Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Használhatósági tapasztalatok - billentyűs hangszerek

HozzászólásSzerző: powersparc » 2017.06.11. 08:07

Román csávó adja neki!

youtube.com Video from : youtube.com
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | YAMAHA PSR-9000 Pro | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd

For this post the author powersparc thanked: 3
Apelláta (2017.06.12. 20:20) • Siklai68 (2017.06.12. 09:28) • zajcsinalo (2017.06.11. 09:22)
Rating: 7.89%

powersparc
VIP

Has thanked: 775 times
Have thanks: 1884 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: Zimruska » 2017.06.12. 12:29

Zimruska írta:Roland EA-7:

Kicsit elmaradtam a technológiai ugrásnál mert az előző hangszer amit vettem egy EM25H volt. Aztán kicsomagoltam az űrhajót.... Persze örültem neki mint majom a farkának! Mostanra viszont kezd bennem kialakulni a kép az útálatos dögről és a műszaki analfabéta keresztezéséből kialakult csodával kapcsolatban amikor ülök a hangszer mögött..... Se íze se bűze.... lapos hangzás, munkára alkalmatlan stílusok, az meg hogy hány meg hány száz harmónika meg szakszofon van benne pont hidegen hagy. Roland terméktámogatás mint olyan egyenlő a nullával, könyörögni kellett egy magyarnyelvűért ami tartalmilag zéró. Stílusok beszerzését inkább nem is ecsetelem, mert nincs. Nagyon jó hangszer azoknak akik pár dalból álló műsort szeretnének játszani és azt aztán addig tekergethetik finomítgathatják a játékszeren ameddig csak akarják. Persze értem én h tekergessem a master EQ-t meg itt meg ott meg ezt meg azt állítsam..... Megveszed kibontod örülsz. Bekapcsolod kicsit használod és már el is ment a nagy szerelem..... csak egy űrhajó és az analfabéta

Folytatom a gondolatmenetet mert megint megtapasztaltam:
A műszaki analfabéta tekergette a master EQ-t egy hétvégét.... meg persze a padokkal küzdöttem egy finomat, mert ahogy írtam a használhatatlan zaj kategóriába tartozó lomokat találtam mint roland stílus. Szóval küdöttem tekergettem egy pár estét, hogy padokra feljátszottt basszusokkal kiegészítve majd milyen fasza is lesz. Persze pikk-pakk belebotlottam, hogy nincs elég hangerő nem tudok semmit nem tudok módosítani az egyszer már elmentett pad hangjain hangszerén. Aztán azzal a tudattal, hogy "most milyen f@sz@ lesz" indultam neki a hétvégén a lagzizásnak.... Még a beállásnál úgy gondoltam rendben is van: otthon a saját hangszóróin nem jött úgy át a dolog mint a hangosításon. (itt egy kicsit elmerengengek a gondolatban, mert ugyan sokan esnek hasra, hogy Mekki.... az én véleményem az, hogy a kétutas láda még mindig csak egy kétutas láda: úgy hijányzik a közepe, hogy sírok, a kverőpult ami a kollegámhoz tartozik igaz mekki Összeségében egy alsókategóriás berringer egy dínakord áráért...) szóval: mutogattam is a nagy találmányomat a kollegáknak, hogy idenézzetek, végre úgy ugrándozhatok egyik stílusból a másikba, meg abból egy harmadikba, hogy leesik az állatok.... ráztam magam avval a két stílussal amit már jó régóta csűrök is meg csavarok is, hogy végre valami használható legyen. Vigyorogtam is rendesen. Aztán gyári stílus, abból basszus lehúz, pad szinkronba. Aztán amikor elindítottam már mondom valami nem stimmel, mert tekertem a hangerő gombot, hogy szóljon is. Gondoltam persze persze csak azért mert a készített stílusokat már "felhangosítottam" nagyon. Aztán gondoltam rakok neki menetközben egy másik (gyári) stílust...... Mintha a keverőpultot is eltekertem volna úgy változott meg a hangzás. Mondtam is, hogy megy a háztól. Egy mocsok, egy kaka.... Gyári stílusok hangereje eltér egymáshoz képest?!?!?!?!?!

Ha valakinek volt eddig töürelme elolvasni és érdemben hozzá tud szólni szívesen veszem!

Üdv: Zimi (Útálatos döggel a műszaki analfabéta)
Zimruska
Újonc

Has thanked: 29 times
Have thanks: 17 times
Hangszer: Yamaha SHS 200, Roland E-15, Roland EM25Roland Ea7

HozzászólásSzerző: BodziLalikirály » 2017.06.12. 13:22

Zimruska írta:Ha valakinek volt eddig töürelme elolvasni és érdemben hozzá tud szólni szívesen veszem!
Üdv: Zimi (Útálatos döggel a műszaki analfabéta)

Nos jómagam nem volt még szerencsém az E-A7-hez, így annak a gyári stílusait sem ismerem. De szerintem (ez az én tippem) a gyári stílusokon belüli hangerőkülönbséget azért érzékeled, mert egyik stílus tömörebb (több hangszer szól benne) mint a másik, s ez által az természetesen hangosabbnak tűnhet / hangosabb lehet.

Másik téma a 2 utas hangfalak. A PA hangtechnikában nagy általánosságban ilyen hangfalakat használunk. Itt a mélyhangszóró igazából nem mélyhangszóró hanem mélyközép-közép (55-65Hz-től) vagy szélessávú (75Hz-től) amik egy közép-magas kompressziós driver-el vannak kiegészítve, s a beépített hangváltó úgy van beállítva, hogy a két hangszóró keresztezési frekvenciáját 50-100Hz-el egymásra tolja, így nem lesz "luk" a hangképben, vagyis nem hiányozhat belőle a közép.
Tény, hogy egy 3 utas rendszernél (ahol mindegyik sávszélességhez (mély/közép/magas) külön hangszóró van, jobb beállítások érhetőek el, de ez is csak akkor igaz ha mindegyiket külön végfok (aktív váltó után) szólaltatja meg a csak neki tartozó frekvenciákkal. Ritkán de még használnak ilyen felállást is (még nekem is van :D ).
A Reflex-nek, a Reloop-nak és még 1-2 alsó/közép kategóriás gyártónak vannak 3 utas passzív hangfalai (pld.: Omnitronic; Monacor;)
Lalikirály, ennyi és nem több !!!
BodziLalikirály
Kiemelt tag

Images: 2
Has thanked: 749 times
Have thanks: 226 times
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1

HozzászólásSzerző: tacso » 2017.06.12. 20:12

Szia Zimruska!

Nekem van E-A7 hangszerem, nagyjából egyetértek abban, hogy nem ez az arrangerek tigrise. Én a dobgépes részét alig használom, a többivel elégedett vagyok, bár sokat dolgoztam rajta. Én úgy tudom a Korg és Yamaha arrangereket is sokat kell állítgatni, sample hangokkal ellátni, optimalizálni. A Ketron hangszerek megszólalása alaphelyzetben is sokaknak tetszik, persze minden ízlés kérdése...
Az E-A7 is samplerezhető, illetve vásárolható, beszerezhető a Dynamix és Camarro cég által készített hangszínek, és stílusok garmada, ami nálam nagy mértékben javított a hangszer megszólalásán. Az eq és kompresszor beállításokat hagytam sima standard módban, minden más csak rontott a helyzeten.
Nem tudom milyen hangzást kedvelsz, milyen stílusban utazol, ha erről részletesen írnál, talán több segítséggel tudna szolgálni a fórum.
Szerintem a Roland arrangerek többsége bahlroom stílusok alkalmazására jó egyedül, ahova nem kell átütő dinamika.

Üdv!
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

For this post the author tacso thanked: 2
Karesz (2017.06.12. 20:30) • vili2105 (2017.06.13. 07:27)
Rating: 5.26%

tacso
VIP

Has thanked: 1971 times
Have thanks: 1605 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: vili2105 » 2017.06.13. 07:50

tacso írta:Szia Zimruska!

Szerintem a Roland arrangerek többsége bahlroom stílusok alkalmazására jó egyedül, ahova nem kell átütő dinamika.

Üdv!

Ezzel egyet értek teljes mértékben!
Régen én is nagy rolandfan voltam!
Volt e-16, d-10, d-50, u-220.
Aztán elmentem G-1000-t venni, de Psr-8000 lett belőle, mert jobban tetszett a hangzása.
Utána jött a fantom x7, és a Gw-8. Na a Gw-8-nál utáltam meg a rolandokat, a szerkesztés korlátai miatt, meg a dobhangzás miatt.
Szerintem a va-7/76 után a roland rossz irányba indult, már a g-70ben sem volt igazán ütős dob, csak ha megvetted a bővítőt hozzá.
AZóta az összesben a gw-8 hangzását hallom, kiráz a hideg tőle.
Én úgy csoportosítanám a billentyűket, hogy:
-Ha lusta ember vagy, szereted a konyhakész dolgokat akkor Yamaha, bár cserébe kapsz egy kicsit hifisebb hangzást
-Ha jól ,élethűen, és bírod a stresszt akkor Ketron
-Ha türelmed van megcsinálni a jót, és vastagon szólni, akkor Korg(és szerintem megy az sampler nélkül is)
-Rolandot én nem vennék
Ez egyéni vélemény, nem vitaindítónak szántam! Én így gondolom. :777
Tech.inf.:Korg Pa600, Allen & Heath GL2, yamaha dxr10, Yamaha dxs15, solton kontroll, Chauvet Wash Fx led lámpa, Studio: Mackie Mr5 Mk2, fatar sl880pro kalapácsos masterkeyboard, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

For this post the author vili2105 thanked: 2
Siklai68 (2017.06.23. 08:19) • tacso (2017.06.13. 09:11)
Rating: 5.26%

RANDOM_AVATAR
vili2105
VIP

Has thanked: 702 times
Have thanks: 351 times
Hangszer: korg pa600, fatar sl880pro

HozzászólásSzerző: forissandor » 2017.06.13. 10:19

A hangszereknél én ennyire nem sarkítanék. Pár hónapja (talán éve?) ha jól emlékszem Malko mondta, hogy ő azért maradt a Tyrosnál, mert adott sampler anyag mennyiséget az tölti be a leghamarabb. Ez persze a T4re igaz, mert az én T3-mam anno 8 perc alatt állt fel, de hallottam 20 perces időről is...
Igazából hallottam már Tyrost is teljesen "Rolandosan" szólni, meg Korgot is teljesen "Yamahásan", annyi lehetőség van, meg annyi beállítás, hogy az ember elveszik benne. Meg fogom keresni, van a Youtube-on egy videó, ahol egy BK 9-el játszik egy arab csávó, ha lehunyod a szemed, meg nem mondod, hogy Roland, hanem inkább Yamaha...

For this post the author forissandor thanked:
Bubamara (2017.06.14. 06:27)
Rating: 2.63%

forissandor
VIP

Images: 0
Has thanked: 270 times
Have thanks: 1106 times
Hangszer: Valami Ketron és mellé másik valami.

HozzászólásSzerző: vili2105 » 2017.06.13. 10:33

Én mezei userről beszéltem, mit kapsz ha megveszed. Mert a yamaha megszólal aránylag jól ha kiveszed a dobozból, a korggal foglalkozni kell, a ketron meg ha elkezded nyomkodni, biztos hogy egy héten belül lefagy egyszer.
Aztán lehet mindegyikbe belemélyedni
Tech.inf.:Korg Pa600, Allen & Heath GL2, yamaha dxr10, Yamaha dxs15, solton kontroll, Chauvet Wash Fx led lámpa, Studio: Mackie Mr5 Mk2, fatar sl880pro kalapácsos masterkeyboard, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp
RANDOM_AVATAR
vili2105
VIP

Has thanked: 702 times
Have thanks: 351 times
Hangszer: korg pa600, fatar sl880pro

HozzászólásSzerző: B.Bazsi » 2017.06.13. 20:29

Kérdés hogy van valaki aki mezei gyári beállításokkal használja a hangszerét? Olyan mértékben személyre lehet szabni a mai hangszereket, hogy az hihetetlen, a legnagyobb bűn amit el lehet követni velük az az ha az ember nem szabja az ízlésére hanem meghagyja nyersen. Nekem ugyan nem ea-7 van hanem bk9, de mikor g70-em volt, volt beállítás amit megcsináltam és azt mondtam: hát ez tökre úgy szól mint egy korg. Én most, kb 2 hónap használat és ismerkedés után kezdem lelki szemeim előtt látni hogy hogy kéne majd szólnia a hangszeremnek, amit eddig csináltam rajta az csak "tűzoltómunka" volt. Látom már a hangszer erősségeit: az user dobszettek lehetőségét, az effektezéseket, és a stílusokban-midikben használható 3 független mfx készletet. Iszonyat munka vár rám ha belegondolok, mire úgy szól ahogy köll, na de ha egyszer összeáll... Én ezért nem jelenteném ki hogy x-márka jó, y már nem annyira, z meg egy rakás sz..., a felhasználótól függ hogy milyen az a hangszer. Szerintem. Na meg ízlések és pofonok. :777

For this post the author B.Bazsi thanked: 4
BodziLalikirály (2017.06.14. 04:20) • Bubamara (2017.06.14. 06:27) • HunHyper (2017.06.14. 05:18) • Siklai68 (2017.06.23. 08:20)
Rating: 10.53%

B.Bazsi
VIP

Images: 0
Has thanked: 1065 times
Have thanks: 1376 times
Hangszer: Roland bk9

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2017.06.13. 20:32

Kezdődik...

For this post the author ---Qgli--- thanked: 5
Bubamara (2017.06.14. 06:28) • forissandor (2017.06.15. 13:14) • Gohstrider (2017.06.13. 21:00) • vili2105 (2017.06.14. 07:35) • zajcsinalo (2017.06.14. 11:06)
Rating: 13.16%

---Qgli---
VIP

Has thanked: 645 times
Have thanks: 1527 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: HunHyper » 2017.06.14. 05:22

B.Bazsi írta:Kérdés hogy van valaki aki mezei gyári beállításokkal használja a hangszerét? Olyan mértékben személyre lehet szabni a mai hangszereket, hogy az hihetetlen...

Jó példa erre, amit a zenész találkozón tapasztaltam...
Buba SD7-je és az én SD7-em között...
Hangzásban is jelentös eltérés volt közöttük, de még a menüben és funkciókban is... Ö úgy szereti, úgy használja... Én meg teljesen másképpen...
Attól még mindketö SD7...

:lol:
"Nem kell kiröhögni, mert amatőr vagyok..." 8-)
Ketron SD7 - Behringer X Air XR12 - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - TC-Helicon VL Touch 2 - Rode M1

For this post the author HunHyper thanked: 3
BodziLalikirály (2017.06.14. 17:18) • Bubamara (2017.06.14. 06:28) • Gohstrider (2017.06.14. 06:23)
Rating: 7.89%

HunHyper
VIP

Has thanked: 1480 times
Have thanks: 1213 times
Hangszer: Ketron SD7

ElőzőKövetkező

Vissza: Szintetizátor/zongora