Ketron stílusok, hangszínek - Kérések

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Re: Ketron stílusok, hangszínek - Kérések

HozzászólásSzerző: viskib » 2012.10.09. 16:31

Sziasztok nem tudom, szabályos e ezt kérni de én a KETRON AUDYA stílusait szeretném ha fel töltené valaki esetleg yamahára konvertálva vagy csak úgy natúr, nem lennék hálátlan !!!!! :777
Ricsike

For this post the author viskib thanked:
Zongorista28 (2012.10.10. 08:32)
Rating: 2.78%

viskib
VIP

Has thanked: 809 times
Have thanks: 1071 times
Hangszer: Yamaha Tyros 2

HozzászólásSzerző: Asterix » 2012.10.09. 18:07

Az Audya audió alapú stílusait nem hiszem, hogy lehetne konvertálni. A többi, midi alapú stílusainak a nagy része benne van az SD-1-ben és még ott jobban is szólnak. Azokat pedig konvertálva már feltették ide is szerintem.

Moderálva: idézet törlés.
Üdv. Vladimir
Jelenleg használt cuccom: Korg Pa3x Musikant, Edirol M16DX digitális keverőpult, 2 db dB Opera 605D aktív top, 1 db dB Sub15D hangfalak
Asterix
Moderátor

Has thanked: 740 times
Have thanks: 1273 times
Hangszer: Korg Pa3x - 76 Musikant

HozzászólásSzerző: Zongorista28 » 2012.10.10. 08:42

Sajnos még az SD1,XD-9 stílusai sem szólnak jól a Yamahán :(

Az SD1,XD-9 et a Live dob és a groove teszi azzá az ami.

Ugyebár az Audyában audio stílusok vannak, ami nem kis terjedelem gondolj bele abba, hogy még ha össze is sikerülne gyúrni midi alapúvá hogy szólna? Sehogy :)

Ha jól tudom az Audya stylusai 12 GB-ot foglalnak el a hangszer vinyójából :)

A Ketronokat maga hangzás teszi azzá az ami, ha beleteszed más hangszerbe szinte rá sem ismersz. :(

Nekem XD-9 em volt annó eladtam egy meggondolatlan pillanatomban, azóta is bánom.

De ha addig élek is lesz Audyám. Már intézem is a hajó utat ha a jó Isten segít jövőre meg lesz !

:777 :dance:
A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége

For this post the author Zongorista28 thanked:
viskib (2012.10.10. 09:26)

Zongorista28
Moderátor

Has thanked: 442 times
Have thanks: 499 times
Hangszer: Yamaha DGX-620

HozzászólásSzerző: Asterix » 2012.10.10. 20:49

Azért egyre oda kell figyelni!!! Az Audyaából audió alapú stílusokat kell használni, a midi alapúakat el kell felejteni! Midikből csak azokat szabad használni, amit már átalakítottál audió sávokkal. És így fantasztikus hangszered lesz, de ez őrült nagy meló és amíg ezt nem teszed meg, addig keményen fogod az ideget enni a hangszerrel.
Ahogy elnézem a Ketron-t, (MidJay pro) és ha most bejön a VST-vel megtámogatott elképzelésem, akkor én megvárom a következő, generációt az Audya után. Hátha addigra már tanulnak az Audya kezelési hibáiból és az érintőképernyő is sokat rúg a labdába. (Amikor Audyám, vagy Tyros 4-em volt, folyamatosan a képernyőjüket tapiztam. :lol: :lol: Megszokás hatalma. )
Jelenleg használt cuccom: Korg Pa3x Musikant, Edirol M16DX digitális keverőpult, 2 db dB Opera 605D aktív top, 1 db dB Sub15D hangfalak
Asterix
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zongorista28 » 2012.10.10. 21:05

Már bárcsak ott tartanék, hogy szerkesztgetek vele ! Én nagyon bele szerelmesedtem, és tudom, hogy rengeteg meló van vele olyan tekintetben mint amit Te is leírtál. No de melyik hangszerrel nincs?( na jó Zongora, Pianinó ) persze azt is tudom hogy az Audyával 10-szer annyit lehet dolgozni. De a befektetett munkának megvan a gyümölcse.

Amit Én hallottam, és játszottam rajta az engem lenyűgözött, magával ragadott.

Üsse kő, állok elébe ! :)

:D
A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége
Zongorista28
Moderátor

Has thanked: 442 times
Have thanks: 499 times
Hangszer: Yamaha DGX-620

HozzászólásSzerző: Asterix » 2012.10.10. 21:32

A Pa2x-em az Audya után úgy szólt, mint a Sokol rádió a hifi torony után. Siralmas volt. De az Audya midifile lejátszása is Sokol rádió és ez a nagy baj... :lol:
Asterix
Moderátor

HozzászólásSzerző: pap66 » 2012.10.10. 22:01

Szia Asterix !
Mostanság a midifileket már az iPhone-ról engedem olyan minoségben,hogy bármely hangszer hangja
elbújhat mellette/stúdió hifi minoségben/,kozben olyan hangszínem játszok vele midiben,amilyennel akarok.
P.
RANDOM_AVATAR
pap66
Kiemelt tag

Has thanked: 28 times
Have thanks: 23 times
Hangszer: Hammond X77,Ketron Audya5,Korg mS,

HozzászólásSzerző: Asterix » 2012.10.10. 22:06

Én is ezért lépek a VST-k felé. De hát ettől még az Audya nem lesz "jobb". :lol:

Moderálva: idézet törlés.

V. A fórumot használókkal szembeni elvárások:
Ha közvetlenül az utolsó hozzászólásra válaszol, az "idézet" beszúrása TILOS!!!

Üdv. Vladimir
Asterix
Moderátor

HozzászólásSzerző: almatom » 2012.10.12. 00:29

Asterix írta:.... az Audya midifile lejátszása is Sokol rádió és ez a nagy baj... :lol:

Szia, Asterix!
Sok ebben a hitében lévô billentyûst fogok rövidesen elkeseríteni! :-)
És nem az audyás audiális dobsávokat fogom használni, hanem a saját kiosztású dobhangjait, illetve a max pluszban a groove-okat.
Azt meg végképp nem szabad elfelejteni, hogy a zene alapja a dob és a basszus. Ha ez a két hangszín jó, akkor az egész zene pregnáns és feszes lesz. Márpedig az egyszerû ketron dobhangok is feszesebben szólnak bármely más márka kínálatátol.
Basszus gitár? Nincs kérdés! Ez olyan, mint a fekete-fehér esete: annyira egyértelmû. Mutattam a találkozón a basszgitár hangot, szerintem mindenki aki hallotta, osztja ezt a véleményemet.
Az, hogy egy gyári midifile nem szól jól? Ez természetes. Azon szól jól, amire megírták.
Fogok írni rövidesen audyára midit, majd eldöntitek, hogy sokol rádió-e vagy sem?!
;-)

For this post the author almatom thanked:
HunHyper (2012.10.12. 10:07)

almatom
Moderátor

Has thanked: 102 times
Have thanks: 829 times
Hangszer: alma

HozzászólásSzerző: Asterix » 2012.10.12. 03:27

Nekem nem volt időm annyira belemélyedni a hangszer rejtelmeibe, mint ahogy a Korgra sincs és másra sem. Én nem zenész vagyok. A zenélésen kívül 3 munkahelyet viszek egyszerre, így a zenére itthon szinte semmi időm nem marad. Én a gyenge hangminőségét a hangszernek csak az audió alapú stílusokhoz képest írtam. Természetesen biztosan meg lehet csinálni frankón minden egyes midit, bár kíváncsi leszek, hogy el fogja-e érni az stílusok színvonalát, de még akkor is ott marad majd a kérdés, hogy 1 midit mennyi ideig csinálok és hány db-ot használok belőle? Ez mennyi idő lesz, míg szinpad képes lesz a hangszer? Mert a stílusai ezt a minőséget alaphangon tudják.

For this post the author Asterix thanked:
HunHyper (2012.10.12. 10:07)

Asterix
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Ketron fórum