De megoldottuk ...
És ez a lényeg.
A leírt problémákat félretéve.
4 találat
Vissza: “Hangszer VS. HANGSZER”
- 2020.06.30. 22:19
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351038
- 2020.06.30. 22:08
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351038
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Jah egyébként a Sztori az Happy End-el zárult.
Ki lettem fizetve, a megrendelő örült, és innentől kezdve a stílusokat leszámítva konkrétan már hangszerfüggetlen lett.
És persze a kolléga is megnyugodott végül, aki átadta nekem ezt a megbízást.
Ez nálam amúgy is JAG helyzet. (Becsületbeli ügy)
Hisz olyan kollégáról van szó, akinek munkássága és életműve számomra példaértékű.
Ki lettem fizetve, a megrendelő örült, és innentől kezdve a stílusokat leszámítva konkrétan már hangszerfüggetlen lett.
És persze a kolléga is megnyugodott végül, aki átadta nekem ezt a megbízást.
Ez nálam amúgy is JAG helyzet. (Becsületbeli ügy)
Hisz olyan kollégáról van szó, akinek munkássága és életműve számomra példaértékű.
- 2020.06.30. 21:30
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351038
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Akkor mondhatom másképp is.
Nálam egy hangszer ott kezdődik, hogy van mögötte normális Szoftveres támogatás.
Nem ám csak a saját sequencer-ében lehessen dolgozni, és akkor ott gebedj meg vele ... NEEEEEM!!!!
Ha már számítógépen dolgozok már x éve, egy projektért én nem fogok 10-11 órás műszakok után neki ülni egy másik hangszernek.
Volt Korgom, nagyjából pár hangszínváltás megragadhatott, de a Pa1x óta valószínűleg fejlődött is valamit a technika. Szóval ha csak egy kalapácsom, meg egy Cakewalk Pro Audio 8 őskövületem van, az feltételezhetőleg kevés lesz hozzá
A Midifile Optimizer 8-at már nem is említem!!! Eleve halott ötlet ... Sajnos a tudása legjavát nem Korgoknál lehet kiaknázni.
Emellett ott van az, hogyha még meglelem az adott hangszínt, nem fogom tudni effektezni.
A 100 nótából kapásból 50-hez kellettek a gitárhangszínekhez különböző effektek.
Ha ezt egyesével csinálom a hangszer editorjában, valószínűleg az asztalom mellől fognak engem eltemetni végkimerültség miatt.
És mint mondtam, a benne lévő MaxxAudio nélkül egyáltalán nem szól jól.
A Korgoknál meg évek óta hiba, hogy nincs rendes sztereó képe.
Tekergetheted te a Panoráma CC üzenetet jobbra-balra, minden úgy szól benne, mintha egy színpadra tornasorba egymás mögé esett le volna a banda.
Valószínűleg ott őrültem volna meg helybe, ha ezt így ebben a formában elvállalom.
És ez több, mint szégyen lesz a Korg részéről, ha az új zászlóshajónál a jövőben nem fogják orvosolni ezt a fajta problémát.
Mert persze ha a MaxxAudio-t használod, akkor azt az MP3-ra is érvényesíti.
Tehát duplán kell kábelezned a hangszert hogy ezt kiküszöböld, és ha esetleg idáig a hangszer vokálját használod, akkor nehogymá' külön ki tudd vinni ezek után egy csatornára.
Legalább annyit tegyenek meg a jövőben, hogy kiböffentenek még 2db sub (címezhető) kimenetet a meglévők mellé, ha már MaxxAudio nélkül nem szól jól.
A Genosnál megtudta tenni a Yamaha. De a Genos legalább a beépített Compressor és Master EQ nélkül is jól szól. Na persze ezért az árért ez már azért jogos elvárás!!!
Ez persze az én személyes véleményem.
Nem megbántásképp írom.
Nálam egy hangszer ott kezdődik, hogy van mögötte normális Szoftveres támogatás.
Nem ám csak a saját sequencer-ében lehessen dolgozni, és akkor ott gebedj meg vele ... NEEEEEM!!!!
Ha már számítógépen dolgozok már x éve, egy projektért én nem fogok 10-11 órás műszakok után neki ülni egy másik hangszernek.
Volt Korgom, nagyjából pár hangszínváltás megragadhatott, de a Pa1x óta valószínűleg fejlődött is valamit a technika. Szóval ha csak egy kalapácsom, meg egy Cakewalk Pro Audio 8 őskövületem van, az feltételezhetőleg kevés lesz hozzá
A Midifile Optimizer 8-at már nem is említem!!! Eleve halott ötlet ... Sajnos a tudása legjavát nem Korgoknál lehet kiaknázni.
Emellett ott van az, hogyha még meglelem az adott hangszínt, nem fogom tudni effektezni.
A 100 nótából kapásból 50-hez kellettek a gitárhangszínekhez különböző effektek.
Ha ezt egyesével csinálom a hangszer editorjában, valószínűleg az asztalom mellől fognak engem eltemetni végkimerültség miatt.
És mint mondtam, a benne lévő MaxxAudio nélkül egyáltalán nem szól jól.
A Korgoknál meg évek óta hiba, hogy nincs rendes sztereó képe.
Tekergetheted te a Panoráma CC üzenetet jobbra-balra, minden úgy szól benne, mintha egy színpadra tornasorba egymás mögé esett le volna a banda.
Valószínűleg ott őrültem volna meg helybe, ha ezt így ebben a formában elvállalom.
És ez több, mint szégyen lesz a Korg részéről, ha az új zászlóshajónál a jövőben nem fogják orvosolni ezt a fajta problémát.
Mert persze ha a MaxxAudio-t használod, akkor azt az MP3-ra is érvényesíti.
Tehát duplán kell kábelezned a hangszert hogy ezt kiküszöböld, és ha esetleg idáig a hangszer vokálját használod, akkor nehogymá' külön ki tudd vinni ezek után egy csatornára.
Legalább annyit tegyenek meg a jövőben, hogy kiböffentenek még 2db sub (címezhető) kimenetet a meglévők mellé, ha már MaxxAudio nélkül nem szól jól.
A Genosnál megtudta tenni a Yamaha. De a Genos legalább a beépített Compressor és Master EQ nélkül is jól szól. Na persze ezért az árért ez már azért jogos elvárás!!!
Ez persze az én személyes véleményem.
Nem megbántásképp írom.
- 2020.06.30. 19:21
- Fórum: Szintetizátor/zongora
- Téma: Hangszer VS. HANGSZER
- Válaszok: 486
- Megtekintve: 351038
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Háááát ...
Én még mindig azt mondom, hogy inkább az SX900.
S970 szériához képest kb 10.000 dologban fejlődött.
Tehát mostmár tudásban is egy Tyrost kapsz, PSR köntösben ... Csak a Genostól butább!!!
Tudom, ezt mondtuk akkor is, amikor az S970-ek jöttek a piacra, de ez most teljesen új dolog.
A Pa4x-el személy szerint nem vagyok kibékülve.
A benne lévő MaxxAudio nélkül elviselhetetlen a hangja, legalább is számomra, és kiváltképp egy Tyros után.
Múltkor egy Pa4x-es műsort kellett volna kompletten gatyába rázni egy hét alatt.
De 1-2 óra nyomkodás és fülelgetés után inkább nem vállaltam abban a formában ezt a megbízást.
Mert a kiírt egy hét kb arra nem lett volna elég, hogy kiismerjem a hangszert. (Annak ellenére, hogy valamikor sokáig volt Korgom)
Ráadásul megfelelő szoftveres háttér híján amúgy sem boldogultam volna. Így maradt a saját hangszerről Mp3+G be rögzítős mutatvány
De azt azért elmondom nektek, hogy ez a Home Office-os műsorírás sem épp zökkenő mentes.
Kb 4x-5x küldözgettük oda-vissza a műsort, mire Hangnemben megfelelőre sikerült összerakni.
Tipp: Ha transzponálni kell az adott dalt, ne SongBook-ba mentegessük a transzponálást, hanem azonnal fájl szinten szerkesszük meg!!!
Higgyétek el, rengeteg értékes időt spóroltok vele majd a későbbiekben, ha most gondoltok erre.
Én még mindig azt mondom, hogy inkább az SX900.
S970 szériához képest kb 10.000 dologban fejlődött.
Tehát mostmár tudásban is egy Tyrost kapsz, PSR köntösben ... Csak a Genostól butább!!!
Tudom, ezt mondtuk akkor is, amikor az S970-ek jöttek a piacra, de ez most teljesen új dolog.
A Pa4x-el személy szerint nem vagyok kibékülve.
A benne lévő MaxxAudio nélkül elviselhetetlen a hangja, legalább is számomra, és kiváltképp egy Tyros után.
Múltkor egy Pa4x-es műsort kellett volna kompletten gatyába rázni egy hét alatt.
De 1-2 óra nyomkodás és fülelgetés után inkább nem vállaltam abban a formában ezt a megbízást.
Mert a kiírt egy hét kb arra nem lett volna elég, hogy kiismerjem a hangszert. (Annak ellenére, hogy valamikor sokáig volt Korgom)
Ráadásul megfelelő szoftveres háttér híján amúgy sem boldogultam volna. Így maradt a saját hangszerről Mp3+G be rögzítős mutatvány
De azt azért elmondom nektek, hogy ez a Home Office-os műsorírás sem épp zökkenő mentes.
Kb 4x-5x küldözgettük oda-vissza a műsort, mire Hangnemben megfelelőre sikerült összerakni.
Tipp: Ha transzponálni kell az adott dalt, ne SongBook-ba mentegessük a transzponálást, hanem azonnal fájl szinten szerkesszük meg!!!
Higgyétek el, rengeteg értékes időt spóroltok vele majd a későbbiekben, ha most gondoltok erre.