Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Korg - Technikai kérdések/válaszok

Korg szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

dddemeter
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hangszer: Korg PA50
Adott köszönetek: : 238 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 66093Hozzászólás dddemeter
2020.07.27. 14:13

Üdv Mindenkinek, Mivel nem sikerült tippeket kapni a problémámra, kutattam a netem és találtam részleges megoldást ami jobb mint semmi ,a legtöbb helyen azt irták virus vagy szoftwer probléma,gondoltam leirom a mit találtam hátha másnak is jol jön ha igy jár mint én,Egyszoval nem sikerült végleges megoldást találni ujratelepitettem au OP rendszert korábban a gépböl kimentett mentéssel de a probléma megmaradt , Ezekután csak ugy tudom müködésre birni a potmétert Keyboard Expression modban hogy: Miután bebotolt a gép elinditok egy stylus lejátszást majd anélkül hogy megállitanám a stylus lejátszását megnyomom a Song Play gombot.Ez után ujra megnyomom a Syle Play gombot és igy már müködik a potméter normálisan. Egyetlen szépséghibája a dolognak hogy miután kikapcsolod a hangszert ujboli bekapcsoláskor ismét el kell játszani ezt a folymatot....

slyer
VIP
Hozzászólások a témában: 14
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Hozzászólás: # 66134Hozzászólás slyer
Tegnap, 23:16

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.A pa3x le-t lecseréltem egy pa3x pro-ra.Az utóbbi nem enged a stílusoknál a felső kis nyíllal a bankátnevezésen kívül semmit.Itt kellene lennie copy-paste stb opciónak,legalábbis az “Le”-ben volt.Mindent engedélyeztem neki,hogy a gyári stílusokat is felül lehessen írni,de semmi!Arra még gondolni sem merek,hogy a pro ezt nem tudja.Tudtok ebben segíteni?Köszi
64E7FB4C-5156-4B28-943F-6092BD4F0685.jpeg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Yamaha Tyros 4,Ketron sd1000,yamaha genos,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

Asterix
Globális Moderátor
Hozzászólások a témában: 458
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 1771 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2756 alkalommal

Hozzászólás: # 66135Hozzászólás Asterix
Ma, 03:10

Pedig nem tudja. Az Le fiatalabb hangszer, mint a sima 3x. Az már a 4x-el mutat sok hasonlóságot...

almatom
VIP
Hozzászólások a témában: 7
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 110 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1124 alkalommal

Hozzászólás: # 66137Hozzászólás almatom
Ma, 11:25

Sziasztok Korg szakik!
Kérdésem lenne hozzátok:
- sty, illetve psr kiterjesztésű stílus file-okat mivel lehet Korg Pa4x-re konvertálni, hogy megszólaljanak eme hangszerben stílusként az említett valószínűleg Yamaha stílusok?
Köszönöm a segítséget!

kissata
VIP
Hozzászólások a témában: 59
Hangszer: KETRON SD9 KORG PA4X
Adott köszönetek: : 770 alkalommal
Kapott köszönetek: : 883 alkalommal

Hozzászólás: # 66138Hozzászólás kissata
Ma, 13:01

Szia Tomi!
Pl StyleWorks XT 4.97.
Sok esetben nem nagy sikerrel lehet járni,főleg,ha megavoice hangok is közreműködnek!
Üdv! Ata

powersparc
VIP
Hozzászólások a témában: 341
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány
Adott köszönetek: : 1087 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2810 alkalommal

Hozzászólás: # 66141Hozzászólás powersparc
Ma, 15:07

Messzebbről kell indulni!
A Yamahásoknál nagyon sok segédprogram van, például olyan is, ami pont ezeket a mega voice dolgokat állítja át hagyományos hangszínekre és azzal már lehet, hogy jobban működik a StyW. is. A végeredményt tekintve azonban nyilván a Korgon kell majd még azután egy csomót dolgozni hangszerelni. De elvileg a kontroll üzeneteket nem nagyon kéne bántania. Persze spec esetekben A-B össze kéne hallgatni a két hangszer sávjait, mi hol, hogy történik és megkeresni a helyettesítő lehetőségeket a Korgban. Nem kis meló, mint ahogy kínairól arabra fordítani sem! :D

https://soundcloud.com/synthsnd
"Minden jó valamire, de van ami mégjobb mindenre!"

Új hozzászólás