KURZWEIL hangszerek

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: KURZWEIL hangszerek

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2015.04.15. 07:44

powersparc írta:Ismerem aki korábban szervizelte idehaza a Kurzweileket, hát ő se hitte néha amit lát, hihetetlen gány hangszerek voltak belülről,

Az Alesis-eket meg azért gyűlölik a szervizesek, mert a belsejét telinyomják hőre olvadó ragasztóval. Az összes vezeték rögzítését azzal oldják meg, ráadásul az összes csatlakozást is összeragasszák. Így biztosan nem lesznek kontakthibásak, csak szervizelni ne kelljen egyszer.
Üdv.: Apelláta

For this post the author Apelláta thanked:
Bubamara (2015.04.16. 04:29)
Rating: 2.63%

Apelláta
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 4973 times
Have thanks: 2700 times
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X

HozzászólásSzerző: tacso » 2015.04.15. 07:46

Sopronban Hargitai Peti barátom rendelkezik a legerősebb Kurzweil szettel, egy PC3K7 és egy Artis van az állványán!
Az alábbi sajnos gyatra minőségű videókon szólnak a kezei alatt.

https://www.youtube.com/watch?v=gFulf1B59aM
https://www.youtube.com/watch?v=MwU7580vuQ4

Ott voltam ezen a koncerten, nagyon jól szólt!

Személyes véleményem a márkáról, hogy mindenképpen karakter, amibe biztosan bele lehet szeretni, de nekem nem sikerült, pedig a MOX megvásárlása előtt a másik alternatíva ez volt...
Hit Space-ben ott vannak a márkák egymás alatt(Artis, Motif XF, Kronos), én rá szántam 3 órát és vég túrtam őket, de az Artis kéne a legkevésbé! :(
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

For this post the author tacso thanked: 3
Apelláta (2015.04.15. 22:12) • Bubamara (2015.04.16. 04:32) • powersparc (2015.04.15. 10:21)
Rating: 7.89%

tacso
VIP

Has thanked: 1925 times
Have thanks: 1551 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.15. 10:23

S ezt nem kevesen látják ám így Tacso, úgyhogy ahogy Vágó Pistától tudjuk: van benne valami. :)
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | YAMAHA PSR-9000 Pro | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd

For this post the author powersparc thanked:
tacso (2015.04.15. 11:25)

powersparc
VIP

Has thanked: 752 times
Have thanks: 1789 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: M@rtyn » 2015.04.16. 21:30

Sziasztok!
Először is szeretnék mindenkit üdvözölni, igyekszem majd hasznos taggá válni.
A Kurzweilről a kép................... nagyon vegyes. Igazából az előttem szólók jól látják a helyzetet, én szeretném csak a tapasztalati dolgokat megosztani.
Maga a hangszer alapjában véve tényleg profi (bár az enyém csak a belépő szint), egyszerű kezelőfelület, csak a legszükségesebbek. De a viszonylag kevés nyomógomb és a kicsi, egysoros kijelző miatt kissé szokni kell a kezelését, hogy a menükben biztosan mozogjunk. A különböző setupok összerakása jó sok időt igényel, de cserébe nagyon részletesen szerkeszthető minden és előhívni is könnyű a kész beállításokat. A színpadon azonban sokszor előfordulhat, hogy mégis bele kellene nyúlni valamibe (pl.: a különböző zónák hangerőarányai, hangszíncsere, tehát egyszerű dolgok), hát az minden csak nem könnyű. Mondjuk a nagyobbaknál más a helyzet de itt érdemes a műsorhoz (ha van ) összerakni a setupokat. Ebből a szempontból a vendéglátós zenéhez tényleg nem szerencsés, mert ha bemondanak egy zenét, akkor az átálláshoz tudnod kéne a hangszín sorszámát :!: Bosszantó hogy egy setupon belül az összes zónára csak a kiválasztott fx-et lehet használni a több százból. Ezekre viszont megoldás lehet a Desktop editor (külön fizetős), amibe viszont már nem lehet belekötni. Nézegettem a demót, tényleg nagyon jó.
A hangszínekről lehetne vitatkozni de nem érdemes. Akinek tetszik (mint én), az képes éjszakákon keresztül dzsúdózni a géppel és nem törődik azzal, hogy milyen időrabló a programozása (............. nem biztos hogy egész normális dolog). Az elsőre talán tompának, fénytelennek tűnő hangszínek sokadjára is azok maradnak :) De ezek nagyon is használhatóak (a blues harp nagy kedvenc). És az is igaz, hogy nagyon jól kivehető a zenében, nem veszik el benne. Szóval nekem személy szerint a hangzás rendben van. Ha a kezelés már megy akkor gond nem lehet, öröm,boldogság..........
DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az összeszerelés és az alkatrészek minősége egyértelmű csalódás volt. A billentyűk az elejétől kezdve zajosak, lötyögősek és néhány hang velocityjével is gond van. A múltkor, amikor a tokjába tettem észrevettem hogy valami kis alkatrész el van benne szabadulva (soha nem esett le). Külföldi fórumon olvastam, hogy néha a festés kis pöttyökben leválhat. Megnéztem és nálam is :cry2: Nem feltűnő de egy olyan hangszernél, amit kimondottan színpadi környezetbe gyártottak ez elég gáz. Én mindig kínosan ügyelek a hangszereimre és nagyon vigyázok rájuk, ezért is idegesítő ez.
Igazából csak az utóbbiak miatt nem tudom nyugodt szívvel ajánlani de ez csak az sp4-7, esetleg4-8-ra vonatkozik, nem az összes Kurzweilre.

For this post the author M@rtyn thanked: 4
Apelláta (2015.04.16. 22:42) • Bubamara (2015.04.17. 06:33) • powersparc (2015.04.16. 22:00) • tacso (2015.04.17. 04:28)
Rating: 10.53%

RANDOM_AVATAR
M@rtyn
Újonc

Has thanked: 5 times
Have thanks: 4 times
Hangszer: Kurzweil SP4-7 Yamaha PSR-s700

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.16. 22:02

Mi alapján választottad a Kurzweilt és mi tartott vissza a többi márkától?
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | YAMAHA PSR-9000 Pro | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: M@rtyn » 2015.04.16. 22:22

Kimondottan stage pianot kerestem amit ebben az árkategóriában nehéz találni (újat). Viszont a zenekarban a zongorán kívül több hangszínre is szükség volt. Tetszettek a hangszínek meg hát őszintén szólva a márkanév is vonzott (ez mondjuk nagy hiba). Biztatónak tűnt a fém ház és a robosztus kinézet, mondjuk ez épp nem jött be
RANDOM_AVATAR
M@rtyn
Újonc

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.04.16. 23:28

Nem emlékszem már, olyan 3-4 kiló közt futott az sp4-8?
Sokaknak a Roland RD300-asok ebben a szegmensben a favoritok. Igaz rajtuk kívül nincs is nagyon csak a belépő szintű Casiok stb. de az valóban kommersz szint már.
powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: M@rtyn » 2015.04.17. 19:51

Ez így van. Akkor ez egy jó alternatívának tűnt és őszintén szólva a hibák ellenére sem bántam meg hogy ezt választottam. Mondjuk a Juno stage is nagyon tetszett, mostanra árban is elérhetőbb, ha most állnék vásárlás előtt, biztos hogy megnézném.
RANDOM_AVATAR
M@rtyn
Újonc

HozzászólásSzerző: tacso » 2015.05.18. 13:53

Tegnap összefutottam Hargitai Peti barátommal, aki a bécsi Klangfarbe hangszerbolt billentyűs részlegének vezetője! Azt mondta,szerinte a Kurzweil ki fog jönni egy arrangerrel ami a Forte alapjaira fog épülni, tehát 16 Gb sample tár és 32 effekt proci.A kérdés, hogy mikor?! Ő sokat jár szerte Európába gyártói meghívásokra és az ő személyes véleménye is az, hogy ami ma a billentyűs hangszerek piacán tapasztalható, az több mint elkeserítő. Nincs fejlesztés, csak sokadik bőr lehúzása a sok éves modellekről. A hangszereladások drasztikusan visszaestek, a hangszerboltok fele bezárt, vagy integrálódott ausztriában. Ő nem gondolja azt, hogy belátható időn belül javulna a helyzet, egyértelmű a válság az iparágban.
Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

For this post the author tacso thanked: 2
Apelláta (2015.05.18. 20:52) • powersparc (2015.05.18. 20:40)
Rating: 5.26%

tacso
VIP

Has thanked: 1925 times
Have thanks: 1551 times
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.05.18. 20:40

Hű, ezek érdekes kérdések! Na írom is akkor... :)
1) válság?
Nem tudom, csak a Korg palettáját elnézve és ott is csak az arrengeres szegmensben, egy szériából sosem volt ennyi választék (sorolom: PA3, PA3X, PA3LE, PA900, PA600, PA300. Havian 30 már azt sem tudom hagytam-e ki valamit :) )
2) igen, Péter nagy Kurzweil fun, bár anno a Trinitynél is hangoztattak itthon olyat, hogy egy későbbi OS updatetel i30 funkciók fognak a hangszerbe költözni a touch display jóvoltából így arrangerré válva... :D Semmi se lett belőle, de még a Tritonnál sem.
Ha jók az értesülései, akkor viszont kíváncsi lennék a dologra és főként az árára! A Kurzweil sose mozgott az automata területen, ámbár a struktúrája és arpeggioi révén lehet hogy tudnának valami újszerűt kitalálni, DE!!! A Kurzweilek felépítése és szervezettsége leginkább számítógépprogramozói affinitást igényel, mint zenészit. Pl. 32 layer lehet bennük, de ők a vezérlési réteget is ilyen layernek fogják fel. Ez kb. az, mint ha a Korgban a Combi 8 vagy 16 partjából 1-2 a kontrollerek kiszervezésére fordítódna, holott minden fülön ott az AMS (fejlett modulációs rendszer) partokon belül. Tehát egetverően más a szisztematika és ahogy a Kurzi gondolkozik. Persze lehet hogy itt más megoldások lennének, ez tényleg misztikus ma még, de lehet rajta töprengeni.
Azonban ami fix, a Kurzi máig egy idejétmúlt képernyőt pakol a csúcs hangszereibe! A Korg nagyon jó színes touch displayét kétlem hogy megugranák ezen a színten, de itt mondhatnám a Tyrosok igaz nem érintős, de szép grafikájú kijelzőit is vagy ott a G70, 2004-es tv-je. Nem mai csirke, de teljesen jól érzékel pedig csak egy rezisztív technológia.

Szóval vannak itt kérdőjelek!

3) Már megint a Korggal tudok példálózni, hogy 1993-ban az i sorozattal először fejelt ő is az arranger piacra, de rögtön mérföldkővé tudott rögtön válni mégis, az összes gyerekbetegsége ellenére! (kevés stílus, style - arragement szervezettség, floppy nem tudott menet közben tölteni...) Elsősorban kezelésben, funkcionalitásban és zenész szemszögű ergonómiában (logikus kezelőszerv kiosztások stb.) lenne tehát kihívás a Kurzweilnek új utat mutatni, hangzásban sztem biztos nem állnának neki új mintákat fejleszteni az eddigiekhez képest. Csak gondoljunk bele hol tart ma a Korg a DNC-vel, A Yamaha az SA, SA2-vel, a Roland a SuperNaturallal! Ezek bizony nehezen behozható előnyök objektíve.
Na de mit mondunk erre? Győzzön a jobb! :D

Csak még egy kis adalék és nem offolom tovább egy szem Kurzweil topikunkat (igaz ő nem arranger, csak a kapacitásra vonatkozóan emelem ki): Kronos 2015
In a nutshell, what’s new about the Kronos 2:
- A new SGX-2 piano engine with a 9GB Berlin grand piano
- A multicolor touchscreen with touch-drag / swipe capabilities
- 21GB waveform samples built in
- Room for 62GB!!! downloadable Kronos libraries
- Set-list mode now adds a 9 band EQ; adjust your sound for each venue / gig
- Nice colors in setlist mode and a comment pad (with scalable text)
- Search function for finding sound based on title
- The 16-track audio recorder simultaneously records up to four tracks at a sampling rate of 48 kHz
- And don’t forget the wooden sidepanels

Ezt ma nehéz űberelni újfenn szerintem! Abban maximálisan egyetértek, hogy egy új PA4 is akár majd, nem fog olyan változást hozni, amitől mindenki észvesztve adná el a régi motyóit. Lassan csepegtetik a technológiát, bár a Koronos igaz csak kapacitásilag, de most hirtelen átugrott egy jó széles szakadékot az eddigi pár 100 megás hangszínek világához képest és ha ezt megcsinálja a PA4-ben is, hát... :lol:

For this post the author powersparc thanked:
tacso (2015.05.18. 21:05)

powersparc
VIP

ElőzőKövetkező

Vissza: Szintetizátor/zongora