4 találat

Szerző: B.Bazsi
2016.11.15. 14:13
Fórum: Társalgó
Téma: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát
Válaszok: 58
Megtekintve: 51572

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Merre laksz Egerben? Csak mert én is itt lakom...
Szerző: B.Bazsi
2013.12.16. 13:32
Fórum: Társalgó
Téma: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát
Válaszok: 58
Megtekintve: 51572

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Én ezt így gondolom, ugyanakkor jó érzéssel tölt el ha egy olyan hangszerrel dolgozhatok nap mint nap amely sem hangzásban, sem funkciókban, sem billentésben stb. nem az alsó kategóriát képviseli. Ha jelenleg tehetném a hangtechnikámat is fejleszteném, ami nem azt jelenti hogy nem állnék meg a milliós végfokoknál vagy a milliós hangfalaknál, de azon lennék hogy jobban szóljon ami megszólal tőlünk. Ha a fülemnek jobban tetszene egy 400 000-es hangfal mint egy 600 000-es, és anyagilag megtehetném hogy bármelyiket megvegyem, nem biztos hogy a 600 000-es mellett tenném le a voksom, és nem a miatt a 200 ezer HUF miatt. A mikrofonom se 10 000 forint volt, és annak ellenére hogy egy 10 ezresbe is lehet énekelni, nem sajnáltam kiadni érte azt a pénzt amibe került, de ez tetszett és kész. Remélem értitek a felfogásom és ezt a hozzáállásom... :777 :D Nem vagyok a technikai fejlődés ellensége, de ha olcsóbbért olyan cuccot kapok ami nekem jobban tetszik mint a drága, betölti azt a feladatot és még jó is, akkor miért ne választanám azt?
Szerző: B.Bazsi
2013.12.15. 22:16
Fórum: Társalgó
Téma: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát
Válaszok: 58
Megtekintve: 51572

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Még annyit: már 1-2 alkalommal leírtam itt a fórumon, hogy az eddigi legjobb bulimat még az E-16-ossal játszottam. Se floppy, se vinyó, se "semmi", na most akkor fölösleges volt hangszert cserélnem mert az akkori hangszerrel és technikával játszottam le az eddigi legjobb bulim....? Én azt mondom, az embernek a lehetőségei szerint haladnia kell a korral már ami a technikát illeti, mert az élet és a fejlődés nem áll meg, és aki "lemarad" a mellett elhúznak azok akik úgymond fejlődnek, és úgy járhat mint az egyik kollégám. Elment az egyik vendéglátóhelyre zenélni, aztán a háta mögött visszahallotta hogy a tulaj megemlítette: "csak nem gondolja hogy még egyszer a 100 000 forintos hangszerét beteszi az én "x" milliós presszómba!?" Oké, ez egy szélsőséges eset, és a vendégek nagyon nagy része tesz rá milyen hangszerrel játszik a zenész, csak jó legyen a buli az a lényeg. De mondjon bárki bármit, nem mindenki van ezzel így, és az egyik nyári esetről hallottam hogy az egyik lagzi bizony azért "bukott" meg, mert a vendégség bizony szeretett volna valami modernebb dolgot is hallani annál amit egy Roland E38-ból ki lehet hozni. Ez is hozzátartozik az igazsághoz és megtörtént eset mindkettő.
Szerző: B.Bazsi
2013.12.15. 21:54
Fórum: Társalgó
Téma: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát
Válaszok: 58
Megtekintve: 51572

Re: A kezdetektől napjainkig-ki hogyan képzi magát

Én is hozzászólok már ehhez a témához. Abban szerintem nincs vita hogy a "jó pap is holtáig tanul" mondás a zenészekre -szerintem halmozottan- igaz. Azt is tapasztalom saját magamon hogy minél többet gyakorlok, annál inkább előjön belőlem az "egyre kevesebbet tudok" -érzés. De azt is éreztem magamon hogy ha egy új, modern, "szebbenjobbanszóló" hangszer mellé leültem, inspirációt éreztem a hangszer felől a gyakorlásra. Aztán hazamentem és leültem az E-16 mellé és gyakoroltam rajta amennyit csak az időm engedte. Nem azt éreztem hogy az a hangszer azért lenne jó ha az enyém lenne mert akkor kevesebbet kellene gyakorolnom mert olyan jól szól hogy az pótolja az amúgy sem jelentős szakmai "tudásom", hanem ösztönzőleg hatott a hangja: "Basszus, ha ez így szól, hogy szólna ha még tudnék játszani is...??" A jelenlegi hangszerem nem azért vettem meg mert majd akkor én hűdenagyon jó leszek, hanem mert hiányérzetem volt a korábbi hangszereimmel kapcsolatban. Hiányzott hogy bele tudjak nyúlni a hangszínekbe, a hangzásba, hiányzott a súlyozott billentyű mert más játékérzetet ad és mennyivel jobb rajta játszani, mennyivel jobb gyakorolni mint egy natúr szinti billentyűs hangszeren. Jóval nagyobb tudású gépek vannak már a G70-nél, nekem pl mégse hiányzik az MP3 lejátszó belőle, a sampler se hiányzik, vinyó se hiányzik, tudom hogy ezek megléte milyen pluszt adnának technikailag, mégse cserélem le egyelőre. Nem annyira fekete és fehér ez az én esetemben hogy "minek vegyek egymillás hangszert mert a tudás a fontos", vagy "nekem a legújabb hangszer kell mert én akkor érzem magam jó zenésznek". Nekem a G70 hangzása és a benne rejlő lehetőségek még mindig annyi ösztönzést adnak a tanulásra és gyakorlásra, hogy nem vágyom más hangszerre. Az én igényeimet EZ a hangszer elégíti ki leginkább, és ezen a hangszeren érzem azt hogy "ha még játszani is tudnék hogy szólna...." Akárki akármit mond ez a hangszer nagyon nagyon jól tud szólni, ugyanúgy nagyon nagyon jól mint egy PA3X, vagy egy Tyros"x" vagy egy akármelyik. Az már a zenészen múlik hogy kihozza-e a benne rejlő lehetőséget, de ez már egy másik téma. Nekem szükségem van egy jó hangszerre ahhoz hogy élvezzem a játékot és "ne unjam meg a zenét vagy a gyakorlást", de rengeteget kellene gyakorolnom ahhoz hogy úgy szóljon a kezem alatt ahogy ez szólni tud ha olyan játszik rajta aki tud! Ez a két dolog nálam összefügg, egymást erősítik, kölcsönhatásban vannak egymással. Ha főállásom lenne a zene minden bizonnyal előbbre tartanék zenei tudásban mint ahol most tartok, mert akkor mondjuk a mai napom 12 órás műszakjából ha "csak" 6-ot gyakorlással töltöttem volna, már esetleg egy hajszálnyival többet tudnék mint tegnap... :777