Hibák jelzése

Gitáros fórum

Moderátor: Moderátorok

Re: Hibák jelzése

HozzászólásSzerző: Admin » 2016.07.25. 14:22

Ez a BitNinja cucc független az oldaltól, fórumtól, gondolom a tárhelyszolgáltató globálisan használja. Nyugalom én globálisan az oldalról még senkit sem tiltottam le, a fórumról kitiltott IP-k között pedig nem szerel a tiéd :)

Amúgy a BitNinja lényege dióhéjban :
"A BitNinja kilenc modul összhangjának köszönhetően egyedülálló módon nemcsak kiszűri a rosszindulatú, vagy hibásan működő gépeket az interneten, és nemcsak feljegyzi a „gonosz” IP-címeket a kitiltás okával együtt, hanem ezt az információt megosztja valamennyi párhuzamosan működő rendszerrel. A virtuális csapdák segítségével pedig garantáltan áldozatául esnek a rosszalkodó automaták és a hackerek egyaránt."

A fentiek részeként próbálja szűrni a bot-okat és valahogy az IP-d felkeveredett a gyanús listára, ezért kért captcha-t, hogy ellenőrizze valós látogató vagy-e. Elvileg miután ezt bebizonyítod lekerülsz a listáról ;)
A Zeneszek.com fórumszabályzata A fórum használata A Zeneszek.com csapata Ötletláda
"A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne..."
Admin
Adminisztrátor

Images: 4
Has thanked: 666 times
Have thanks: 1418 times
Hangszer: Korg PA50 SD, Ketron SD2, E-MU XBoard, Aria Excel

HozzászólásSzerző: Admin » 2016.07.25. 14:42

powersparc írta:Miki ne aggódj! Nálam is ez volt pár hete, de én még ezt a hibajelző topikot se találtam meg neki a fórumkeresővel. :D Jó pár üres és felesleges téma kategóriát lehetne nyírbálni az átláthatóság végett itt is... :idea:
(Gyakorlatilag 4-5 topik körül forog az egész zeneszek.com) :!:
aktualis-informaciok-t144-100.html#p42915

Kinek a pap, kinek a papné vagy írhatnám azt is hogy ízlések és pofonok... Sajnos olyat ami mindenkinek pont úgy tetszik ahogy van ember nem fog megalkotni, anno a tagok nagy része ezt látta jobbnak, de olyanok is voltak akiknek ez nem tetszett és például ezért nem preferálták a fórumot. Szavazhatunk mint a britek, ami után lehet összevonjuk az egész fórumot 4 témára, de akkor meg lesznek olyanok akiknek az nem fog tetszeni ;)
Én magam jobbnak látom így - bár lehet csak azért mert a fő logikát én alkottam meg :D - ha így tagolva sem találsz valamit akkor ömlesztve még nagyobb lenne a káosz. Ha jól emlékszem pont Te írtad hogy mit keres a méhes hozzászólás a Szoft lehetőségek topic-ban, na most gondolj bele ha tized ennyi topic lenne :pardon:

Kérlek a reakcióm ne vedd rossz néven, szimplán csak leírtam miért így lett kialakítva és nem vagyok az enyém akkor is jobb típus, erre is van egy megfelelő topic:
Ötletláda

Ha a többség meg tud egyezni egy jobb és számára jobban használható struktúrában ÉS hajlandó dolgozni is vele ha szükséges (anno a feltöltések teljes átnézése itt akadt el) én nem vagyok semmi rossz elrontója :777 :friend:
A Zeneszek.com fórumszabályzata A fórum használata A Zeneszek.com csapata Ötletláda
Admin
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: powersparc » 2016.07.25. 15:29

Admin írta: ha így tagolva sem találsz valamit akkor ömlesztve még nagyobb lenne a káosz

Ez igaz! Én nem is erre gondoltam, hanem hogy pl. a kereső sem talál ezt-azt tudatos kulcsszavak alapján sem, vagy van külön vonós, fúvós, ütős stb. kategória, amibe vagy egyáltalán semmi, vagy csak szökőévenete 1 hsz befut és lazán elférne 1 "egyéb hangszerek" kategóriába, amin belül még ugyanúgy lehetne cimbalommatyi meg társai, de persze az is lehet mint más oldalakon, hogy "prüszköltem egyet reggel" és minden ilyennek külön témakör. Egy idő után mondjuk tök mindegy hogy széltébe vagy hosszába nem találja amit keres az ember, csak az utóbbi néhány hétben, hónapban tényleg azt veszem észre, hogy a Gumiszoba tágul mint a műkaucsukk, máshol meg szállingóznak 1-1 szakmai kérdések, amit javarészt 1-2 ember elolvas, 1/2 meg esetleg érdemben meg is válaszol. De lehet hogy csak nem látom át rendesen a terepet, mint végfelhasználó.
Én privát ötletként már külön egy fórum használó kis 2 perces tutorial videótól sem riadnék vissza, de persze ez csak egy kósza felvetés, mert valóban arra gondolok, hogy aki itt van évek óta, annak sok minden oké, de aki most téved ide, mint 1-1 ismerősöm is akinek javaslom az oldalt, csak pislog mint hal a szatyorban, aztán kiderül mikor kérdezem, hogy hát ők ide még regisztrálni se mernek. :)

(Kösz a bitninjás szakmai kiegészítést!) :777
Hangszerek: Nord Electro 3-73 | Korg i30 | Roland G70 | Technics KN901 (ELADÓ!)
https://soundcloud.com/synthsnd
powersparc
VIP

Has thanked: 685 times
Have thanks: 1653 times
Hangszer: (lásd alul a hsz. szignó részben!)

HozzászólásSzerző: Mcmiki » 2016.07.26. 08:52

Admin írta:A fentiek részeként próbálja szűrni a bot-okat és valahogy az IP-d felkeveredett a gyanús listára, ezért kért captcha-t, hogy ellenőrizze valós látogató vagy-e. Elvileg miután ezt bebizonyítod lekerülsz a listáról ;)

Köszönöm szépen a segitséget/felvilágositást a ninjával kapcsolatban!
Mindenesetre tölem nem kaptak captcha-t, mert én nem irtam be semmit, csak hagytam úgy néhány órát, egy pár probálkozás után és magátol rendbe jött,nem irtam be semmi kódot ellenörzésre, arra gondoltam,ha esetleg valami rosszindulatu oldal, lehet a jelszavamat akarja kilopni vagy valami, igy nem irtam be semmit csak kiléptem és szerencsére azóta nem jelentkezett.
Mindenesetre annak örvendek,hogy csak egy ellenörzést akart és nem valami virusos oldal,igy ha valaha még találkozok vele már nyugottabban tudom kezelni!
Köszönettel:Miki! :777
Üdv. Miki!
Mcmiki
VIP

Images: 0
Has thanked: 2632 times
Have thanks: 816 times
Hangszer: Roland Bk-5

HozzászólásSzerző: Jani80 » 2016.09.04. 13:23

Üdv. mindenkinek! Rodymusic reggel óta nem tud belépni a Zeneszek.com-ra mert az éjjel hackertámadás érte a Google fiókját, és minden szinkronizált jelszavat sikerült megszereznie a tolvajnak. Utólag mindent sikerült visszafejtenie, de ezt a fiókot valamiért nem tudta visszaállítani.

Azt tudom javasolni hogy vegyétek fel vele Facebook-on a kapcsolatot.

Előre is köszönöm, Robi nevében is :)
Jani80
Kiemelt tag

Has thanked: 130 times
Have thanks: 75 times
Hangszer: Yamaha Tyros 3

HozzászólásSzerző: rodymusic » 2016.09.04. 14:28

Megoldva.

Audio-Technika Mb3k, Behringer XR12,DBX Driverack PA2, Garry Lite 10, Garry Powercube PC1504, QSC K-SUB, Yamaha PSR S970, (Yamaha Tyros 3) Eurolite LED KLS-200 RGB DMX.
rodymusic
VIP

Images: 3
Has thanked: 122 times
Have thanks: 423 times
Hangszer: Yamaha PSR-S970 illetve Tyros 3

HozzászólásSzerző: rodymusic » 2016.09.06. 20:54

Ismételten.

Audio-Technika Mb3k, Behringer XR12,DBX Driverack PA2, Garry Lite 10, Garry Powercube PC1504, QSC K-SUB, Yamaha PSR S970, (Yamaha Tyros 3) Eurolite LED KLS-200 RGB DMX.
rodymusic
VIP

Images: 3
Has thanked: 122 times
Have thanks: 423 times
Hangszer: Yamaha PSR-S970 illetve Tyros 3

HozzászólásSzerző: lacalaca » 2016.10.22. 20:06

Sziasztok ,valamiert nem mukodik a letoltes meg azt sem tudom letolteni amit par perccel ezelott toltottem fel ,azt irja mindenre hogy a csatolt fajl nem letezik.Privatban sem tudok irni senkinek ott azt irja a felhasznalo nem letezik. Apellatanak irtam de mar neki sem tudok :help: :help: :help: Koszi a valaszaitok.
UDV;N.GY.Laci
lacalaca
Kiemelt tag

Has thanked: 342 times
Have thanks: 255 times
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro

HozzászólásSzerző: Admin » 2016.10.23. 23:15

Sziasztok,

Ellenőriztem a szervert és rengeteg file eltűnt a csatolásokból. Indítottam egy ticket-et a szolgáltatónak hogy mi történt és hogy vissza tudják-e állítani a fájlokat. Amint választ kapok jelzem.

Üdv,
Admin
Admin
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2016.10.23. 23:24

Köszi!
:777
Üdv.: Apelláta