Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Te mivel játszod? Dalok kíséretautómatikával

HozzászólásSzerző: MMaestro » 2017.02.15. 10:52

powersparc írta:...mikor a Korg GM inicializálását elvégeztem, ugyanúgy semmi nem volt a midi fájlokban sysex vagy bármi más üzenetként ha úgy kimentettem, tehát ez valami belső üzenetkezelés lehet a hangszerben, amitől így el is tér a GM szabványtól mégis, mert szerintem ezt az inicializálást kívülről sysexel sem lehet meghívni bennük, legalábbis erről sehol semmit nem találtam anno. Azért holnap még kipróbálom azokat a reset kódokat...

Hidd el, attól, hogy nem találtál leírást, attól az még úgy van, hogy a MIDI Reset-et (az inicializáló utasítást) tudja kívülről (is) fogadni. Egyébként a KORG i30 MIDI Implementation 4.oldal alján van leírva.

For this post the author MMaestro thanked:
Bubamara (2017.02.15. 14:10)
Rating: 2.63%

MMaestro
Kiemelt tag

Has thanked: 38 times
Have thanks: 94 times
Hangszer: Yamaha PSR-S950

HozzászólásSzerző: herflis » 2017.02.15. 11:44

Egy csárdás stílust szeretnék csinálni ehhez kellene nekem egy olyan midi file, ami alkalmas lenne erre a célra.
Nem pop/beat jellegű csárdás stílust, ilyenem van rengeteg. Hagyományos magyar csárdást. A hagyományoson azt értem, ahogy a cigány játsza: sarkosan, dinamikával, lüktetéssel.
Ha tudna valaki küldeni ilyen midi file-t, amiben van dob sáv is és esetleg klarinét cimbalom kíséret is nagyon megköszönném.
Nincs rossz hang, az a lényeg, hogy mit játszunk utána. /Miles Davis/
herflis
Újonc

Has thanked: 50 times
Have thanks: 22 times
Hangszer: Rolang G800 Korg PA600 TcHelicon Voicelive Touch

HozzászólásSzerző: almatom » 2017.02.15. 12:11

For this post the author almatom thanked: 5
apainksirja (2017.09.19. 20:46) • BodziLalikirály (2017.02.15. 13:07) • HunHyper (2017.02.15. 12:19) • padisaxi (2017.02.19. 16:03) • powersparc (2017.02.15. 12:45)
Rating: 13.16%

almatom
VIP

Have thanks: 392 times
Hangszer: Ketron

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2017.02.15. 12:29

MMaestro írta:Na, ebben vitatkoznék veled, ugyanis, ha formátumot cserélsz, nem rak bele semmilyen sysexet.

Belerak az!
---Qgli---
VIP

Has thanked: 638 times
Have thanks: 1526 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: powersparc » 2017.02.15. 13:16

Bubamara írta:Egészen biztos, hogy a midifájl amit beletömködsz...

Azt hogy egy pc-n ráeresztek egy szabvány GM midi fájlt (ahogy anno Te is mikor hangszerelted az i30-ra a dolgaid), vagy a G70-ről átjátszok ilyet (lévén az i30-ba flopi emulátor van, a G70 meg csak CF kártyával kommunikál mint külső adathordozó) az én olvasatomban kizár bármiféle tömködést és ráerőszakolást. A midi alapvetően erre van kitalálva, digitális hangszerek közti kapcsolatra és adatcserére. Semmiféle bűnös dolog nincs ebben, de mivel minden Korgra jellemző a ritmussáv betegség, viszont más hangszíneket a megfelelő módon képes kezelni, akkor valamire mégis kell hogy gyanakodjak nem? Sőt, mint mondtam, ha ugyan ezt a procedúrát a Technics felé játszom le, ott is tökéletesen szól a dobsáv. :!:
Bubamara írta:Szépen tedd be a cakewalkba és állítsd be a sávokat helyesen. No meg aztán ne az i30-on kókányolgass
Igen, ez majd az ezutáni sokadik lépés. Lehet hogy rosszul gondolkodom, de nálam az első még mindig az, hogy ha valamit hallani szeretnék az i30-on, akkor meghallgatom hogy játsza le, hogy érdemes-e egyáltalán időt tölteni majd pluszban vele a továbbiakban. Ha ráállok a 10-es midi sávra egy üres songon sequencer módban, ott már 3 gombnyomás dobszetet kicserélni az i30-on, de pont ez a kérdés tárgya, hogy ezt miért nekem kell csinálni, mikor a GM-es hangszer automatikusan kéne tudja!
Amúgy hogy jobban értsd, gyakorlatilag a midik betöltögetését, meg másolgatását a Korgra direkt megúszom így, hisz csak átjátszom rá az adott dalt egy másik eszközről. Továbbra is fenntartom, hogy ebben szerintem semmi kivetnivaló nincs, ezt így gondolom, de cáfoljon meg aki jobban tudja!
Bubamara írta:készíts magadnak user drumsettet és használd azt is.
a hardverben pedig van még újabb 20 év.

Még hangszínt írni vagy optimalizálni a hangerőproblémáit a jelenlegieknek is nem kevés macera, pláne dobszetet írni! A 20 évet inkább el ne kiabáljuk! :lol:
Mellesleg az i30 ilyen szempontból a többi Korghoz képest még korlátozottabb is, mert csak 2x64 hangszín van user által felülírhatóan, de azt meg használják a gyári stílusok is extraként és az nonszensz hogy midi fájlonként hangszíneket is töltögessen az ember állandóan. Szóval hiába hogy 1998-ban ez volt a csúcsmodell, azért az eltelt 19 év nem hiába telt el azóta! Remek hangszer a maga nemében az i30 még, de a dolgait mai kor szellemében azért szem előtt kell tartani. Na persze lehet olyan midit is írni, hogy sysexekkel először gyártsa le a hangszerben a tuti realtime szerkesztett hangszínbeállításokat egy kalap alatt, de a technológia kora ehhez végképp túlhaladott adatátvitelileg.

MMaestro írta:Hidd el, attól, hogy nem találtál leírást, attól az még úgy van, hogy a MIDI Reset-et (az inicializáló utasítást) tudja kívülről (is) fogadni.

Elhiszem! Én csak azt írtam, hogy az M3-asomban volt egy ilyen belső menü, hogy GM inicializálás a sequenceren belül és azt nem lehet kívülről szerintem meghívni. Ez tök más hangszer mint az i30, de amiért ezt belerakták ebbe a 10 évvel későbbi hangszerbe, már eleve mutat valamit, hogy a Korg nem teljesen követi a szabványt szerintem, ha ilyen mellékvágányt kell beleépíteni! Ez a saját megérzésem, nem állítom hogy teljesen így van valójában a tény, de mindenesetre az ok-okozat dolgok tekintetében szerintem nem elhanyagolható részlet.
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | YAMAHA PSR-9000 Pro | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd
powersparc
VIP

Has thanked: 751 times
Have thanks: 1783 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: herflis » 2017.02.15. 13:49

Tom!
Láttam már ezt a youtube-os videódat, tökéletes alap lehet.
Próbáltam neked privátot küldeni, de nem lehet, valószínűleg most minden kapcsolatot letiltottál az üzeneteknél....
Nincs rossz hang, az a lényeg, hogy mit játszunk utána. /Miles Davis/
herflis
Újonc

Have thanks: 22 times
Hangszer: Rolang G800 Korg PA600 TcHelicon Voicelive Touch

HozzászólásSzerző: almatom » 2017.02.15. 14:05

Próbáld most, Herfli!? :777
almatom
VIP

Have thanks: 392 times
Hangszer: Ketron

HozzászólásSzerző: tacso » 2017.02.18. 20:46

Szerintem mulatóssal... :D :777
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!
tacso
VIP

Has thanked: 1923 times
Have thanks: 1550 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2017.02.18. 20:55

Ezek azok a nóták, amiket ha stílussal játszol, akkor nevetségessé teszed magad.
---Qgli---
VIP

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2017.02.19. 17:11

Természetesen megoldható, ha írsz egy stílust kifejezetten egy nótára...de az több munka mint a midit megírni.

For this post the author ---Qgli--- thanked:
almatom (2017.02.19. 21:02)
Rating: 2.63%

---Qgli---
VIP

ElőzőKövetkező

Vissza: Szintetizátor/zongora