KURZWEIL hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

KURZWEIL hangszerek

HozzászólásSzerző: Bubamara » 2015.04.14. 08:17

Kedves Kurzweil hangszereket használó zenészek!
Itt oszthatátok meg tapasztalataitokat, véleményeiteket, a Kurzweil billentyűtökről. Írjátok le a hangszerek tulajdonságait, a trükköket, tippeket a használat megkönnyítéséhez. Írjatok teszteket, leírásokat, személyes véleményeket, ezzel segítve zenésztársaitokat a hangszerről alkotott kép kialakításában.
Buba
Bubamara
Adminisztrátor

Images: 13
Has thanked: 4197 times
Have thanks: 3327 times
Hangszer: KETRON SD7, KORG i30HD, / N264, Trinity plus, VK7

Re: KURZWEIL hangszerek

HozzászólásSzerző: Bubamara » 2015.04.14. 08:39

SP4-7 billentyűt használ valaki? Esetleg tapasztalatokat, szívesen olvasnék róla.
http://kurzweil.com/product/sp4-7/audio/#Synth
Buba
Bubamara
Adminisztrátor

Images: 13
Has thanked: 4197 times
Have thanks: 3327 times
Hangszer: KETRON SD7, KORG i30HD, / N264, Trinity plus, VK7

HozzászólásSzerző: forissandor » 2015.04.14. 16:08

Szia Buba!

Én SP2x-et használtam pár éve pár hét erejéig. Amin berágtam és gyorsan eladtam az az volt, hogy elmentett dolgokat randomszerűen elfelejtett a hangszer, akár két nóta között is bekapcsolt állapotban, amúgy egy nagyon kezes, finom játékú hangszer volt.

For this post the author forissandor thanked:
Bubamara (2015.04.16. 04:25)
Rating: 2.63%

forissandor
VIP

Images: 0
Has thanked: 231 times
Have thanks: 923 times
Hangszer: Ketron SD7, Korg N 264

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.14. 20:16

Buba bácsi!
Mikor megjelent az SP2x én nagyon rá voltam kattanva, tetszett is akkor a kalapácsmechanikája. Hangja már kevésbé! Kb. egy hagyományos mobilteón lejátszott midi színvonalán szól az összes Kurzweil sajnos (alap gyári hangszínkészletre nézve!). Ennek az az oka, hogy a 20 éve fejlesztett elavult, tompa, poros, pókhálós hangkészletet dobozolgatják újra és újra! Ők nem ismernek olyat mint a Korgban a DNC, Tyrosokban az SA, SA2 hangszínek! Ez alól talán a legújabb Artis és Forte széria kivétel, de csak a zongorákat illetően, ellenben baromi drágák!
Sokan oda vannak a Kurzweilekért. Szinti hangzásban jók is mint egy Korg pölö, de szintiben őszintén mi nem jó máshol se? Az nem nagy etvasz. Igazából ott is a régi K2000, 2500, 2600 széria szólt jól a sampler miatt benne, mert megvették hozzá a méregdrága bővítéseket, sample cd-ket. Igen, azokkal hasítottak a cuccok. Korábban majdnem lett egy K2600-am, Szatmári Tominak volt Miskolcon anno ha ismered, aki az Infoboxot, Park Studiot csinálta régen, de végül Trinity lett belőle. Nem is bántam meg és ő se hogy eladta nem sokkal rá a 2600-at. Neki is Trinity volt előtte is, utána is még, meg Yamaha SY99!
Sok lehetőség van a Kurzweilekben amúgy, aki programozó zseni és szeret éjt nappallá téve hangszíneket kikisérletezni és ideje mint a tenger. Amúgy ezek is csak hagyományos, statikus preset memóriába tároló hangszerek, nem olyan mint egy Nord vagy egy VA szinti, ami realtime tekerhető, csavarható. Itt a potikat is neked kell kiosztani miket csinálgassanak, abban viszont nagyon nyitottak. A VAST szintézise és az FX proci a nagyokban nagyon sokrétű (32 layer!!! stb.), de kb. egy Yamaha DX7 szintű a programozási nehézsége, azt is köbre emelve. :)

Mielőtt egyik szavam a másikba öltöm, szóval az SP2x anno nagyon hívogató volt, mert addig fél misi alatt egyáltalán nem volt Kurzweil, az meg mint stage piano olyan 2-300 közt kezdett. Pesten az Eldorádóban aztán megint leültem akkoriban egy ilyenhez és gyorsan elment a kedvem, mert már közel nem az a stabil mechanikája volt annak ott. :!: :?: :?: :?:
Rá nem sokra kijött az SP3, ami hasonló volt, csak már belekerült az Orchestral ROM, amin tényleg tökös string és ensemble hangzások voltak, de mondom, ez régen is volt jó pénzért külön boardként a K szériához.
Ezután jött a kérdéses SP4-8, 4-7 modell sorozat, de ugyanazon régi (szállításkor töredezős!) Fatar mechanikával szerelték, mint az őket leváltó SP5-8 modellt is. A kalapácssúlyozásoknál a müa. a rázkódástól hajlamos volt elrepedezni és eltöredezni. Itt egy kis szemléltetés hozzá egy tehetséges buherátor srác jóvoltából.
Mellesleg az SP széria egy statikusabb dolog, közel nem programozhatók olyan mélységben mint a K vagy PC3 modellek!
Amiben ma már jó és új Fatar mechanika van, az az Artis. Ezt a mechanikát építik a Nord Pianokba és a 270-ért már elérhető, 10-en pár kilós, pille súlyú Fatar Numa Stage pianoba is, ami szerintem ma a legjobb vétel, ha olcsó, de mégis profi zongi kell!

Az SP4-7 tehát egy 76 billentős cucc, a hangjai javarészt még a régiek és néhány sound van benne a PC3 szériából. Van aki szereti ezt a hangzást, de állítólag a fellépő zenészek sem a hangzáshűségért szeretik, hanem hogy állítólag kiszól a zenéből, azaz élő hangszerek mellett nem suvad el a soundja. Ezt nem tudom sem megerősíteni se cáfolni saját tapasztalatból, de van ismerős aki a Yamaha Motif XS-ét ezért cserélte vissza egy PC3-ra. Ő tudja. Nekem az a közép lágyékban idétlen orr-hangú jellegzetes Kurzweil zongora hangok, amik az összes szériát jellemzik és élnek halnak érte az ortodox Kurzweil hívők, abszolút kiábrándító, de nem mondom hogy ne próbáld ki ha hozzájutsz. A RÉFÓ-ban talán Balogh Tomiék ott a Mindszenti templom mellett tartanak egy SP2x-et pont, mint állandó, bérelhető darab, talán azt tudod legközelebb megnézni, kb. ua. az SP4 széria is, hangra, billentésre. Vagy nem tudom a Butykai Pista barátom aki az említett Motif-PC3 cserét eszközölte vendéglátózik-e még és megvan-e neki. Fent laktak Diósgyőrbe az Árpádon, jó lenne felmenni hozzá mostanság, esetleg lebeszélhetem neked és együtt felugrunk vmelyik nap, ha megvan még a PC3-asa hogy bemutassa.
:?:
"A jó úttörő ott tud ahol segít!" :lol:
https://soundcloud.com/synthsnd

For this post the author powersparc thanked: 4
Apelláta (2015.04.14. 22:17) • Bubamara (2015.04.16. 04:25) • Pityu (2015.04.15. 07:56) • tacso (2015.04.14. 21:28)
Rating: 10.53%

powersparc
VIP

Has thanked: 622 times
Have thanks: 1542 times
Hangszer: NordElectro3 Korgi30 RolandG70 TechnicsKN901

HozzászólásSzerző: pap66 » 2015.04.14. 22:25

Helló !

A Kurzik nem vendéglátózó hangszerek,profiknak valók elképeszto programozási lehetoségekkel/igaz annak,akinek ideje van rá/.Az alap
presetek is már elképesztoen huek/lásd pl.templomorgona,stb/és valóban kitunnek a mixbol.
P.

For this post the author pap66 thanked:
Bubamara (2015.04.16. 04:26)

RANDOM_AVATAR
pap66
Kiemelt tag

Has thanked: 97 times
Have thanks: 64 times
Hangszer: hammond

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2015.04.14. 22:34

Egyik zenész ismerősömnek PC3-asa van. Pár koncertjükön hallottam szólni, és nekem mindig olyan ormótlanak tűnt a hangja. Eddig azt hittem, hogy csak ők lövik be sz@rul a hangosítást, de akkor lehet, hogy ez Kurzweil jelenség? Bár nagyon szereti a hangszerét, de a zongorájával ő sincs kibékülve. Nekem sem tetszik.
Egyébként én a Buba által becsatolt demo-któl sem vagyok elájulva.
Viszont vagy húsz éve Pesten egyik hangszerboltba (talán a Coda) volt szerencsém pár percet nyomkodnom egy K2500-öt, és el voltam ájulva a hangjától.
Ott próbáltam ki az Alesis Q6-ot is.
Tatabányán a Skála Sztráda schillinges részlegében lévő hangszerboltban meg az Ensoniq SQ1-ért csorgott a nyálam.

Az amcsi szintik abban az időben egyértelműen verték a Japán vasakat.
Üdv.: Apelláta

For this post the author Apelláta thanked:

Apelláta
Adminisztrátor

Has thanked: 4781 times
Have thanks: 2646 times
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2015.04.14. 22:54

Buba!

Ezt a mázlit! Pár perce aktiváltam M@rtyn nick néven egy SP4-7 tulajdonost. Lehet, hogy fog is ide írni, vagy akár írj rá PÜ-ben. Aztán ossza meg a tapasztalatát már nyilvánosan ide. :)

For this post the author Apelláta thanked:

Apelláta
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.14. 22:55

Hát az Ensoniqok az 100 hogy ma is odab@sznak a soundban! A Kurzweil csak viszi a bilit utánuk. :lol:
Biztos lehet jót sound designolni velük egy studioban, de ha alap hangszíneket meghallgat bárki belőlük akinek Ketronja, Yamahája, Korgja stb. van, sírvafakad olyanokon mint zongora, gitárok, szaxik, dobok. Nagyon sok hangszínük még csak nem is multi layeres, azaz ami másütt 15 éve dupla esetleg tripla dinamikájú mintákat alkalmaz hangszínekben, az itt ismeretlen szinte. Esetleg a Rolandokból ismerős Take sixes Jazz scatt hangszín kivétel, ami Kurzweil védjegy is, de alapból tényleg nem vendéglátós hangszerekkel versenyző márka ez.
Ismerem aki korábban szervizelte idehaza a Kurzweileket, hát ő se hitte néha amit lát, hihetetlen gány hangszerek voltak belülről, igaz ez pár éve megoldódott mióta a Hyundai vagy melyik nagy ipari konszern megvette. Tán a fejlesztőgárdába visszahívtak pár régi Kurzweilest, de Raymond Kurzweilnek aki az első nevét őrző vasat kitalálta és tervezte, már rég semmi köze az egészhez.

Amúgy aki nem ismeri a hangzását, ezzel az ingyenes progival barátkozhat vele. De mondom, ha normális hangmintái volnának akusztikusan, lenne benne fantázia.
www.youtube.com Video from : www.youtube.com
powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2015.04.14. 23:09

Valahol a neten olvastam még pár éve, hogy a Kurzweilnek van egy olyan szolgáltatása, hogy ha egy hangszínről egy felvételt elküldesz a gyári oldalukra, ők megcsinálják azt Kurzweilre. Bár gondolom nem ingyen.
Apelláta
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.14. 23:29

Ezt nem hallottam, de gyakorlatilag ezt bármelyik Kurzweil őrült megcsinálja önszorgalomból is. :)
Régen a Display magazinban volt ilyen hangszín programozási tipp és ötlet börze a Rolandokra. Egy kuponon nyertem egy teljes éves előfizetést. Amúgy csak a Rolandok miatt nemigen vettem volna olyan drága újságot. :)
Annyit tudok viszont hogy új szériáknál a Kurzweilesek is figyelembe vesznek olyan kéréseket, bug javítási javaslatokat, amit regisztrált hangszertulajok beküldenek nekik. De ilyen volt a Yamahánál, Rolandnál, Korgnál is tudtommal pl. kezelőszervek elhelyezése, színek, gombok, stílusok stb. igényeire vonatkozóan. Nem tudom legenda-e, de pl. a Tyros 4 azér lett kék-narancs megvilágítású, mert a színtévesztők keverték a zöld-piros gombokat az előzőeken. 8-) Hát lehet hogy van ilyesmi.
powersparc
VIP

Következő

Vissza: Szintetizátor/zongora