Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Ütős hangszerek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Ki mit tud elektromos dob ügyben?

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.06.07. 23:45

Hi!
Qgli mester nyomán, aki dob agyat keresne, vetném fel a kérdést, mert 0 ismeretem van e.dob ügyekben.
Nekem szerkóban gondolkodik egy haver és neki pont az ellentettje kéne, azaz olyan trigger fogadó midi átalakító, ami pár forint (nincs benne dobhang) és ráköthet laptopot vst dob könyvtárakkal, V-machinet, szintit, samplert stb. szóval hogy ilyen van-e?
Másik kérdés, hogy egy ütős fazon elmondása szerint, akár hány zónás a trigger pad, seprőzést nem fog megoldani, mivel csak egy seprő loopot indít adott ütésre, mint mondjuk a szintikre ahogy a billentyűn is ki van osztva. Ebben egyetértetek-e, ill. van-e olyan trigger pad, ami multi dinamikát is vesz, ill. megintcsak a szintiket hoznám fel, hogy adott velocity érték felett mintát vált?

Szóval aki dobolgat "villanycsapkodón" jöjjön ide és dugjuk össze a buksit! :777
powersparc
VIP

Has thanked: 911 times
Have thanks: 2219 times
Hangszer: kézbillentésesített húrolmányzengészeti csinálmány

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

HozzászólásSzerző: vili2105 » 2015.06.08. 09:54

Szia!
Én dobagynak egy alesis d4-et vennék, vagy ha nagyobb a keret akkor roland td-3, td-6. Ha meghal a sampler, vmachine, szgép, akkor is van egy mentőöv.
A td modulok már tudják a több zónás padokat.
Minden dobtest multi dinamikát vesz, mivel hogy ha jól tudom kristályos piezzo van benne, és az érzékeli az ütés nagyságát. Az érzékenység hangolás kérdése. De a seprűt így sem tudja ÚGY TUDOM! (De ez nem száz százalék!)
Tech.inf.:Korg Pa600, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp
RANDOM_AVATAR
vili2105
VIP

Has thanked: 761 times
Have thanks: 362 times
Hangszer: korg pa600, fatar sl880pro

HozzászólásSzerző: Gyuley » 2015.06.08. 18:08

Powersparc.

Az alesis egy jó gondolat, itt van egy csomó videó ezzel kapcsolatban, ez pl az Addicive drum és alesis d6 kombi.
https://www.youtube.com/watch?v=7MBHknwAh_w
"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"
Gyuley
VIP

Has thanked: 732 times
Have thanks: 753 times
Hangszer: Ketron sd2

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.06.08. 18:11

Ez a TD3 aranyos, pláne 8 éve kfutott modellként annyiért amiért hirdetgetik. Úgy hallom ez az legrealisztikusabb a régi cuccokból. Nekem olyan G70 beütésű dobhangjai vannak, persze a havernak lenne egy E60 csak rá kéne midizni egy trigger modult. Pl. egy ilyet:

Kép

Kép
powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2015.06.08. 18:53

Nekem mindig is a rolandok tetszettel legjobban. Nem tudom, hogy az alesis mit tud, de a rolandoknál már a legegyszerűbb legolcsóbb is érzékeli a több zónát. Például a cintányéron a kúpot és a lefogást is DE! ha rámidizem valamilyen modulra onnantól kezdve a lefogás nem működik! ( Nem tudom miért )
Egyébként szerintem teljesen fölöslegeskiadni pénzt a td20-as meg a drágább mudulokra, mert pl egy laptop+native instruments-el nagyon jó hangokat lehet kihozni.
---Qgli---
VIP

Has thanked: 671 times
Have thanks: 1538 times
Hangszer: -

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2015.06.08. 18:57

powersparc írta: neki pont az ellentettje kéne, azaz olyan trigger fogadó midi átalakító, ami pár forint

Láttam mostanában a jófogáson ilyet:
http://www.jofogas.hu/pest/Roland_PM_16 ... 507892.htm

De ez már elég régi technológia! Még annak idején a négy ütőfelületes Rolanddal adták ki, vagy 25 évvel ezelőtt.
---Qgli---
VIP

HozzászólásSzerző: Bubamara » 2015.06.09. 09:20

Gyuley írta:Powersparc.

Az alesis egy jó gondolat, itt van egy csomó videó

Itt az történik,. hogy a dobagyat összekötik midi kapcsolattal a noteszgéppel és azon fut egy dobprogram, melynek a hangjait halljuk a videón?
Ehhez (is) láma vagyok. :D
Buba
Bubamara
Adminisztrátor

Images: 13
Has thanked: 4805 times
Have thanks: 3774 times
Hangszer: KETRON SD9, SD1 plus / VK8, Triton C 61, Motif7

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.06.09. 11:28

Igen, és onnantól kezdve a leggagyibb dobszerkó is jól szól, csak tán az a lényeg hogy az ütőfelületekbe épített érzékelők jól dolgozzanak és megfelelően hozzák le az ütésdinamikákat midire. Onnan meg mindent a dob szoftverek intéznek. Tehát egy olcsó szet géppuskaropogás szerű pergőzése is a saját modulján ahogy szól, teljesen leváltható az ilyen dob szoftverekkel amik meg hangzásban "ingyen" ugyanazt tudják mint az említett 700 ezres árfekvésű Roland dob agy. :)
Szóval a biznisz itt is jelen van a gyárak részéről. Azt hallottam most mellékesként amúgy hogy állítólag tényleg a Roland vezeti itt a technológia dolgokat érzékelés meg ütőfelület modellezés terén, de meg is kérik az árát rendesen, viszont egy akusztikus szerkóval sosem fognak tudni versenyezni mint ahogy egy szinti sem a zongorával, viszont elég jól meg lehet közelíteni a végeredményt velük.
powersparc
VIP

HozzászólásSzerző: ---Qgli--- » 2015.06.09. 17:13

powersparc írta:viszont egy akusztikus szerkóval sosem fognak tudni versenyezni

De ezt csak a profi dobosok veszik észre!
---Qgli---
VIP

HozzászólásSzerző: powersparc » 2015.06.09. 18:46

Nem feltétlen, mert pl a seprőzést is per pillanat a Roland csúcskategóriás cuccaira mondják egyedül hogy valamiként megpróbálják imitálni. Namost aki jazz-dobolni akar, már itt meg is fürdött a villanyfazekakkal. :) Meg ha 2x egyformán megütöd ezeket meg a valós dobokat, főleg a cineket, az nem fog 2x ugyanúgy szólni mint az elektronyosok és ettől élő egy élő dob, hogy fizikailag más fázisban érik az ütések a rezgő felületet ami még mozog is közben meg miegymás. Én nem vagyok kisdobos, de ezeket azért mind hallom ui. nagyon csipázom az ütőhangszereket is.
Egyébként az járja ahogy hallom, hogy a szintikkel ellentétben itt az elmúlt 5 év fejlesztése kezdi komollyá tenni ezt a villanydob hangszerkategóriát ha lehet a hírnek hinni.
powersparc
VIP

Következő

Vissza: Ütősök