16 találat

Szerző: BodziLalikirály
2017.11.28. 17:56
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Bandi!

A Kinai verziók között is vannak 3W-os LED-ekkel szerelt verziók!!
Ezt a fajtát amit linkeltél még ugyan nem próbáltam, de a "kinai" félét igen. Meg voltam elégedve a kezelhetőségével, de nem sokáig volt a birtokomban, mivel a társam elvitte egy helyre ahol állandó diszkót szoktunk tartani és ott van automatára beállítva...
Ha megtalálom a videót majd feldobom.....
Szerző: BodziLalikirály
2017.10.02. 17:20
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

tacso írta:Nagyságrendileg olcsóbbról nem tudok! Lalikirály jobban benne van a témában!
Köszi Csabi!! :D
Karesz írta:Ilyen jó hozzá gondolom:Vagy van olcsóbb is?
Karesz! Ez egy remek készülék, bár én egy kisipari terméket használok, illetve egyszerre van, hogy 4-et is az igényektől függően.

Szoftverként én is a "Freestyler"-t ajánlom elsősorban a kezdésnek mivel az egyik legegyszerűbben használható és programozható DMX vezérlő szoft.
Régebben már írtam erről itt az oldalon és tettem fel képeket, magyarázatot is a program használatához.
De persze segítek a továbbiakban is.
Trebor írta:Ahham...Köszönöm, körbejárom!
Trebor!
Az én javaslatom is az, hogy egy ilyen egyszerű lámpához elég egy egyszerűbb pult is amin azért van lehetőség, ha a későbbiekben bővítenél. De akkor is elég ahogy Csabi is írta egy 30-40 ezres készülék. A MIDI vezérelhetőség nem tudom neked mennyire lényeg, vagy, hogy csak egy előre felprogramozott színváltást, futtatást, stb.. és amit írtál van szükséged, de mindenképpen nézd végig a lehetőségeket és olvass utána a témának a készülékeknek és a lámpáknak.
De ha neked is elég lenne egy szoftveresen vezérelt megoldás akkor a fentebb említett lehetőség is kézenfekvő!

Egyébiránt a "Freestyler" nem csak egy beállított sebességre (vagy annak változtatásával gyorsabb-lassabb) képes a felprogramozott lépéseket végrehajtani, de akár hang vagy MIDI jelekkel is lehet vezérelni.
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.30. 16:21
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Akkor egy kis "Freestyler" !!

Gábor érdeklődésére (és mert mást is érdekel), egy programsor készítésének lépései.

Mivel minden grafikus módon történik érdemes online módon (Összekötött bekapcsolt lámpával) elvégezni az első próba legyártását, s ha már tudjuk a lámpánk melyik csatornán mely értékeken mit csinál, akkor lehet már offline is programsorokat írni, majd már online lepróbálni.
Az első lépés, hogy megnyitjuk a programon belül a lépések elmentéséhez szükséges ablakot:
Image2.jpg
Ezután kiválasztva a lámpát (én kettőt jelöltem ki a képen) a jobb oldalon előjövő konzolon beállítjuk mi legyen az első lépésünk. Itt ugye lámpa típustól függően lehet színt, formát (gobo), mozgást (ill. mozgás végpontját) és még kinek mit tud a lámpája, beállítani. Majd a + jelre kattintva azt a lépést mentjük és a második lépésnek a beállításait végezhetjük el.
FIGYELEM!!! Amennyiben nem töröljük a konzolon az előző lépés beállításait (mindent visszahúzunk 0-ra), úgy a második lépésben is benne lesz az első utasítása is. Ez főképp színek váltásánál lényeg, mert ahogy én a képen a két lámpának zöld színt adtam és a második lépésnél nem húzom le a zöldet csak feltolom a pirosat, akkor mindkét színt meg fogja jeleníteni nem csak a pirosat. Tehát a következő lépésnél NEM ÁLL VISSZA MAGÁTÓL 0 értékre a beállítás!!
Image4.jpg
HA nem hang illetve MIDI (MIDI CLOCK/Timecode) vezérléssel használjuk, akkor meg tudjuk adni, hogy egy-egy lépés mennyi ideig, illetve mekkora késleltetéssel (kihagyás/átmenet 2 lépés között) tartson:
Image5.jpg
Egy programsor 45 lépés lehet (de nem kell megíjedni van folytatás :D ) és lehet benne teljesen 0-ás (lépéskihagyás/kikapcsolt állapot) is amennyiben szükség van ritmikusabb villogásra pld.!
Mikor megvan a 45 lépés akkor el kell menteni mondjuk 001-ként a projektet és el kell kezdeni egy újat. Majd elmenteni 002, 003, stb....
Image6.jpg
Mikor megvan a teljes összeállítás és el vannak mentve, betöltjük a "seqvencer"-t amelybe a mentett lépéseinket szép sorjában hozzá tudjuk adni (maximum 20-at, ami ugye akkor 20x45=900 lépésnek felel meg és az azért már szerintem elég :D ) :
Image8.jpg
Image10.jpg
Majd kiválasztva a "Loop all sequences"-t, a lejátszást az elsővel elindítva, sorban egymás után lejátssza a betöltött lépéssorokat. (Természetesen a sequencer-t is el lehet menteni) :
Image12.jpg
A sequencer-en belüli lehetőségek :
Image14.jpg
Amennyiben kiválasztjuk a "Loop on/off" lehetőséget megadhatjuk, hogy csak egyszer, illetve újra és újra lejátsza a SET-et. "Loop all sequences"-nél mindenképpen az on a lényeg mivel különben nem lép át a második lépéssorra!!
Lehet 1-1 SET-et visszafelé is lejátszani, vagy "random" (összevissza) is!
Az audio vezérlés lehetősége csak akkor válik aktívvá, ha a beállításoknak megfelelően a program kiegészítője is fut illetve megkapja az első "taktus" jelet:
Image16.jpg
Nos remélem tudtam segíteni a program megértésében.

Üdv.
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.29. 17:58
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Gábor!

Holnap lesz annyi szabadidőm, hogy képeket csináljak és megmutassam mit és hogyan tudsz felprogramozni.
Igyekszem!!!!
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.29. 03:56
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

---Qgli--- írta:Még nem vettem semmit. Ezen vezérlésen tegnap kezdtem el agyalni, mert kaptam kölcsön egy vezérlőt, de olyan nagy és bonyolult, hogy ebbe nem vágok bele. De egy tabletes megoldás szóba jöhetne, pláne ha segíteni is tudsz a programban. Bár a tabletek Androidosak. Vagy esetleg a a telefonra is le lehet tölteni ezt a programot. ( Nekem ez lenne a legkézenfekvőbb, de ezt már nem tudom, hogy mennyire megoldható )
Android rendszeren nem próbáltam, illetve nem néztem utána sem, hogy tabletre vagy telefonra milyen lehetőségek vannak.
Természetesen segítek amiben tudok,s ha átküldöd nekem a lámpáid leírását megpróbálom (tesztelés nélkül) megírni a "fixture"-t hozzá.
De mint mondtam meg kell próbálni egy másik hasonló lámpának a beállításait betöltve kipróbálni.
A Freestyler beállításainál nem biztos, hogy az eszköz tényleges típusát kell beállítani! Nekem is pld Emtec Pro kompatibilis az USB_DMX-em (ez a driver is van feltelepítve a Win-be), és a beállításoknál ott is van, de mégis egy másik vezérlő kiválasztásával tudtam normálisan életre kelteni: (sok USB_DMX van benne, próbálgatni kell)
Image2.jpg
A lámpa vezérlése:
Kiválasztod a lámpát (add/remove fixture), majd rákattintasz a lámpára. Ekkor előjön jobboldalon egy vezérlő:
Image4.jpg
Ha mégsem jön elő magától akkor odahúzva az egeret előbukkan!!
Itt látható, hogy a lámpa 7 csatornát használ és melyik csatornának milyen értékét állíthatjuk,s ezáltal a lámpa mit csinál. Ha a lámpa aktív (be van kapcsolva, összekötve), akkor a "csúszka" mozgatásával azt a lámpa követni fogja.
Ha nem a saját fixture-ját töltöd be a lámpának, hanem egy hasonló másik lámpáét, rögtön megmutatja, hogy mi a különbség a csatorna és azon belül értékek kiosztása a tiedhez képest. Én pld míg nem csináltam meg a saját PAR lámpámhoz a beállításokat egy másik PAR-ét betöltve pld. a stroboszkóp jött elő a zöld szín csúszka mozgatásával!!
Ha nincs aktív lámpa rákötve akkor is lehet készíteni programot (bár egyszerübb ha látszik is a lámpán mit változtatunk)!
RGB PAR lámpáknál a színeket pld mutatja a lámpa fölött is, vagy SCAN-eknél a gobo-kat is offline programozásnál:
Image6.jpg
Egyenlőre ennyit tudok írni. Remélem tudtam segíteni.
Üdv.
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.28. 19:04
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Én egy kis asztali géppel (IBM Lenovo + érintő képernyős monitor + ESI QuataFire hangkari) dolgozom amit olykor kisérő-automatikának (vArranger; One Man Band; Live-Styler) is használok ha épp szükséges. Nekem ebben van minden program és beállítás ami a "megjelenéshez" vagy olykor a "megszólaláshoz" (vokál, egyéb mikrofon vagy hangeffektek, exciter, expander, stb...) szükségeltetik.
Én az USB-DMX-et pld a jofogáson rendeltem egy pesti sráctól aki elektrotechnikus és gyártja és ha kell szervizeli is. De ugyanígy van egy idősebb úriember Fót-on is akitől lehet vásárolni, garanciát vállal rá és szintén javítja is.
Sajnos telefonkészülék cserém volt így a telószámukkal most nem tudok szolgálni, de utánanézek majd a régi telóm memóriájában.

Nem mindegyik legyártott lámpának van benne az elmentett beállítása a "Freestyler"-ba. Amiket a feltett képemen látsz PAR lámpákat, sem volt benne, azt én csináltam, mert lehet hozzá készíteni "fixture"-t, mert a program ezt is tartalmazza. Ha megvan a lámpa leírása ott megvan adva melyik csatornán mit vezérel és ezálltal meg lehet írni a beállításait. (A 3-al ezelőtti hozzászólásomban levő csatolt kép pld. ezeknek a PAR-nak a leírásából kivágott beállításait mutatja)
De egyébként van, hogy egy másik lámpának a fixture-ja jó a te lámpádhoz is!!! Pld.: "Scan"-eknél majdnem mind ugyanaz a kiosztás.
Miért nem ment nálad?? Mi az ami nem ment? Vezérlő nélkül (USB-DMX) nem is fog!!
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.28. 18:36
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Csabi!
Persze, hogy van! :D
A legismertebb!!
"Freestyler"
Bár most nekem nincs beálítva a midi vezérlés a képen mutatom a lehetőségeket:
Image2.jpg

A Rolanddal már láttam pld. a "Vlink" billentyűit hozzárendelve indítás, leállítás, stb...., de jómagam még nem próbáltam. Ha lesz egy kis felesleges időm, megnézem a beállításokat és ha sikerül csinálok egy kis bemutatót!

Üdv.
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.28. 15:22
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Gábor!
USB-DMX vezérlőt használok! Mindent tökéletesen vezérel. Van hozzá sok ingyenes program. A vezérlő egy elég egyszerű kis kütyü és próbáltam a 40 ezer és a 8 ezer forintos verziót is. Nem találtam benne különbséget. Jelenleg (ha szükség van rá) 3db-ot használok egyszerre és sosem volt összeakadásom és lassulásom sem.
Mint mindent ezt is meg kell tanulni kezelni, de nem egy ördöngősség! :lol:
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.22. 15:05
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

Igen ez így van!
Csak egyforma lámpákat (vagy ugyanazon csatorna kiosztásút) tudod úgy master-slave üzemmódban szinkronban használni, hogy azok ugyanazt csinálják. És itt még az is beleszólhat, ha egy csatornán belül az értékek (0-255) is mást hoznak elő!!
Pld.: Itt is látható, hogy a 3-as csatornán belül melyik érték milyen funkciót hoz elő:
Image1.jpg
Szerző: BodziLalikirály
2017.03.06. 16:00
Fórum: Fénytechnika
Téma: Fénytechnika
Válaszok: 347
Megtekintve: 208419

Re: Fénytechnika

vili2105 írta:Hát dehogynincs!!
pl.: http://www.pako.hu/aruhaz/termek/5826/c ... j___obey_3
Ne keverjük a dmx címezést a csatornával!
Ez jogos! Én csatornát írtam címzés helyett!!
A címzés a lámpa első csatorna száma.
Ettől függetlenül a vezérelt fényeszköz a benne levő funkciók számának megegyező csatornát foglalnak le!

Amit pedig nem értettél:
Ha én a lámpát csak 2 csatornával akarom vezérelni (mondjuk X-Y tengely) akkor csak azt állítom rá és nem kap több vezérlést. Ha a rákövetkező lámpának a címzését úgy állítom be, hogy mondjuk az első a 12-es így a második a 14-es lesz, az első lámpa nem kap több funkcionalitást (csatornát).
Vagy ha nincs következő lámpa akkor csak ennek a 2 csatornának a vezérlését fixálom a lámpához és mentem így a lámpa mást nem fog csinálni.