Hibák jelzése

Gitáros fórum

Moderátor: Moderátorok

Re: Hibák jelzése

HozzászólásSzerző: lacalaca » 2016.10.24. 05:21

Admin írta:Sziasztok,

Ellenőriztem a szervert és rengeteg file eltűnt a csatolásokból. Indítottam egy ticket-et a szolgáltatónak hogy mi történt és hogy vissza tudják-e állítani a fájlokat. Amint választ kapok jelzem.

Üdv,
Admin

Koszi szepen ;) ;)
UDV;N.GY.Laci
lacalaca
Kiemelt tag

Has thanked: 342 times
Have thanks: 255 times
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro

HozzászólásSzerző: Admin » 2016.10.26. 20:11

Sziasztok!

Sajnos nincs jó hírem, a hiányzó feltöltések eltűntetek a szerverről, melyet jeleztem a szolgáltatónak, kértem hogy nézzenek utána ez hogyan történhetett meg és kértem a mappa visszaállítását. Sajnos ők mosták a kezüket, jöttek a sablonnal hogy vagy ftp-n keresztül, vagy az oldal admin felületén lett törölve vagy az oldal bug-os... (egyiket sem valószínűsítem, főleg az utolsót nem mivel x évig nem volt ezzel gond).
Nekik nincs mentésük, mivel sok adatom/adatunk van (ez valami vicc!? ha kisebb oldal lennénk akkor lenne?), annyit csinálhatok hogy ha nekem van megpróbálhatom visszaállítani (köszönöm a hatalmas support-ot...). Azt hogy pont a Linux-ban nincs lehetőség visszanézni a logokat inkább nem kommentálnám, arról nem is beszélve hogy ennél az operációs rendszernél egy jó rendszergazdának a fájlok visszaállítása se lenne nagy meló...

Mivel a szolgáltató nem biztosít automatizált mentést én pedig nem álltam neki soha lehúzni mindent x időközönként nem hiszem hogy vissza fogom tudni varázsolni a feltöltéseket.

Öröm az ürömben, hogy anno sok vita tárgya volt az ömlesztett feltöltések, na most kereshetünk egy új stratégiát és nem kell mindet visszamenőleg átnyálazni. Fogok írni a szerverre egy script-et ami napi szintem csinál az új feltöltésekről egy backup-ot egy olyan mappába amit csak én érek el saját csillagászati jelszóval és aminek 0 összefüggése lesz a fórummal (remélem ennyi jogom lesz ha már fizetek a tárhelyért). Ha ez is el fog tűnni, akkor a szolgáltató sunyít. Amint ez kész törölni fogom az összes stílus feltöltés topikot és mindegyiket megnyitom új lappal.

Kis türelmeteket kérem amíg végzek a script-el és elnézéseteket kérem a kellemetlenségért.

Akit esetleg érdekel in English a ticket:

Tartalomjegyzék:
Posted by you on 2016-10-23 15:09:27
Dear Support!

My users reported that some attachments are not working on my forum. I took a look at cPanel File Manager and a lof of files have disappeared from my public_html/files directory, however I did not erase them. Could you please take a look what happened? For example here is a missing file: 4918_d824498305409a6eaaf775cfcd317bbb
Is there any chance to restore the files?

Thanks in advance,
Regards,
Norbert

Posted by Saunderson P. on 2016-10-23 16:12:12
Hello Norbert,

Unfortunately, we do not have any backups of your account ourselves, since your account is too large. Linux does not support logging of deleted files. In most cases, files can be deleted by the website's software itself, as either your software deletes them, or the file is deleted through FTP or File manager, there are no other ways it can go missing. If you have any backups yourself, try searching them for your missing files and you may be able to restore them.

Regards,
Saunderson P.

Customer Success team
A Zeneszek.com fórumszabályzata A fórum használata A Zeneszek.com csapata Ötletláda
"A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne..."
Admin
Adminisztrátor

Images: 4
Has thanked: 666 times
Have thanks: 1417 times
Hangszer: Korg PA50 SD, Ketron SD2, E-MU XBoard, Aria Excel

HozzászólásSzerző: Apelláta » 2016.10.26. 20:47

Köszönjük. :777
Ez szomorú hír. :(
Üdv.: Apelláta
Apelláta
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 4789 times
Have thanks: 2646 times
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X

HozzászólásSzerző: Bubamara » 2016.10.27. 11:25

Köszi!
Ez valóban nem túl jó hír.
Buba
Bubamara
Adminisztrátor

Images: 13
Has thanked: 4197 times
Have thanks: 3330 times
Hangszer: KETRON SD7, KORG i30HD, / N264, Trinity plus, VK7

HozzászólásSzerző: powersparc » 2016.10.27. 13:23

Nem is magyar a szolgáltató és így ál hozzá??? (vagy pont azért?)
:xx:
"A jó úttörő ott tud ahol segít!" :lol:
https://soundcloud.com/synthsnd
powersparc
VIP

Has thanked: 622 times
Have thanks: 1542 times
Hangszer: NordElectro3 Korgi30 RolandG70 TechnicsKN901

HozzászólásSzerző: MMaestro » 2017.03.02. 13:44

Az Avatar-om alatt olvasom: Hozzászólásai: 18 Köszönet: 15 Ennyi üzenetét köszönték meg: 53
Ez utóbbival van bajom. Szó szerint ez nem lehet igaz, hiszen összesen 18 hozzászólásom, azaz üzenetem volt, tehát ezek közül nem lehet 53-at megköszönni. Arról van szó, hogy 53 lájkot kaptam összesen a hozzászólásaimra. Helyesebb lenne az "Ennyien köszönték meg hozzászólásait:", de gondolom ez hosszú. Lehetne pl: "Lájk a hozzászólásaira:", vagy "Kapott lájk:"
A köszönet helyett meg lehetne "Adott lájk:"
Van egy "like" gomb, amivel kifejezhetik az emberek, hogy az adott tartalom tetszik nekik. Nem biztos, hogy le kell fordítani "köszönet"-re.
MMaestro
Kiemelt tag

Has thanked: 27 times
Have thanks: 65 times
Hangszer: Yamaha PSR-S950

HozzászólásSzerző: Pityu » 2017.03.02. 15:55

Sok minden lehetne, de nem lehet.. :D A fórum csak korlátozott szinten engedi az ilyen igényű szerkesztéseket.
De Norbi majd utánanéz, hátha lehet orvosolni valamelyest az igényeidet. ;)
Pityu
Adminisztrátor

Images: 0
Has thanked: 574 times
Have thanks: 984 times
Hangszer: Akai MPK 61, vArranger2, Vsti hangszerek

Előző

Vissza: Gitár