Mediastation Lionstracs X-76

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Mediastation Lionstracs X-76

HozzászólásSzerző: Gyuley » 2013.10.05. 19:58

Asterix!

Sikerült a hangszerbe elmélyedned kicsit?
Ha igen, megoszthatnád a tapasztalataidat ;) :777
"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"
Gyuley
VIP

Has thanked: 712 times
Have thanks: 732 times
Hangszer: Ketron sd2

HozzászólásSzerző: marton1974 » 2013.10.10. 18:19

Szerintem nincs kiforrva még az a hangszer...habár nem ismerem.De a vélemények alapján ez jön le.
KETRON AUDYA - HK.AUDIO ELEMENTS - SHURE BETA 58A
marton1974
VIP

Has thanked: 381 times
Have thanks: 871 times
Hangszer: KETRON AUDYA

HozzászólásSzerző: Asterix » 2013.10.10. 19:25

Nem sok időm volt vele foglalkozni. A lejátszókról nem írok, mert az fantasztikus ebben a hangszerben. Gondolom mindenki tisztában van vele, hogy a szoftos cuccal nehezen veszi fel a versenyt egy vas.
A stílusairól: gyakorlatilag most 3-as op rendszerben még nincs benne a Live Styler, így a hangszer gyakorlatilag csak saját magával kompatibilis. Mit jelent ez? A hangszer komplett midi dalokat használ stílusként. A szerkesztőbe, ami lehet a saját képernyőjén, vagy lehet külső monitoron is be kell tölteni a midit, ami lehet sok sávos. A szerkesztőben 24 sávot látok, de nem próbáltam meg semmit betölteni. Maga a stílus 8 sávot tartalmazhat midi alapon talán, bár a hangerő kontroll menüben 16 sáv hangerejét tudom állítani, de abból csak az első nyolc van elnevezve - drum - bass- acc1 ... nevekkel. Valamint elvileg tud szinkronizálni wav audio fájlt a stílushoz, aminek a hangerejét külön címzett audio hangerőszabályzóval tudom állítani.
De a gyári stílusok elég gagyik...
Korg Pa3x-76 Muzikant - Ketron SD-7 - Hohner Atlantic IV - Behringer XR18 - dbx PA2 - Yamaha DXR10 - AKG C520L

For this post the author Asterix thanked: 2
Gyuley (2013.10.11. 16:09) • viskib (2013.10.11. 07:11)
Rating: 5.26%

Asterix
Globális Moderátor

Has thanked: 1642 times
Have thanks: 2464 times
Hangszer: Korg Pa3x-76 Muzikant, Ketron SD-7, Hohner herfli

HozzászólásSzerző: Rolandbk5 » 2013.10.18. 15:55

Sziasztok,

Azt hiszem az én Medistation-mat vásároltad meg. :D

Én is tudok róla mesélni. Sok minden meg történt vele, igazán kalandos volt a megvásárlása.

Szerintem nem egy gondolat ez amit a Mediastation képvisel, csak a probléma ott kezdődik, hogy elfelejtették tesztelni. Úgy emlékszem, mielőtt a Tyros 2 piacra dobták volna, 2 évig tesztelték sok-sok hozzáértő szakemberrel, zenésszel. Azért tették, mert a Tyros1 (ami Kínai) nem igazán volt megfelelően elkészítve, szoftveresen sem.
Asterix felhívott a hangszerrel kapcsolatban, és gondoltam segítek neki amiben csak tudok, és felveszem a kapcsolatot az olasz gyártóval, és rendben hozzuk a gépet. Csak szerettem volna segíteni! A Lionstracs már teljesen mással foglalkozik, hangszer sehol nem találtam. Ez full gáz!!!

Szerintem sincs még kiforrva ez a fajta zenélés, ill. talán ez nagyon sarkos kijelentés részemről, mert a számítógépes hangkeltés az semmi máson ( és itt semmi elfogultság) nem tud megbízhatóan működni, csak és kizárólag a Mainstage programon ami a Logic egyik társ programja. Én használom a színpadon a Mainstage2-t egy M-Audio Keystation 88es-el ( lehetne jobb billentyűzet is több kontrollerrel), és kiválóan működnek a Vst hangszínek.
A Mediastationnak ez a gyenge pontja a szoftver. A Linux rendszer maga nem rossz, csak egy csomó minden hiányzik belőle . Pl. amire találtam egy olyan seq programot amit tudtam is használni, hát dolgoztam érte és a Rosegarden nevezetű programot töltöttem rá. http://www.rosegardenmusic.com/images/snap-10.02-1.png
Nem rossz, de nem is jó. amire megtaláltam, hogy hogyan kell bekötni a rendszerbe, hogy a midit tudja szerkeszteni, hát nem volt kevés idő. Nekem sikerült rátelepíteni a RealGuitar, az Addictive Drum, meg a Korg Legangy cuccost. Volt is nálam egy srác talán ismered is Asterix, és ő ezeket látta is és próbálta is. Szóval működött.
Én megvásároltam a Live Styler-t hozzá 26 euróért. Nem ájultam el tőle. Azt mondták, hogy a Yamaha stulisokat vinni fogja rendesen a giga hangszínekkel, de ez nem igazán jött össze.

Bocsánat nem leszólni szerettem volna ezt a hangszert, csak megosztani veletek a tapasztalataimat. Nem rossz hangszer, de egy biztos, hogy nem kísérőautomatikásra van kitalálva. Hangszínekben nagyon rendben van szintinek kiváló, de egy S500 is odaveri kíséretben.

Zoli

For this post the author Rolandbk5 thanked:
Apelláta (2013.10.18. 21:10)
Rating: 2.63%

Rolandbk5
VIP

Images: 2
Has thanked: 1054 times
Have thanks: 1005 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2013.10.18. 21:15

Sajnos nem ez az első ilyen végkövetkeztetés (volt)tulajok szájából.
Üdv.: Apelláta
Apelláta
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 5052 times
Have thanks: 2727 times
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X

HozzászólásSzerző: Rolandbk5 » 2013.11.05. 16:13

Sziasztok,

Szeretnék kérni tőletek valamit.
Akinek meg van a telefonszámom mivel a Lionstracs (első) tulaja voltam, és bármikor segítettem bárkinek is, legyen kedves magának megtartani a számomat, és nem tovább adni a hangszerrel, mert a telefonszámom nem a hangszer tartozéka. Mindenki legyen tisztába mit vásárol, és ne zaklasson senkit a semmilyen kérdéseivel.

Köszönöm

Zoli

For this post the author Rolandbk5 thanked:
Bubamara (2013.11.05. 18:38)
Rating: 2.63%

Rolandbk5
VIP

Images: 2
Has thanked: 1054 times
Have thanks: 1005 times
Hangszer: -

Előző