Sampler - Mintavétel és feldolgozás

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Re: Sampler - Mintavétel és feldolgozás

HozzászólásSzerző: vili2105 » 2017.05.16. 11:34

Kedves Ernest20!
Nekem kb.3 éve van pa600asom.
Én a mai napig nem ismerem igazán, bár főleg élőzenében használom, ahol csak a hangszínek kellenek, sem a stílusok, sem a midik szerkesztése nem megy csak alapfokon.
Én is kísérletezgettem az elején sokmindennel, de rájöttem hogy felesleges.
Egy-két hangszín, meg egy pár dob van benne ami nem gyári.
Ha átnézed a hangszíneket, rájössz hogy ezernél is több hangszín van benne, azt sem lehet kiismerni ennyi idő alatt.
Nagyon jó minták vannak benne a factory, és a legacy alatt is.
A mintavételezés meg nem egy olyan egyszerű feladat, ahhoz nem elég a funkció, olyan technikai feltételekre van szükség, hogy abból még 5 ilyen hangszert vehetsz!
Ez nem a Józsika Tama dobjának hangjai "buszmikrofonnal" felvéve kategória!
Régen is, az Akai sampleres időben is elektromos hangszereket samplingeltünk, azok pedig fent vannak neten olyan minőségben, hogy nehéz lenne úgy megcsinálni! És akkor még az akusztikus hangszerekről nem is beszéltünk!
Szerintem inkább szedd össze a netről a kész hangszíneket, és töltsd bele a hangszeredbe!
Ez csak egy baráti jótanás, nem kioktatás! :777
De ha annyira érdekel a sampling világa, akkor azt ne ezzel a hangszerrel kezd szerintem, hanem vegyél egy Akai S5000 samplert, azzal könnyebb a mintákat kezelni, loop pontokat keresni, és minden mást. Az arrangerben a sampling funkció IS benne van! És a hangsúly az is-en van. Húst a húsboltból, samplig mintát samplerből. :777
Tech.inf.:Korg Pa600, Allen & Heath GL2, yamaha dxr10, Yamaha dxs15, solton kontroll, Chauvet Wash Fx led lámpa, Studio: Mackie Mr5 Mk2, fatar sl880pro kalapácsos masterkeyboard, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

For this post the author vili2105 thanked: 3
ernest20 (2017.05.17. 19:03) • Pityu (2017.05.16. 14:40) • Siklai68 (2017.05.16. 11:49)
Rating: 7.89%

RANDOM_AVATAR
vili2105
VIP

Has thanked: 622 times
Have thanks: 304 times
Hangszer: korg pa600, fatar sl880pro

HozzászólásSzerző: powersparc » 2017.05.16. 16:30

ernest20 írta:pròbàltam itt a fórumon belül kutakodni de sajna sikertelenül. Mostanra nagyjából azèrt jòl ismerem de mèg nagyon sok kèrdès foglalkoztat amire egyszerűen nem jövök rà ès nem talàlok sehol olyan oktatò anyagot ahol leìrnàk rèszletesen hogy hogyan kell csinàlni sampler fàjlt amit betudnèk tölteni a hangszìnekhez ès a multipadokhoz...

- Jobb ha kész hangfájlokat keresel a neten, mint magadnak vegyél fel bármit.
- Hangfájlokból (wav, aif) hangonként vagy pl. kistercenként, megfelelő hosszal kell mintákat összegyűjteni vagy perkusszív/dob hangokat leütésenként
- Doboknál nem sok gond van, de dallamhangszereknél loopot kell szerkeszteni a hangfájlban, ami egy végtelenítetten ismétlődő szakaszt játszik ha kitartott hangunk van a billentyűn (zongora, hegedű, orgona, trombita, stb.), ehhez vannak szoftverek (Awave Studio pl ami Korg formátumot is támogat kimenetként)
Amúgy ezek a mozzanatok sok év tapasztalataival állnak össze, mert művészi jellegük is van a műszaki mellett!!! :!:
- Aztán ezeket a minta fájlokat vagy a hangszerben berakod egyenként vagy PC-n megszerkeszted a keymap multisamplinget belőle, ami a minta kiosztásokat jelenti a billentyűkre és hívatkozhatsz rá utána egy hangszínben (lásd. a gépkönyv aktuális fejezetét!)
- Utána megeffektezed, megszerkeszted magát a hangszín programot a hangszeren (ADSR beállítás, modulációk, LFO, szűrők, dinamika, keytracking stb. 20000 paraméter), amit majd használni fogsz és úgy vagy kész.

Tehát kellenek hangfájlok, kell multisample keymap és kell a hangszín program. Mindegyiknél 1000 órát el lehet pöcsölni a szerkesztéssel (ez jó hang, ez nem jó, mégse szól jól együtt, hibás a loop, tompa a hangszer megszólalásához képest és egyéb nyalánkságok...) Nem véletlen hogy a hangszer tervezésénél az egységes megszólalást is szem előtt tartják a mérnökök. 1000 buktató, millió belefektetett munkaóra és a végén lehet hogy nem is tetszik annyira, de végülis el lehet kezdeni. Én is elkezdtem, engem is érdekelt, senki nem segített és akkor még floppin kellett bevarázsolni a hangszerbe, pici méretben a hangokat. Mára én leszartam ezt és vettem Nordot, ami gyárilag úgy szól ahogy kell. (Na persze nem arranger hangszer, de arra nincs is szükségem ott.) 8-)
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | Korg i30 | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd

For this post the author powersparc thanked: 5
angyal1956 (2017.06.26. 02:47) • ernest20 (2017.05.17. 19:03) • padisaxi (2017.05.16. 17:04) • Siklai68 (2017.05.16. 19:43) • vili2105 (2017.05.18. 10:18)
Rating: 13.16%

powersparc
VIP

Has thanked: 685 times
Have thanks: 1653 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: ernest20 » 2017.05.17. 17:47

Nagyon szèpen köszönöm a sok jò tanàcsot szàmomra hasznos volt. Ès megfogadom hogy egyenlőre inkàbb letöltögetek kèsz hangmintàkat aztàn majd kèsőbb megpròbàlkozom ezzel az egèsszel. Csak mèg egy kèrdès hogy milyen formàtumot kell keressek ahhoz hogy kèsz hangszìneket dobokat tudjak betölteni a korg pa600 ba.?
RANDOM_AVATAR
ernest20
Újonc

Has thanked: 9 times
Have thanks: 5 times
Hangszer: Roland Bk 3

HozzászólásSzerző: Siklai68 » 2017.05.18. 04:23

Attól függ milyen kész hangra gondolsz? Például egy pergő dob hangra, akkor wav, aif, de ha komplett dobsetre, akkor ugye multisample kell, azt meg talán ksf.... de legjobb ha eleve korg set-ekkel próbálkozol.... :-)
PSR 9000 Pro, Bose 402, Soundcraft Ui12
Siklai68
VIP

Has thanked: 352 times
Have thanks: 194 times
Hangszer: Yamaha PSR 9000 Pro

HozzászólásSzerző: vili2105 » 2017.05.18. 10:14

A pa600-ban nincs sampler, csak lejátsza a mintákat, ha pcm formátumban vannak.
Tehát nem tudsz mintát behívni, meg multisample-t készíteni, csak a pcm-et tudod használni.
Olyat keress, vagy szerkeszd meg más programban pc-n!
De van itt külön pa600 topic, abban sok okosság van, azt olvasd végig, meg kozzá a korg topicot
Tech.inf.:Korg Pa600, Allen & Heath GL2, yamaha dxr10, Yamaha dxs15, solton kontroll, Chauvet Wash Fx led lámpa, Studio: Mackie Mr5 Mk2, fatar sl880pro kalapácsos masterkeyboard, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

For this post the author vili2105 thanked: 2
Bubamara (2017.05.18. 11:14) • Siklai68 (2017.05.19. 10:37)
Rating: 5.26%

RANDOM_AVATAR
vili2105
VIP

Has thanked: 622 times
Have thanks: 304 times
Hangszer: korg pa600, fatar sl880pro

HozzászólásSzerző: Trebor » 2017.05.19. 06:45

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan honlapokat, ahonnan tudnék letölteni ingyen, vagy pénzért T4-hez samplereket? Elsősorban akusztikus dob, illetve jóféle basszer érdekelne.

Köszi :thx:
Trebor
Kiemelt tag

Images: 0
Has thanked: 143 times
Have thanks: 120 times
Hangszer: Tyros4

HozzászólásSzerző: Pityu » 2017.05.19. 13:47

Dynamix Audio ez pénzes, viszont profi.
Itt regisztrálás után tudsz remek dolgokat letölteni!
Itt is szuper dolgok vannak, szintén fizetős.

De biztos van még csak kutakodni kell a neten. Én pár perc alatt ezeket találtam.
Pityu
Adminisztrátor

Has thanked: 593 times
Have thanks: 1018 times
Hangszer: Akai MPK 61, vArranger2, Vsti hangszerek

HozzászólásSzerző: Trebor » 2017.05.19. 14:33

Köszönöm!
Trebor
Kiemelt tag

Has thanked: 143 times
Have thanks: 120 times
Hangszer: Tyros4

HozzászólásSzerző: powersparc » 2017.05.19. 16:24

EASY SOUNDS News: T5 / PSR "Magic Dance"

Liebe EASY SOUNDS Kunden,

Seit einiger Zeit bieten wir unsere populäre MOTIF/MONTAGE Soundlibrary auch für TYROS 5 und PSR-S970 / PSR-S770 an.

Nach "Live Organ", "FM Xpanded" und "Phat Analog" erscheint jetzt das brandneue Expansion Pack "Magic Dance" mit sehr umfangreichem Content für Dance, Trance, Synthpop und andere Stile elektronischer Musik und zu einem äußerst günstigen Preis.

"Magic Dance" basiert teilweise auf den MOTIF / MONTAGE Soundlibraries "Dance Pro" und "Xtasyn", enthält aber auch neuen Content, wie beispielsweise 50 Multi Pad Bänke. Das Highlight sind die Registrations, in denen Expansion Voices, Multi Pads und revoiced Preset Styles kombiniert werden.

Hier die Features des neuen Produktes:

TYROS 5 / PSR-S970 / PSR-S-770 "Magic Dance"

128 Expansion Voices 6 Drumkits 6 Registration Banks (= 48 Registrations) 150 Multi Pad Banks (= 600 Multi Pads) 140 MB Samples (AIFF linear)

Die Tyros 5 und PSR-S970 / PSR-S-770 Versionen sind zwar im Shop als separate Produkte aufgelistet, inhaltlich jeodch identisch. Wenn Sie eines der beiden Produkte bestellen, erhalten Sie automatisch und ohne Aufpreis die Downloadlinks für alle Versionen.

Preis = 59,00 EUR

EASY SOUNDS Shop:

http://www.easysounds.de/

Besuchen Sie unseren Youtube Channel. Sie finden dort ein aktuelles Video zu diesem Produkt.

http://www.youtube.com/user/motifnews/videos

Wenn Sie diesen Newsletter nicht länger erhalten möchten, klicken Sie den folgenden Link:

Newsletter hier abbestellen

Mit freundlichem Gruß Peter Krischker EASY SOUNDS

-------------ENGLISH--------------

Dear customer,

Since some timewe offer our legendary MOTIF/MONTAGE soundlibrary also for Tyros 5 and PSR-S970 / S-770. After publishing Live Organ, FM Xpanded and Phat Analog now the next Expansion Pack "Magic Dance" is available. It contains huge content for Dance, Trance, Synthpop and other styles of electronic music.

"Magic Dance" is based on MOTIF/MONTAGE soundlibraries like "Dance Pro" und "Xtasyn". But it includes also new contents, especially 50 Multi Pad Banks! The highlight of the product are the Registrations, which are combining Expansion Voices, Multi Pads and revoices Preset Styles.

The features of the new product:

Tyros 5 / PSR-S970 / PSR-S-770 "Magic Dance":

128 Expansion Voices 6 Drumkits 6 Registration Banks (= 48 Registrations) 150 Multi Pad Banks (= 600 Multi Pads) 140 MB Samples (AIFF linear)

The Tyros 5 and PSR-S970 / PSR-S-770 versions are shown as separate products in the shop, although they have the same content. If you order one of the products you will receive automatically the download links for all versions.

Price = 59,00 EUR

EASY SOUNDS Shop:

http://www.easysounds.de/

Please visit also our Youtube Channel. There you will find a video about the new product:

www.youtube.com/user/motifnews/videos

If you no longer wish to receive this newsletter, please click the following link:

Newsletter Unsubscribe

Best regards Peter Krischker EASY SOUNDS
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | Korg i30 | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd

For this post the author powersparc thanked:
Trebor (2017.05.19. 17:05)
Rating: 2.63%

powersparc
VIP

Has thanked: 685 times
Have thanks: 1653 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: ernest20 » 2017.05.20. 22:32

vili2105 írta:A pa600-ban nincs sampler, csak lejátsza a mintákat, ha pcm formátumban vannak.
Tehát nem tudsz mintát behívni, meg multisample-t készíteni, csak a pcm-et tudod használni.
Olyat keress, vagy szerkeszd meg más programban pc-n!
De van itt külön pa600 topic, abban sok okosság van, azt olvasd végig, meg kozzá a korg topicot

Szia van egy v2 os renszerem ami megnyitotta a sample editort ès azthiszem hogy azzal lehet csak mèg nem jöttem rà hogy hogy kell megszerkeszteni

For this post the author ernest20 thanked:
vili2105 (2017.05.22. 07:53)
Rating: 2.63%

RANDOM_AVATAR
ernest20
Újonc

Has thanked: 9 times
Have thanks: 5 times
Hangszer: Roland Bk 3

ElőzőKövetkező

Vissza: Szintetizátor/zongora