, hogy a szettek betöltése több percig is tarthat. Akkor nem lenne célszerűbb minden használandó stílust és hangszínt egy azonos szettben tartani? Így bármikor tudsz játszani bármit....
Bocsi az értetlenségem miatt, ami valószínűleg abból fakad, hogy nálam ilyen szet dolog nincs és ezért nem igazán értem még a létjogosultságát...



Avatar
sweetdrift
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:03
Hangszer: Korg pa3x, Yamaha PSR-9000Pro. Roland EXR-5S
Adott köszönetek: : 13 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69583Hozzászólás sweetdrift
2023.12.28. 10:01

Egyelőre azért vannak külön mert igy szereztem őket be,
De igen , úgy lenne a legjobb ha egybe lennének csak én ezt nem tudtam eddig megcsinálni, aztán @galambjozsef kisegített. Viszont a Korg Pa manager progi magában 180 euró (leárazva) amit én kicsit túlzok.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69584Hozzászólás almatom
2023.12.28. 13:03

sweetdrift írta:
2023.12.28. 10:01
Viszont a Korg Pa manager progi magában 180 euró (leárazva) amit én kicsit túlzok.
Ne csak natívan a fizetendő árat nézd! Nézd azt is, hogy a program nélkül neked mennyi időbe telik megcsinálni a kívánt végeredményt.
Ezt az időt utána oszd el a 180 Euróval és itt logikázhatsz, hogy megéri-e neked foglalkozni a dologgal, avagy sem.
Nem is beszélve még arról, hogy ezen idő alatt te mennyit tudnál a saját területeden dolgozni, amivel bevételt szerzel.



Avatar
sweetdrift
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:03
Hangszer: Korg pa3x, Yamaha PSR-9000Pro. Roland EXR-5S
Adott köszönetek: : 13 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69585Hozzászólás sweetdrift
2023.12.28. 13:25

almatom írta:
2023.12.28. 13:03
sweetdrift írta:
2023.12.28. 10:01
Viszont a Korg Pa manager progi magában 180 euró (leárazva) amit én kicsit túlzok.
Ne csak natívan a fizetendő árat nézd! Nézd azt is, hogy a program nélkül neked mennyi időbe telik megcsinálni a kívánt végeredményt.
Ezt az időt utána oszd el a 180 Euróval és itt logikázhatsz, hogy megéri-e neked foglalkozni a dologgal, avagy sem.
Nem is beszélve még arról, hogy ezen idő alatt te mennyit tudnál a saját területeden dolgozni, amivel bevételt szerzel.
Értem én a felvetésedet. De tegyük fel rászánok 8 órát, az idő alatt szerintem megvan, és az az idő kb 1/6 od része a program árának. Ez a pénz csak akkor térül meg ha többször kellene ilyet csinálnom, vagy útközbe elrontok valamit/lefagy a hangszer és kezdhetem előröl akkor is 2/6 od nàl járok. Ebben a példában ha 6x kell ilyet csinàlnom az azt jelenti hogy megspóroltam 180 eurót és eltöltöttem 48 órát vele ami jóval nagyobb órabérre jön ki mint a fizetésem. Viszont ha 6 nál többször kell 8 órát foglalkoznom vele akkor már minuszba vagyok. Tehát hosszútávon biztos megéri viszont nem tudom mire fogom mèg a progit a jövőben kihasználni (amit megint csak akkor tudhatok meg ha megveszem :lol: )
És alternativ progit sem találtam pedig biztos van valami költséghatékonyabb módszer mint hogy egyesével a hangszeren be importálgatni + odafigyelni hogy minden jó e



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69586Hozzászólás ---Qgli---
2023.12.29. 12:53

Akkor most ebben az esetben, te csak stílusokat akarsz áttenni egyik szettből a másikba?



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 61
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 69587Hozzászólás galambjozsef
2023.12.29. 13:25

sweetdrift írta:
2023.12.28. 13:25
almatom írta:
2023.12.28. 13:03
sweetdrift írta:
2023.12.28. 10:01
Viszont a Korg Pa manager progi magában 180 euró (leárazva) amit én kicsit túlzok.
Ne csak natívan a fizetendő árat nézd! Nézd azt is, hogy a program nélkül neked mennyi időbe telik megcsinálni a kívánt végeredményt.
Ezt az időt utána oszd el a 180 Euróval és itt logikázhatsz, hogy megéri-e neked foglalkozni a dologgal, avagy sem.
Nem is beszélve még arról, hogy ezen idő alatt te mennyit tudnál a saját területeden dolgozni, amivel bevételt szerzel.
Értem én a felvetésedet. De tegyük fel rászánok 8 órát, az idő alatt szerintem megvan, és az az idő kb 1/6 od része a program árának. Ez a pénz csak akkor térül meg ha többször kellene ilyet csinálnom, vagy útközbe elrontok valamit/lefagy a hangszer és kezdhetem előröl akkor is 2/6 od nàl járok. Ebben a példában ha 6x kell ilyet csinàlnom az azt jelenti hogy megspóroltam 180 eurót és eltöltöttem 48 órát vele ami jóval nagyobb órabérre jön ki mint a fizetésem. Viszont ha 6 nál többször kell 8 órát foglalkoznom vele akkor már minuszba vagyok. Tehát hosszútávon biztos megéri viszont nem tudom mire fogom mèg a progit a jövőben kihasználni (amit megint csak akkor tudhatok meg ha megveszem :lol: )
És alternativ progit sem találtam pedig biztos van valami költséghatékonyabb módszer mint hogy egyesével a hangszeren be importálgatni + odafigyelni hogy minden jó e
Jelenleg nincs alternatív program, és nagyon valószínű nem is lesz, mivel a program fejlesztői nem szánsékoznak sem társulni, sem engedélyezni, sem megosztani a tudásukat másokkal!

Talán érdemes szem előtt tartani azt is, hogy bármikor adódhat újabb ilyen jellegű feladat, vagy kihívás, és akkor kezdheted újra a több órás 8de szerintem inkább napos) munkát :)
Plusz annak lehetőségét is hogy ha esetleg kisebb szériás KORG-od van, a felette lévőkből is pillanatok alatt tudsz bármit hozzápakolászni az adott set-edhez! (kivéve pa5x-ből)
Ha meg nem Pa5x-ed van, akkor számodra a v4.1 es verzió is elég, ami olcsóbb közel 70 EURO-val!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás