Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

Stílus szerkesztéssel ill konvertálással kapcsolatos leírások, technikai kérdések

Moderátor: Moderátorok

Re: Korg stílusok, hangszínek - Feltöltések

HozzászólásSzerző: Attila » 2012.06.12. 17:38

Tomizene írta:http://data.hu/get/5216563/Attinak_balkan.SET.zip

Tomi, kosz a melót. Még nem probaltam ki, mert kevés a szabadidőm. Viszont
- Ha a Pa 3x-ben a szemplerek tömöritve vannak, nem vagyok biztos benne hogy menni fog a 2x pro és pa 800-ba !? :!: :?:
Megnézi valaki ? Vagy esetleg tudja már valaki ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2012.06.12. 19:21-kor.
Atti
Attila
VIP

Has thanked: 488 times
Have thanks: 1123 times
Hangszer: Korg + Yamaha

HozzászólásSzerző: suncy » 2012.06.12. 18:34

mentosattila írta:
Tomizene írta:http://data.hu/get/5216563/Attinak_balkan.SET.zip

Tomi, kosz a melot. Meg nem probaltam ki, mert leves a szabadidom. Viszont le szeretnem irni a kovetkezoket; - ha a Pa 3x-ben a szemplerek tomoritve vannak, nem vagyok biztos benne hogy menni fog a 2x pro es pa 800-ba !? :!: :?:
Egy titok viszont ujra napvilagra kerult; - a Pa 3 ritmusait be lehet tolteni a 2x pro-ba, es ilyen alapon a 2x-et az 1x-be es igy tovabb. Hogy hogyan ? Megosztom veletek ha teszteltem. Sot a mas szintik stilusait (Yamaha, Roland, stb.) is anelkul hogy szamitogepes konvert-progit hasznalnank. :o
Jo nem ?

Atti, ez nagyon jó hír!
Ha tudok segíteni a teszteken, szivesen részt veszek. csak ne nyirja ki a gépem :)
suncy
Kiemelt tag

Has thanked: 34 times
Have thanks: 50 times
Hangszer: Tyros 5+ Korg Pa2X Pro

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2012.06.12. 19:52

mentosattila írta:Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?
És a stilusszerkesztőben ?

Mindkettőben csinálok sok mindent! A song módban a Backinget nem ismerem annyira.
---Qgli---
VIP

Has thanked: 671 times
Have thanks: 1538 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2012.06.13. 10:48

mentosattila írta:Egy titok újra napvilágra került; - a Pa 3 ritmusait be lehet tőlteni a 2x pro-ba, és akkor ilyen alapon a 2x-ét az 1x-be és így tovább. Hogy hogyan ? Megosztom veletek ha teszteltem. Söt a más szintik stilusait is (Yamaha, Roland, stb.)
Jó nem ?
Elkezdenék egy új, nagyon érdekes témát ami szerintem mind a stilus-, mind pedig a Midiszerkesztőknek hasznos lennne, ha lesz érdekeltség. Kevés a szabadidőm, és ezért ha nincsen rá igény, fölösleges. Tehát csak ennek fügvényében.
Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?

Sziasztok!

Mind két Pa-ban használom a seq-t.
A styl szerkesztőt csak áthangszerelésre, több stílus összevegyítésére, újat még nem csináltam.
A backing seq-t a Pa80-ban használtam, a Pa3-ban még nem.
Üdv.: Apelláta
Apelláta
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 5236 times
Have thanks: 2809 times
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X

Re: Stíllus, MIDI file szerkesztés a HANGSZEREN

HozzászólásSzerző: Attila » 2012.06.13. 13:47

almatom írta:Nem tudom, hogy mennyire korg-specifikus kérdés ez a hangszerben lévő sequencer használat........

A stilusszerkesztés - konvertálás topikban írtam a témáról, viszont valaki áthelyezte ide (részben, mert többröl lenne szó), ott írtam is hogy szeretném ha nemcsak a korgosok kapcsólodnának bele.
Én sem vagyok nagy ász ebben a dologban, viszont kölcsönös segítséggel sokmindent meg lehetne oldani. A fórumozók jó része bele-bele nézeget a feltőltésekbe, hogy hátha csurran, -cseppen valami jó ritmus, de honnan ha nem nyomjuk le a popót és csináljuk meg ? ;)
Atti
Attila
VIP

Has thanked: 488 times
Have thanks: 1123 times
Hangszer: Korg + Yamaha

HozzászólásSzerző: B.Bazsi » 2012.06.13. 17:41

Én mostanság viszonylag sokat nyúzom a hangszer szekvenszerét és a stílusszerkesztőt is, a nemrégiben feldobott stílusokat a G70 stílusszerkesztőjével csináltam, mindkettőt a nulláról. Jelenleg egy midifile-om van készülőben, kb 80%-ig van készen, a P.Mobil Rocktóber-ét csinálgatom - a nulláról. Nem állítom hogy a kisujjamban van minden, de azt mondhatom hogy elfogadhatóan elboldogulok a szerkesztőkkel. Az biztos hogy minél többet dolgozik az ember ezekkel, annál jobban megy rajtuk a munka, annál könnyebben, gördülékenyebben, belejön az ember mint kiskutya az ugatásba. A hangszer gépkönyvéből tanultam meg a kezelésüket, remekül le van írva benne ami le van, viszont számos kérdésem merült fel eddig amire itt segítőkész kollégáktól használható segítséget kaptam. Ha tudok én is segítek!
Roland BK9, Allen&heath Zed12fx, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.
B.Bazsi
VIP

Has thanked: 1152 times
Have thanks: 1492 times
Hangszer: Roland bk9

HozzászólásSzerző: B.Bazsi » 2012.06.13. 17:54

Terveim között szerepel egy igazán fasza Rock & Roll stílus, valamint egy fasza autentikus roma stílus megszerkesztése -gitárokkal, csettintéssel, ceglédi kannával... Kismillió gyári stílt meghallgattam már, de egyiktől se mentem padlóra igazán. Nincs más hátra mint előre, keresni fogok felvételt ami az elképzeléseimnek maximálisan megfelel, lekagylózom és megszerkesztem.
Roland BK9, Allen&heath Zed12fx, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

For this post the author B.Bazsi thanked:
HunHyper (2013.03.11. 07:43)
Rating: 2.63%

B.Bazsi
VIP

HozzászólásSzerző: B.Bazsi » 2012.06.13. 18:15

Még annyit a stílusszerkesztéshez hogy csárdás amit csináltam, egy kb 20 perces hanganyag alapján készült, számtalanszor meghallgattam mire "levettem" füllel a gitárt, a dob pergetéseket, a basszust. Rengeteg felvételt meghallgattam a neten, kazettákon és CD-ken odahaza mire megtaláltam azt ami nekem leginkább tetszett. Rengeteg meló volt vele, de hihetetlenül élveztem az egészet csinálni mert végig azt éreztem hogy a magam ura vagyok, azt fogom hallani amit végre szeretnék hallani már régóta, teljes mértékben "magamat" valósíthatom meg és remek volt azt érezni hogy "ez az enyém". ;) :dance: Én bíztatok mindenkit aki nem akar csak a gyári tucatdolgokra támaszkodni hogy fogjon neki szerkeszteni, mert nagyon jó, csak az lenne az igazi ha sokkal több időm lenne nekiülni a dolgoknak.... ;)

For this post the author B.Bazsi thanked:
HunHyper (2013.03.11. 07:43)
Rating: 2.63%

B.Bazsi
VIP

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2012.06.14. 05:25

mentosattila írta:Meg szeretném kérdezni ki dolgozott már a szinti szekvenszerében ?

Én foglalkozok vele napi szinten....

( egyszer már ezt mintha válaszoltam volna, vagy valaki törölte??? )

---Qgli--- írta:
Mindkettőben csinálok sok mindent! A song módban a Backinget nem ismerem annyira.

posting.php?mode=edit&f=4&p=6001

Üdv. Vladimir
---Qgli---
VIP

Has thanked: 671 times
Have thanks: 1538 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: ajtony77 » 2013.03.01. 21:56

Sziasztok! Ha tudnátok nagyon jó MIDI-ket ajánlani a yamaha psr 550-es szintetizátorhoz, nagyon megköszönném!
RANDOM_AVATAR
ajtony77
Újonc

Has thanked: 2 times
Have thanks: 6 times
Hangszer: yamaha psr 550 szintetizátor

Következő

Vissza: Stílusok szerkesztése, konvertálása