Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - használhatósági tapasztalatok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 12
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Adott köszönetek: : 2219 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1871 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Korg - használhatósági tapasztalatok

Hozzászólás: # 63490Hozzászólás tacso
2019.10.20. 14:11

Egészen meggyőző a hangzás Ata! Teccik! :D

Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Karesz
VIP
Hozzászólások a témában: 7
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Adott köszönetek: : 1644 alkalommal
Kapott köszönetek: : 672 alkalommal

Hozzászólás: # 63491Hozzászólás Karesz
2019.10.20. 14:27

Ja,ja most hallgattam meg,nekem is teccik... :D

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 139
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1087 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2809 alkalommal

Hozzászólás: # 64103Hozzászólás powersparc
2020.01.08. 22:34

Ebben a Wavestateben azért lesz spiritusz úgy nézem!

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65507Hozzászólás powersparc
2020.05.23. 20:13

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 8
Hozzászólások a témában: 77
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 734 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1909 alkalommal

Hozzászólás: # 65540Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.26. 04:57

Korg Expression pedál beállítás: Hogy lehet azt beállítani, hogy az expression pedálnak a legalsó értéke ne 0 legyen, hanem 40-es? Be lehet ezt egyáltalán állítani, mert én semmiféle lehetőséget nem találtam erre.
EXP-2 pedálom van. Van rajta értékállítási lehetőség, de szerintem az csak akkor használható, ha hangerőpedálként van használva.

---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 8
Hozzászólások a témában: 77
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 734 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1909 alkalommal

Hozzászólás: # 65541Hozzászólás ---Qgli---
2020.05.26. 05:02

Másik kérdés:
Használok sustain pedált a zongorához is meg a korghoz is. Megoldható-e az, hogy egy sustain pedál legyen mindkettőnek? Tehát úgy gondolom, hogy a sustain pedálnak a kábele ketté ágazna az egyik menne a zongorába, a másika korgba. A hátránya az lenne, hogy, amikor a zongorán használom, akkor a korg is kapná mindig a jelet, de azon olyankor nem játszok. Ez járható út lehet?

Pumika
VIP
Hozzászólások a témában: 1
Hangszer: Ketron SD7-KORG 01/W
Adott köszönetek: : 918 alkalommal
Kapott köszönetek: : 332 alkalommal

Hozzászólás: # 65543Hozzászólás Pumika
2020.05.26. 05:43

Hali. Nekem így van a susten pedál, mind a két hangszerbe be van dugva. Nekem egyre kell figyelnem, hogy mind a két hangszer be legyen kapcsolva. Ez akkor tünt fel, mikor áramszünet után a korg hamarabb feláll mint a ketron, és addig a hang a korgban fojamatosan szól. De normál helyzetben teljesen jól működik.

galambjozsef
VIP
Hozzászólások a témában: 58
Hangszer: KORG Pa4X 61 - Musikant Updated v4.1.2 (MUP v4.1)
Adott köszönetek: : 373 alkalommal
Kapott köszönetek: : 712 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 65544Hozzászólás galambjozsef
2020.05.26. 06:36

---Qgli--- írta:
2020.05.26. 05:02
Másik kérdés:
Használok sustain pedált a zongorához is meg a korghoz is. Megoldható-e az, hogy egy sustain pedál legyen mindkettőnek? Tehát úgy gondolom, hogy a sustain pedálnak a kábele ketté ágazna az egyik menne a zongorába, a másika korgba. A hátránya az lenne, hogy, amikor a zongorán használom, akkor a korg is kapná mindig a jelet, de azon olyankor nem játszok. Ez járható út lehet?
Szia. Nem javaslom a kettéosztást, mert zavarokat, hibás működést eredményezhet.
Két dolgot javaslok helyette:
1. MIDI kapcsolat a két hangszer között, kontrol parancsokat engedélyezni, így a sustain pedált használó hangszer midi-n keresztül továbbitja a sustain parancot a másik hangszerbe (korábban így használtam, amikor volt két billentyűm)
2. vagy plusz egy kapcsoló, vagy pedig egy 2 áramkörös kapcsoló a jelenlegi helyett a pedálba, tehát két független áramkört vezérelsz. a második kimenetet mondjuk egy csatlakozóval oldanám meg, ha nincs rá szükség, akkor nem dugod be, nem lógna feleslegesen egy másik kábel :)

galambjozsef
VIP
Hozzászólások a témában: 58
Hangszer: KORG Pa4X 61 - Musikant Updated v4.1.2 (MUP v4.1)
Adott köszönetek: : 373 alkalommal
Kapott köszönetek: : 712 alkalommal
Kapcsolat:

Hozzászólás: # 65545Hozzászólás galambjozsef
2020.05.26. 06:41

---Qgli--- írta:
2020.05.26. 04:57
Korg Expression pedál beállítás: Hogy lehet azt beállítani, hogy az expression pedálnak a legalsó értéke ne 0 legyen, hanem 40-es? Be lehet ezt egyáltalán állítani, mert én semmiféle lehetőséget nem találtam erre.
EXP-2 pedálom van. Van rajta értékállítási lehetőség, de szerintem az csak akkor használható, ha hangerőpedálként van használva.
Elektrotechnikailag megoldható egy plusz potméter beépítésével, ha ez nincs kiépítve a pedálban. Láttam erre megoldásokat. Magát a pedált nem ismerem, nekem xvp10 van, aminél szintén van egy ilyen poti, ami csak volume oldalról funkcionál. Sipos Peti mókolt ilyesmi megoldást az expression oldalra, lehet ő tudna neked erre megoldást az EXP2-ben!

powersparc
VIP

Hozzászólás: # 65546Hozzászólás powersparc
2020.05.26. 09:24

MIDI kapcsolat a két hangszer között, kontrol parancsokat engedélyezni, így a sustain pedált használó hangszer midi-n keresztül továbbitja a sustain parancsot a másik hangszerbe
Pontosan, ez így szakszerű és célszerű, ha mondjuk több hangszer hangját unisono használják ki összetett hangszínként is (ha egyikből ez szól jobban, a másikból meg amaz...)
De beállítás függvényeként még az is külön menthető egy váltáskor, hogy melyik midicsatornán legyen tiltva adott esetben a sustain funkció, ha akkor épp ott mégsem kéne. (Nyilván ez hangszertől is függ mit enged szűrni és abba kell dugni a sus.pedált elsődlegesen...)

Ez a 40-es min érték a pedálra pedig pont pepitában elképzelendő!
A kontroll funkció mikor ki van valaminek a vezérlésére adva, ott kell a paramétertartományt másként megválasztani. Magyarul ha pl. szűrőt vagy effekt arányt állít egy pedál vagy egy modulációs kerék stb, ott a hangszín programozásánál lehet megadni milyen tartományban hasson a vezérlés. A kontroller persze midi vonatkozásban mindig 0-127-ig fog értéket állítani, de a kezelt tartomány változtatható a Korgoknál pl. (Vagy nem kell 0-ig visszanyomni a pedált!) 8-)

Új hozzászólás